صفحه اصلی » اجتماعی » خانه دکتر ابوترابی محل مداوای مبارزان انقلاب بود

رییس سازمان بسیج پزشکی اصفهان:

خانه دکتر ابوترابی محل مداوای مبارزان انقلاب بود

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، با صدور پیامی به مناسب درگذشت پزشک پیشکسوت دفاع مقدس، گفت: دکتر ابوترابی در كسوت پزشك جراح، سابقه اي درخشان در مبارزات انقلابی داشتند به نحوي كه منزل شخصي وی مأمن و محل مداواي مجروحان مبارز انقلاب شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

به گزارش صاحب نیوز، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان، در پی درگذشت دکتر محمد علی ابوترابی پیام تسلیتیصادر کرد. در این پیام آمده است: «مرحوم دكتر محمد علي ابوترابي، استاد بسيجي جامعه پزشكي، پدر شهيد، پير جبهه ها و ياور رزمندگان و مجروحان دوران دفاع مقدس پس از عمري خدمت و مجاهدت و در پي تحمل دوره طولاني بيماري، دعوت حق را لبيك و به خيل ياران شهيدش پيوست.

محسن حجتی در پیام تسلیت خود آورده است: « آن مرحوم در كسوت پزشك جراح سابقه اي درخشان در مبارزات انقلابی داشتند به نحوي كه منزل شخصي وی مأمن و محل مداواي مجروحان مبارز انقلاب شد و چندين بار مورد هجوم دژخيمان ساواك واقع شد. آن مرحوم پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز پزشكي بود كه در صحنه هاي مختلف دفاع مقدس در مداواي رزمندگان مجروح نهايت تلاش و فداكاري را بخرج داد و در تبعيت از ولايت و رهبري همواره در صف اول بسيج حضور داشت»

در بخش دیگری از این پیام آمده است: «بدون شك نام چنين بزرگي همواره در خاطر مردم اين ديار باقي بوده و بر تارُك افتخارات جامعه پزشكي ما خواهد درخشيد. ضايعه فقدان اين چهره ماندگار جامعه پزشكي كشور را به خانواده محترم، مردم قدرشناس و قاطبه ي جامعه پزشكي به ويژه بسيجيان فداكار تسليت گفته و براي ايشان رحمت و مغفرت الهي و علو درجات را خواستاريم.»

دکتر محمدعلی ابوترابی، متولد سال 1313 و متخصص جراحی عمومی از چهره های به نام و فاخر بهداری در دفاع مقدس صبح دیروز، بر اثر بیماری در شهرستان شهید پرور نجف آباد در گذشت.

انتهای پیام/ صدای سلامت/ خ.ک

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد