صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » اولویت های کشور باید برای قشر دانشجو تبیین شود/ امنیت ملی مهمترین اولویت امروز کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرضا:

اولویت های کشور باید برای قشر دانشجو تبیین شود/ امنیت ملی مهمترین اولویت امروز کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، گفت: اولویت های امروز کشور باید برای جنبش های دانشجویی مطرح شود و آن ها را نسبت به این اولویت ها حساس کرد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۲ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ بشیر اسماعیلی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شهرضا نیوز، در رابطه با 16 آذر و روز دانشجو و وظیفه جنبش دانشجویی در شرایط فعلی کشور، اظهار کرد: حفظ وحدت ملی و توجه به این نکته که ما در منطقه حساس و خطرناکی زندگی می کنیم؛ مهم ترین وظیفه جنبش دانشجویی در شرایط فعلی است.
استاد دانشگاه آزاد شهرضا، با اشاره به دست بالای ایران در سوریه، عراق و دیگر نقاط منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: این نکته باید برای دانشجویان و فعالان جنبش های دانشجویی به عنوان یک دغدغه مطرح شود که امنیت مهم ترین نکته مورد توجه برای این جنبش ها است و دستاوردهایی که ایران در سطح منطق به دست آورده است، مهم ترین دستاوردهای کشور در طول سال های گذشته محسوب می شد.
وی در رابطه با وظایف امروز دانشجویان کشور با بیان اینکه برخی از دانشجویان در فعالیت های سیاسی خود دچار اولویت های کاذب شده اند، عنوان کرد: برای گروهی از دانشجویان ما شرایط منطقه روشن نیست و باید واقعیات کشورهای منطقه را به آن ها نشان داد تا بتوانند به درستی فعالیت کنند.
اسماعیلی با بیان اینکه مفاهیمی مانند توسعه سیاسی اگرچه لازم است اما امروز نکته ای مهم تر از آن یعنی امنیت ملی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: توجه به امنیت ملی و شرایط منطقه برای دانشجویان هنوز مبهم است و برخی اولویت های 15 سال پیش برای آن ها دغدغه شده است.
وی ادامه داد: این اولویت ها باید برای دانشجویان مطرح شود و آن ها را نسبت به این اولویت ها حساس کرد.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد