علی-پیمان-صفت-مسئول-مرکز-تربیت_بدنی-سپاه-صاحب_الزمان-عج-استان-اصفهان
۱۶:۴۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان:

جشنواره فرهنگی ورزشی خواهران بسیجی کشور در اصفهان برگزار می شود/ حضور ۵۴ ورزشکار اصفهانی در این رقابت‌ها

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی خواهران بسیجی کشور از ۱۵ آذرماه به مدت دو روز د راصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ نشست خبری جشنواره فرهنگی ورزشی خواهران بسیجی کشور با عنوان «همایش اقتدار» یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی پیش از ظهر امروز در مجموعه ورزشی شهید آقابابایی برگزار شد.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(عج) در این نشست خبری اظهار کرد: جشنواره فرهنگی ورزشی خواهران بسیج کشور از ۱۵ آذرماه به مدت دو روز در شهر درچه برگزار می‌شود.

علی پیمان‌صفت ادامه داد: این رقابت‌ها با حضور ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۲۷ استان در سه رشته ورزشی هنرهای رزمی و دفاع شخصی، ووشو و ورزش‌های بومی- محلی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از صبح چهارشنبه ۱۵ آذرماه ورود و پذیرش شرکت‌کنندگان انجام می‌شود و مسابقات از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۶ آذرماه آغاز و عصر همان روز به پایان می‌رسد، افزود: مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور مسئولان کشوری، لشگری، استانی و شهری در سالن ۹ دی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان درچه برگزار خواهدشد.

وی تصریح کرد: در این مراسم از پنج خانواده شهید مدافع حرم و خانواده شید محسن حججی نیز تجلیل می شود و در پایان مسابقات به نفرات برتر هر رشته و تیم‌های اول تا سوم سه رشته لوح، مدال و جوایز اهدا خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت بیان کرد: تیرماه سال گذشته مسابقات بومی محلی برادران بسیجی با حضور ۴۵۰ شرکت‌کننده در شهرستان لنجان منطقه باغ بهادران برگزار شد.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(عج) با تاکید بر اینکه سال گذشته اصفهان میزبان المپیاد ورزشی خواهران بسیجی کشور بود، اذعان کرد: این رقابت‌ها با حضور ۸۰۰ نفر اوایل مرداد ماه به مدت سه روز در شهرستان نجف‌آباد برگزار شد.

وی اضافه کرد: با توجه به سابقه خوب استان اصفهان در برگزاری مسابقات کشوری در سال گذشته، امسال نیز میزبانی جشنواره فرهنگی- ورزشی بسیجیان خواهر کشور با عنوان «همایش اقتدار» به اصفهان واگذار شد.

پیمان‌صفت بیان کرد: سه استان اصفهان، تهران و یزد با حداکثر ظرفیت خود در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند که از استان اصفهان ۵۴ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور دارند.

وی ابراز کرد: مسابقات ووشو در خانه ووشو اصفهان، مسابقات بومی و محلی در سالن سرپوشیده اداره ورزش و جوانان شهرستان درچه و مسابقات هنرهای رزمی و دفاع شخصی در سالن ۹ دی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان درچه برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز هر رشته پس از پایان رقابت‌ها در محل برگزاری همان رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، هدف از برگزاری این رقابت‌ها را حفظ انسجام و شاکله تشکیلاتی ورزشی کشور دانست و بیان کرد: احیای آداب، رسوم، فرهنگ و باورهای ورزشی گذشته از همه مهم‌تر است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی به فراموشی سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه در المپیاد فرهنگی ورزشی برادران بسیجی که اوایل شهریورماه در شش رشته ورزشی در زنجان برگزار شد ورزشکاران استان اصفهان چهار جام را به اصفهان آوردند، تاکید کرد: همچنین در المپیاد فرهنگی ورزشی خواهران امسال بسیجیان ورزشکار استان اصفهان از در چهار رشته ورزشی از شش رشته، صاحب مقام شدند و چهار جام را از آن خود کردند.

پیمان‌صفت خاطر نشان کرد: در مسابقات فرهنگی ورزشی شمیم خانواده نیز در که در شش رشته ورزشی در همدان برگزار شد استان اصفهان چهار جام را از آن خود کرد که در مجموع از ۱۸ جام، استان اصفهان ۱۲ جام را در به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/آرمان زنان/پ