صفحه اصلی » اجتماعی » خانه دکتر ابوترابی محل مداوای مبارزان انقلاب بود

رییس سازمان بسیج پزشکی اصفهان:

خانه دکتر ابوترابی محل مداوای مبارزان انقلاب بود

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، با صدور پیامی به مناسب درگذشت پزشک پیشکسوت دفاع مقدس، گفت: دکتر ابوترابی در کسوت پزشک جراح، سابقه ای درخشان در مبارزات انقلابی داشتند به نحوی که منزل شخصی وی مأمن و محل مداوای مجروحان مبارز انقلاب شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

به گزارش صاحب نیوز، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، در پی درگذشت دکتر محمد علی ابوترابی پیام تسلیتیصادر کرد. در این پیام آمده است: «مرحوم دکتر محمد علی ابوترابی، استاد بسیجی جامعه پزشکی، پدر شهید، پیر جبهه ها و یاور رزمندگان و مجروحان دوران دفاع مقدس پس از عمری خدمت و مجاهدت و در پی تحمل دوره طولانی بیماری، دعوت حق را لبیک و به خیل یاران شهیدش پیوست.

محسن حجتی در پیام تسلیت خود آورده است: « آن مرحوم در کسوت پزشک جراح سابقه ای درخشان در مبارزات انقلابی داشتند به نحوی که منزل شخصی وی مأمن و محل مداوای مجروحان مبارز انقلاب شد و چندین بار مورد هجوم دژخیمان ساواک واقع شد. آن مرحوم پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز پزشکی بود که در صحنه های مختلف دفاع مقدس در مداوای رزمندگان مجروح نهایت تلاش و فداکاری را بخرج داد و در تبعیت از ولایت و رهبری همواره در صف اول بسیج حضور داشت»

در بخش دیگری از این پیام آمده است: «بدون شک نام چنین بزرگی همواره در خاطر مردم این دیار باقی بوده و بر تارُک افتخارات جامعه پزشکی ما خواهد درخشید. ضایعه فقدان این چهره ماندگار جامعه پزشکی کشور را به خانواده محترم، مردم قدرشناس و قاطبه ی جامعه پزشکی به ویژه بسیجیان فداکار تسلیت گفته و برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و علو درجات را خواستاریم.»

دکتر محمدعلی ابوترابی، متولد سال 1313 و متخصص جراحی عمومی از چهره های به نام و فاخر بهداری در دفاع مقدس صبح دیروز، بر اثر بیماری در شهرستان شهید پرور نجف آباد در گذشت.

انتهای پیام/ صدای سلامت/ خ.ک

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد