IMG_7867
۰۸:۱۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

در جلسه کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان مطرح شد؛

بی مهری مسئولان نسبت به تیران و کرون/ مسئولان همه توان خود را برای احداث بیمارستان به میدان آورند

امام جمعه تیران و کرون، گفت: انتظار مردم این است که فرماندار همه ظرفیت خود را برای تحقق مطالبات مردم به میدان آورد و پیش قدم و پیش قراول مردم در پیگیری مطالبات به حق برای ساخت بیمارستان باشد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان، شامگاه دوشنبه، در چهل و چهارمین جلسه این کمپین، با انتقاد انتقاد از توجه اندک مسئولان استانی به این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون با بیش از ۷۱ هزار نفر جمعیت و ۵۰ روستا از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی محروم مانده است.

مسئولان استانی از نابرابری و تبعیض بپرهیزند

حمید شیرازی، از فعالان کمپین مردمی احداث بیمارستان، گفت: مسئولان استانی باید ضمن توجه به خواسته های اساسی مردم به خصوص در بخش بهداشت و درمان، به این شهرستان توجه بیش تری داشته باشند و از نابرابری و تبعیض ها پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تصویب سریع تر موافقت اصولی ساخت بیمارستان خواسته مهم مردم شهرستان است، تصریح کرد: روند اداری برای پروژه های مهم به خصوص بیمارستان که از اهمیت بالایی برخوردار است، طولانی بوده و انتظار همکاری و همراهی بیش تری در این زمینه وجود دارد.

سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان تیران و کرون، یادآور شد: تیران و کرون نسبت به جمعیت خود باید از بیمارستانی مجهز برخوردار باشد و دانشگاه علوم پزشکی همکاری بیش تری برای تسریع روند آن داشته باشد.

شیرازی افزود: مسئولان شهرستان مستندات قانونی ردیف دار شدن اعتبار برای بیمارستان تیران و کرون را هر چه سریعتر پیگیری کنند که با توجه به آماده نبودن شرایط لازم، در بودجه سال ۹۷ اعتباری برای این پروژه اختصاص نخواهد یافت.

فرماندار تیران و کرون نیز، با اشاره به پیگیری مسائل کلان بخش بهداشت و درمان تیران و کرون در اتاق فکر فرمانداری، اظهار کرد: مسائل مربوط به بیمارستان تیران و کرون و راه های جذب پزشکان متخصص در شهرستان، از جمله مباحث بررسی شده در این اتاق فکر است.

انجام امور اداری زمان بر است

رحمانی با بیان اینکه پیرامون ساخت بیمارستان تیران و کرون، منتظر تایید و موافقت اصولی تهران هستیم، گفت: احداث بیمارستانی مجهز حق مسلم مردم تیران و کرون است و نباید در پیگیری ها با ایجاد تاخیر در انجام امور، دلسرد شد.

وی ادامه داد: انجام کارهای اداری معمولا زمان بر است و در مورد این بیمارستان که تامین ۶۰ درصد هزینه آن با دولت است، امکان تاخیر و طی شدن زمان بیش تری وجود دارد.

فرماندار تیران، خاطرنشان کرد: انجام پروژه های مهم و مسائلی از جمله امور اجتماعی‌، عمرانی، اداری و صنعتی طرح و اصول خاصی دارد که در صورت رعایت نشدن آن ها، متحمل ضرر خواهیم شد.

انجام غیر اصولی برخی پروژه ها مشکلاتی را در روند کار بوجود آورده است

رحمانی افزود: برخی از پروژه های تیران و کرون به صورت غیر اصولی انجام شده که همین امر وقفه های بسیار و  مشکلات فراوانی را در حین اجرای آن پروژه ایجاد کرده است.

وی یادآور شد: شرکت زراعی تیران و پروژه فاضلاب این شهر دو نمونه مواردی هستند که کارهایی غیر اصولی در آن ها انجام شده و  اکنون با مشکلاتی روبرو شده اند و در صورت توجه به مسائل بوجود آمده پیش از انجام کار، بسیاری از آن ها به وقوع نمی پیوست.

رحمانی با اشاره به فعالیت شرکت توسعه و عمران در تیران و کرون، اذعان کرد: این شرکت با انجام اصولی امور کار خود را در تیران و کرون آغاز کرده و با اجرای پروژه های بزرگ قدم خوبی را برای پیشرفت شهرستان برخواهد داشت.

فرماندار ضمن تشکر از اعضای اصلی کمپین حامیان احداث بیمارستان در تیران و کرون، گفت: این کمپین باید به صورت گروهی مردم نهاد به ثبت برسد  تا دولت به عنوان گروهی رسمی برای آن جایگاه مخصوص به خود را اختصاص دهد و پیگیری امور با سرعت بیش تری صورت گیرد.

مسئولان همه توان خود را برای تحقق ساخت بیمارستان به میدان آورند

امام جمعه تیران و کرون در ادامه، ضمن تاکید بر صداقت نماینده مجلس  و کمپین مردمی در بازتاب رسانه ای پیگیری ها و پیشرفت تشریفات قانونی احداث بیمارستان خطاب به فرماندار شهرستان، اظهار کرد:  انتظار مردم این است که فرماندار همه ظرفیت خود را برای تحقق مطالبات مردم به میدان آورد و پیش قدم و پیش قراول مردم در پیگیری مطالبات به حق مردم باشد.

حجت الاسلام حسین رشیدیان، افزود: این مردم نه شورشی هستند، نه سیاسی و نه پرتوقع بلکه دارای سابقه ای غنی، مذهبی و تاریخی بوده که مطالبات به حق آنان باید برآورده شود.

وی با بیان اینکه مردم مظلوم کرون، به توجه بیش تری برای حل مشکلات خود احتیاج دارند، گفت: هم دلی، اتحاد و تعاملات مردم موجب پیشرفت امور و تسریع در انجام آن ها خواهد شد.

حجت الاسلام رشیدیان افزود: مردم توقع توجه و همکاری بیش تری از جانب مسئولان دارند و  مسئولان رده بالای شهرستان به خصوص فرماندار باید با همه قدرت به میدان آمده و از تمام تلاش خود برای به ثمر رسیدن این پروژه کمک گیرند.

امام جمعه تیران، خاظرنشان کرد: ائمه جمعه و مردم همیشه در صحنه تیران و کرون همراه مسئولان شهرستان برای پیگیری این پروژه خواهند بود و در این راه باید از اختلاف ها پرهیز کرد، چرا که با ایجاد اختلاف پسرفت در امور ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ پ