صفحه اصلی » سیاسی » امام صادق(ع) نقش موثری برای برقراری وحدت در جامعه ایفا کردند

امام جمعه موقت چادگان:

امام صادق(ع) نقش موثری برای برقراری وحدت در جامعه ایفا کردند

امام جمعه موقت چادگان، گفت: امام صادق(ع) مردم را به سراغ علما فرستادند و آن ها را با آموزه های دین اسلام عجین کردند و لذا این امام بزرگوار نقش بسیار موثری در زمینه ی وحدت داشتند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا؛ حجت الاسلام محمد رضا ابراهیمی، در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: تقوا باعث رشد و کمال انسان می شود و با آن می توان به درجات بالا رسید که خدای متعال انسان را با آن فلسفه ی پیچیده که نشان از قدرت الهی دارد آفرید.

امام جمعه موقت چادگان با تبریک آغاز هفته ی وحدت، میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: خداوند متعال نورهای مقدسی آفریده که تمام این کره به برکت این پنج نور مقدس که پنج تن آل عبا باشد آفریده شده است.

وی تصریح کرد: عقیده مسلمانان بر این است که شروع آفرینش ما انسان ها را با پیامبران آغاز کرده و اما عقاید انحرافی هم در بین دشمنان وجود دارد که از همان زمان پیامبران و فرستاده های الهی برای آموزش و آشنا کردن بیشتر به دین اسلام در صحنه بودند.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان این که در گذشته همیشه دشمنان در پی تفرقه بودند و چه بسا در جامعه ی امروزی هم توطبه دشمنان را می بینید افزود: همه ی ما باید مراقب باشیم تا به کمک خدای متعال توفبق بجوییم و مقابل همه ی این دشمنی ها بایستیم.

وی اضافه کرد: ما برای حفظ اسلام، وحدت را رعایت می کنیم، اما دشمن عکس عمل می کند، لذا باید مراقب بود.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان در خصوص جایگاه امام صادق(ع) گفت: آن امام دانشمند و عزیز، دانشگاه علم بودند و بزرگان دین ایشان را مؤسس شیعه می دانند، که تلاش های فراوانی را برای شناساندن این موارد داشتند.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان کرد: امام صادق(ع) شاگردان فراوانی داشتند و همه آن ها تعلیم دیدند و برای تبلیغ دین به نوشتن کتب های مختلف پرداختند.

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) همچنین شاگردانی در فقه، اصول و احکام تربیت کردند که این شاگردان را به شهرهای مختلف می فرستادند تا مردم را برای غیبت امام زمان (عج) آماده کنند.

امام جمعه موقت چادگان با بیان این که امام صادق(ع) مردم را به سراغ علما فرستادند و آن ها را با آموزه های دین اسلام عجین کردند افزود: این امام بزرگوار نقش بسیار موثری در زمینه ی وحدت ایفا نمودند.

انتهای پیام/چادگان نا/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد