صفحه اصلی » سیاسی » نیازهای چهارگانه جریان اصولگرایی در کاشان

یادداشت؛

نیازهای چهارگانه جریان اصولگرایی در کاشان

مهم‌تر از شکست یا پیروزی در انتخابات سیاسی، نحوه پیگیری عدالت است که باید مدام از جریان اصولگرایی شهر پرسیده شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

صاحب نیوز– سید مهدی سیدی/ جریان اصولگرایی در کاشان به چهار چیز، نیاز مبرم و حیاتی دارد: ۱- آرمان و مفهوم ۲- نفر و تشکیلات ۳- تهذیب و اخلاص ۴- عمل انقلابی و کنش عقلانی

۱- به تعبیر شهید بهشتی، حزب می تواند معبد باشد؛ باید در آن پرستش و عبودیت صورت پذیرد. پس یک حزب باید به شدت به دنبال آرمان های الهی باشد. امروز عموم جریانات سیاسی ایران، دچار بحران معنا شده، به نوعی از پوچی آرمان‌خواهانه رسیده و از مفاهیم الهام‌بخش تهی شده اند.
«عدالتخواهی» و «توحیدمحوری» دو مفهوم روشن است که باید در ارتفاع گنبد اصولگرایی در کاشان، سوار شود. مهم‌تر از شکست یا پیروزی در انتخابات سیاسی، نحوه پیگیری عدالت است که باید مدام از جریان اصولگرایی شهر پرسیده شود.

۲- عنصر دوم، نفر و تشکیلات است. سیاست متدینانه، به دنبال تأمین هدایت است و هدایت برای انسان است. امروز جریان سیاسی اصولگرا در کاشان به شدت محتاج به نفرات مهذب، کارآمد و عاقل است که بتوانند با اخلاص کامل، علَم عدالتخواهی را به دوش بکشند. باید به جوانان اعتماد کرد. آنان را نباید بازیچه قدرت و طعمه رأی آوری قرار داد، باید آنان را در تصمیم‌سازی ها و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داد. به همین ترتیب حضور زنان در عرصه سیاست، یک نیاز حقیقی است نه یک بازیگری دهان پرکن حریف برانداز. روحانیون عاقل و عالم، باید به دایره کادرسازی اصولگرایی در کاشان ورود کنند. عقلای قوم باید برای بحران نفر و تشکیلات، چاره ای بیندیشند. بزرگترین سرمایه یک جریان سیاسی، کادر انسانی است و سال هاست که این فقر و چالش در حوزه نخبگی سیاسی کاشان، آزار می رساند و بخشی از تصمیمات و موضع‌گیری های سیاسی را به ولنگاری و خودشیفتگی خطرناک دچار ساخته است.

۳- عنصر سوم، تهذیب نفس و اخلاص است. جریان سیاسی نباید پلکان قدرت باشد. نباید عرصه بده بستان و معامله‌گری چرک و آلوده باشد. نباید خارج از انصاف عمل کند و گه‌گاهی که برایش می صرفد اخلاق را قربانی قدرت سیاسی سازد. سیاست علوی یعنی آنکه به هیچ عنوان عدالت نباید قربانی مصلحت شود. جریانات سیاسی در این مرز و بوم باید خودشان را از آلودگی ها پاک کنند و سطح و درجه ای از حریت را برای خود تأمین کنند. جریان سیاسی اصولگرا در کاشان باید اهل تهذیب باشد. نماز شب بخواند. مسجد را رها نکند. هیأت را جدی بگیرد. تعلیم دینی ببیند. از رپرتاژ و تبلیغات سفارشی اجتناب کند. مدافع اخلاق باشد. به انصاف و عقل، شهره باشد و در همه حال تقوای دینی و سیاسی را رعایت کند.

۴- عمل انقلابی و کنش عقلانی باید سرلوحه رفتارهای سیاسی اصولگرایان باشد. البته سال هاست که به مفهوم انقلابی‌گری ظلم شده است و خیلی ها در حد نوک بینی خود و یا شکم پر اشتهای خود آن را معنا کرده اند. انقلابی‌گری تلفیقی از عقل و شجاعت است. منظومه ای از آرمان‌خواهی، تعبد و عمل است. در آن جنسی از لطافت و شدت جا گرفته است. مهربانی هدایت خواهانه در کنار برائت دشمن ستیزانه در منظومه انقلابی گری جدی است.
جریان اصول گرایی در کاشان، باید مسیر قوت و قدرت را، با عقلانیت و هوشمندی کامل بپیماید و برای خدمات جدی تر آماده شود. ان شاءالله

انتهای پیام/کاشان اول/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + دو =