صفحه اصلی » مذهبی » وجود 545 حافظ قرآن کریم در فریدن/ بیشتر این حفاظ در اماکن مذهبی و امامزادگان به حفظ قرآن کریم مشغول هستند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن خبرداد؛

وجود 545 حافظ قرآن کریم در فریدن/ بیشتر این حفاظ در اماکن مذهبی و امامزادگان به حفظ قرآن کریم مشغول هستند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن گفت: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن در طرح ملی تربیت حفاظ قرآنی، 545 نفر حافظ را به ثبت رسانده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی در مورد فعالیت های قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه گفت: این اداره در بحث اجرای مسابقات قرآنی در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر و ابتهال و همچنین تربیت حفاظ قرآن کریم فعالیت می کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فریدن همچنین در مورد فعالیت این اداره در بحث تربیت حفاظ قرآنی گفت: خوشبختانه ما در طرح ملی تربیت حفاظ قرآنی جزء شهرستان های پیشرو بوده و جزء اولین اداراتی بوده ایم که در استان آمار حفاظ قرآنی 545 نفری از ابتدای سال جاری به ثبت رسانده ایم.

وی در این زمینه افزود: بیشتر این حفاظ در اماکن مذهبی و امامزادگان به حفظ قرآن کریم مشغول هستند.

وی ادامه داد: بقعه شیخ ابوسلیمان دارنی شهر داران، امامزاده عبدالله شهر رزوه، امامزاده سید محمد روستای ننادگان، امامزاده احمد ابراهیم شهر بوئین میاندشت، امامزادگان شهر افوس و در شهرستان فریدونشهر مرکز ملی حفظ قرآن کریم وجود دارد که در طول سال فعالیت مستمر دارد.

حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی عنوان کرد: مسابقات قرآنی هر ساله در اسفند ماه و به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود و افرادی که حائز رتبه می شوند گواهی نامه معتبر این سازمان به آن ها  اعطا می شود.

وی افزود: مسابقات حفاظ قرآن کریم در جزء های 30، 30 و یک، 30 و یک و دو، پنج جزء، 10 جزء و.. و حافظ کل بوده و جوائزی بالاخص در هفته وقف به این حفاظ اهدا می شود.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد