صفحه اصلی » اقتصادی » اختصاص ورودی برای امامزاده شاهرضا«ع» در آزادراه اصفهان-شیراز/ کنارگذر غرب از شهرضا عبور خواهد کرد

نماینده مردم شهرضا خبرداد؛

اختصاص ورودی برای امامزاده شاهرضا«ع» در آزادراه اصفهان-شیراز/ کنارگذر غرب از شهرضا عبور خواهد کرد

نماینده مردم شهرضا با بیان اینکه مدیران وزارت راه به دنبال اتصال آزادراه کنار گذر غرب به کنار گذر شرق هستند، گفت: مسیر جدید را به گونه ای تعریف کرده اند که کنارگذر غرب از کنار شهرضا عبور کرده تا کنارگذر شرق ادامه پیدا نکند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ راه ها مهم ترین عامل توسعه هر شهرستان محسوب می شود و در طول تاریخ بسیاری از شهرهای بزرگی به دلیل دور شدن از مسیرهای اصلی از رونق افتادند و بسیاری از شهرها با وجود نداشتن صنعت و یا موقعیت سیاسی خاص و تنها به سبب قرارگیری در مسیر رفت و آمد و جاده های اصلی رشد کرده اند.
شهرستان شهرضا نیز اگر چه در بخش هایی مانند صنعت، موقعیت سیاسی و نیز تعدد دانشگاه ها حرف های زیادی برای گفتن دارد، اما یکی از عوامل رشد و توسعه آن قرارگیری در کریدور شمال-جنوب کشور بوده است.
در سال های اخیر نیز که بحث فرمانداری ویژه شدن شهرضا برسرزبان ها افتاد، یکی از الزامات آن افزایش بخش های شهرستان و امکانات زیرساختی مطرح شد که این امر به توسعه راه های درون شهری و ارتقای راه های اصلی در مسیر کریدور شمال-جنوب وابسته است.
نماینده مردم شهرضا در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقای کمربندی شهرضا، اظهار کرد: این اقدام با توجه به حجم بالای آزادسازی ها به بودجه زیادی احتیاج دارد، برهمین اساس در حال حاضر یک بودجه یک میلیاردی از سازمان برنامه و بودجه کشور جذب کرده ایم تا آزادسازی ها در این زمینه شروع شود.
سمیه محمودی ادامه داد: اگر آزادسازی ها انجام شود، اقدامات بعدی با سرعت بیشتری پیگیری خواهدشد.
تعریض جاده شاهزاده علی اکبر به اصفهان
وی یکی از راه های مهم گردشگری بین اصفهان و شهرضا را جاده شاهزاده علی اکبر به اصفهان دانست و گفت: این جاده مسیر این این روستا را به شهر اصفهان نزدیک تر کرده و ما دنبال این هستیم که بودجه ای در این زمینه جذب کنیم و کلنگ آن را بر زمین بزنیم.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان ادامه داد: احداث این جاده نقش مهمی در توسعه گردشگری مذهبی در سطح این منطقه خواهد داشت و موجب رونق اقتصاد در این ناحیه از شهرستان می شود.
محمودی با بیان اینکه ما به دنبال جذب بودجه برای پروژه های شهرستان هستیم، در مورد راه ها و مسیرهای رفت و آمد دهاقان گفت: دو مسیر دشتستان به آستانه به عنوان یک جاده عشایری و کمربندی قمیشلو دو جاده ای است که به دنبال جذب بودجه برای آن ها هستیم.
وی ادامه داد: اولویت فعلی ما در این شهرستان در بحث راه ها به این صورت است و در حال پیگیری برای جذب بودجه ای در هفته جاری هستیم که در صورت ابلاغ اعتبار به ما کمک خواهد کرد.
آزادراه اصفهان-شیراز به اقتصاد شهرضا لطمه زیادی نخواهد زد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با وضعیت شهرستان شهرضا پس از احداث آزادراه اصفهان-شیراز و احتمال کور شدن شهرضا در صورت احداث این مسیر، گفت: در حال حاضر نیز هر کسی نخواهد وارد شهرستان بشود از کمربندی عبور می کند و به این صورت نخواهد بود که این آزادراه اقتصاد شهرضا را از بین ببرد.
لزوم تبلیغات مناسب برای ورودی شهرضا از آزادراه اصفهان-شیراز
محمودی ادامه داد: اگر ما یک ورودی خوب داشته باشیم و تبلیغات خوبی برای شهرضا در این مسیر قرار دهیم، توان جذب گردشگر خواهیم داشت.
اختصاص ورودی برای امامزاده شاهرضا«ع» در آزادراه اصفهان-شیراز
وی با بیان اینکه براساس صحبت های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که ورودی این آزادراه به شهرضا را تغییر دهیم، عنوان کرد: در ابتدا ورودی به شهرضا از سمت سمیرم بود که ما مخالفت کردیم و ورودی را از سمت امامزاده شاهرضا(ع) تغییر دادیم.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان با بیان اینکه درحال حاضر یک سری اختلافاتی بین معاونان وزارت راه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر رفت و آمد بین شهرضا به اصفهان سخت شده و بار ترافیکی بسیار بالا است و باید کاهش بار ترافیکی در آینده را نیز در نظر بگیریم.
محمودی با بیان اینکه این آزادراه ضرر زیادی به شهرضا نخواهد زد، گفت: درحال حاضر نیز آزادراه قم-کاشان یک ورودی خوب به کاشان داده است و تبلیغات خوبی هم برای این شهرستان شده است.
کنارگذر غرب از شهرضا عبور خواهد کرد
وی با بیان اینکه بنابر صحبت های معاون وزیر، مدیران وزارت راه به دنبال اتصال آزادراه کنار گذر غرب به کنار گذر شرق هستند، خاطرنشان کرد: مسیر جدید را به گونه ای تعریف کرده اند که کنارگذر غرب از کنار شهرضا عبور کرده تا کنارگذر شرق ادامه پیدا نکند.
نماینده مردم شهرضا در پاسخ به سوال خبرنگار ما که آیا بحث ایجاد ورودی برای شهرضا از آزادراه اصفهان-شیراز قطعی شده است، خاطرنشان کرد: ورودی این آزادراه را به سمیرم داده بوده اند که ما مخالفت کردیم و بنا شد یک ورودی از سمت امامزاده شاهرضا(ع) و یک ورودی از سمت شهر منظریه به شهرستان داده شود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.
وی ادامه داد: با توجه به نقشه هم راه جاده اصلی به روستاهای اسفرجان و هونجان نزدیک تر می شود و شرایط برای این روستاها نیز بهتر خواهدشد.
محمودی ادامه داد: ساخت این آزادراه مسیرهای مختلفی رفت تا به این نقطه رسید و مسیر اول تعریف شده اصلا به صلاح شهرستان نبود و پس از بررسی بالغ بر پنج مسیر قرارشد یک ورودی خوب برای شهرضا اختصاص پیدا کند تا مسیر با یک تبلیغات خوب بر اتقصاد شهرضا تاثیر منفی نخواهد گذاشت.
انتهای پیام/شهرضانیوز/م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99