2187661-240x160
۱۵:۱۹ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

حاشیه های چهاردهمین جلسه شورای شهر اصفهان:

شهرداری های مناطق سلیقه ای عمل می کنند/ ساخت مترو اصفهان به بنیاد مستضعفان رسید

چهاردهمین جلسه شورای شهر اصفهان با تصویب طرح واگذاری خط سوم متروی اصفهان بدون هیچ تشریفاتی به شرکت های دی و رامان از زیرمجموعه های بنیاد مستضعفان و انتقاد به سلیقه ای عمل کردن شهرداری های مناطق به کار خود پایان داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ چهاردهمین جلسه شورای شهر اصفهان صبح امروز با حضور 13 نفر از اعضا کار خود را آغاز کرد.

در جلسه امروز با توجه به قرارگیری در ایام روز جهانی بهزیستی، مدیرکل استان و برخی از مدیرعامل های سمن های مرتبط با معلولان در این جلسه حضور داشتند.

ابتدای این جلسه مدیرکل بهزیستی به بیان آمار بالای معلولان استان که یک دهم جمعیت استان را تشکیل می دهند اشاره کرد و برلزوم همکاری بین بهزیستی و شورای شهر و شهرداری اصفهان تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان های مردم نهاد از دیگر سخنرانان این جلسه بودند که مهم ترین خواسته آن ها مناسب سازی و توجه به منسابت سازی معابر شهری و وسائط حمل و نقل عمومی توسط شورای شهر و شهرداری مهم ترین درخواست این نمایندگان معلولان استان بود.

بررسی مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی به هفته آینده موکول شد

یکی از لوایح مطرح شده در این جلسه، لایحه اصلاح سقف عوارض شهری بود، تا درآمد شهر اصفهان در این زمینه را افزایش دهد که بررسی عوارض برند، افزایش تعرفه کارخانجات و دفاتر به میزان 20 درصد نسبت به سال 87 از جمله مواد آن به شمار می رفت که مدیر امور درآمد شهرداری نماینده شهرداری برای توجیه این طرح معرفی شد.

تشکیل مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی اصفهان و حومه از دیگر لوایح بود که با توجه به نبود شهردار به عنوان مدیر عامل، حسابرس و بازرس بررسی در مورد این لایحه به جلسه بعدی موکول شد.

پرداخت سه ملیارد بابت انتخابات به فرمانداری اصفهان

لایحه پرداخت سه میلیارد ریال به فرمانداری اصفهان بابت انتخابات اردیبهشت ماه لایحه دیگر این هفته بود که از بررسی آن هفته گذشته به این هفته موکول شده بود.

این بودجه مربوط به توافقات شورای شهر اصفهان با فرمانداری بود که بخشی از آن باقی مانده است که مهدی مقدری در این زمینه، اعلام کرد، پرداخت این مبلغ، مردم و مخالفان سیاسی را با توجه به از یک لیست بودن شورا، دچار شبهاتی در پرداخت هزینه های نامتعارف می کند.

مزروعی دیگر عضو شورا این بودجه را با بودجه همایش پیرغلامان مقایسه کرد و بیان کرد: مگر چیزی مهم تر از انتخابات در کشور داریم؟ چرا بودجه همایش پیرغلامان را فورا تصویب کردیم و در این طرح این قدر مته به خشخاش می گذاریم؟

ملت در تذکر آیین نامه ای به مقدری، گفت: این انتخابات سه انتخابات بوده و پرداخت هزینه ها برا سه انتخابات بوده و طرح موضوعات باید به گونه ای باشد که سوبرداشتی نداشته باشد.

این طرح پس از رای گیری با 9 رای موافق و چهار رای مخالف به تصویب اعضای شورا رسید.

خط سوم متروی اصفهان به بنیاد مستضعفین سپرده شد

اعطای پروژه اجرای خط سوم به طول هشت کیلومتر و توسعه خط یک شهری با ترک تشریفات به شرکت های دی و رامان از زیرمجموعه های بنیاد مستضعفان از دیگر لوایح آن بود که یک فوریت آن هفته گذشته به تصویب رسیده بود.

نورصالحی در این رابطه با اشاره به عقد قرارداد این دو شرکت با شهرداری در سال 95 اعلام کرد: این قرارداد در حدود 800 میلیارد تومان است و باتوجه به مشکلات فراهم آوری تهاتر، این مشکلات رفع خواهدشد.

نورصالحی با اشاره به لزوم تصویب این طرح پس از تصویب در شورای شهر، در هیئت وزیران، اعلام کرد: این طرح دو مشاور دارد که هر دو مشاور آن را تایید کرده اند.

معین در این رابطه به عنوان موافق گفت: براساس این لایحه انجام کلیه اقدامات مرتبط با ساخت خط سه مترو برعهده پیمانکار خواهدبود و این نکته خوبی در این زمینه است.

رئیس شورا در جواب به سوال ملت، در رابطه با لزوم بازنگری در مطالعات انجام شده در سال 73 برای قطار شهری اصفهان گفت: مسیرهای این قطار شهری توسط تیمی از دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان به روز شده است و این مسیرها به تصویب شورای عالمی ترافیک هم رسیده است.

این طرح پس از رای گیری با 10 موافق، دو مخالف و یک ممتنع به تصویب رسید.

نطق های میان دستوری به مناسبت ها محدود شد

نطق های میان دستوری و تذکرات امروز شورای شهر، حول محور موضوعات هفته جاری از جمله روز معلولان گذشت و برخی از اعضای شورای شهر در تذکرات خود مجدد به موضوع روز مبارزه با خشونت علیه زنان و بازدید اعضای شورای شهر از مناطق زلزله زده اختصاص یافت.

شهرداری های مناطق سلیقه ای عمل می کنند
اما نکته مهم در این تذکرات، تذکرات زندآور بود که به عدم اجرای شعارهای شورای شهر و شهرداری در رابطه با شهرداری شیشه ای و مشخص نبودن حجم بدهی های شهرداری اختصاص یافت.

عدم مشخص نبودن میزان هزینه هایی که هر فرد برای پروانه های ساخت در هر شهرداری باید بپردازد، تعداد پارکینگ های مجتمع های پزشکی و تجاری و سلیقه ای عمل کردن شهرداری های هر منطقه علی رفم تذکرات گذشته و مشخص نبودن وجود یا عدم وجود بدهی ها و رقم بدهی ها و چرایی توقف اقدامات عمرانی جدید از جمله مواردی بود که این عضو شورای شهر به آن اشاره کردند.

انتهای پیام/ن