photo_2017-12-02_00-29-04
۰۸:۱۷ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۶

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنجان:

اعتبارات عمرانی حوزه بهداشت و درمان در شرایط فعلی متوقف است/رتبه دوم لنجان در توسعه فضای فیزیکی مراکز خدمات درمانی

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنجان، گفت: تمام اعتبارات عمرانی حوزه بهداشت و درمان در شرایط فعلی متوقف است و مسئولان پیگیر هستند تا با انتشار اوراق بهادار و روش‌های دیگر اعتبار این بخش را فراهم کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ علی وحدتی، در گفتگو با صدای لنجان، در پاسخ به انتقادات مسئولان بخش باغ بهادران نسبت به کمبود امکانات خدماتی و درمانی در این بخش، اظهار کرد: شهرداری باغ بهادران چندی پیش زمینی را در مجاورت هلال‌احمر این شهر و برای ساخت یک مرکز درمانی در اختیار ما قراردادند که در این مدت بسیاری از مسئولان استانی از این زمین بازدید کردند و برآورد هزینه هم در این خصوص صورت گرفت.

این مسئول، بابیان اینکه شرایط نامطلوب زمین، پروژه را به تعویق انداخت، خاطرنشان کرد: برآورد هزینه این پروژه هم انجام شد و زمانی که خواستیم وارد فاز عملیاتی شویم با حجم زیادی از خاک و تخته‌سنگ‌های بزرگ در بستر این زمین روبه‌رو شدیم که همین موضوع سبب شد تا آماده‌سازی دقیق نقشه‌ها و سازه‌ای که قرار است بنا بر روی آن شکل بگیرد، زمان ببرد.

وی بابیان اینکه، بنده چندین بار به شهرداری مراجعه داشتم تا آن‌ها با استفاده از تجهیزاتی که دارند بستر را برای انجام این پروژه فراهم کنند تا فاز عملیاتی آن آغاز شود، تأکید کرد: چنانچه مساعدت شهرداری باغ بهادران در این زمینه محقق می‌شد هم‌اکنون شاهد پیشرفت فیزیکی چشم‌گیری در مرکز خدمات درمانی باغ بهادران بودیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنجان، بابیان اینکه پروژه مرکز  خدماتی و درمانی باغ بهادران و کرچگان یکی از اولویت های اصلی ما در منطقه است و هیچ‌گاه از این موارد غافل نشدیم، تصریح کرد: تمام اعتبارات عمرانی حوزه بهداشت و درمان در شرایط فعلی متوقف است و مسئولان ذی‌ربط پیگیر هستند تا با انتشار اوراق بهادار و روش‌های دیگر اعتبارات این بخش را فراهم کنند.

وی همکاری بین بخشی را رمز اصلی موفقیت در پیشبرد اهداف سازمانی دانست و تأکید کرد: بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان لنجان در زمینه بهداشت و درمان این موضوع را ثابت می‌کند که طرح‌های عمرانی زودتر به سرانجام رسیده‌اند که مسئولان ذی‌ربط همکاری خوبی با ما داشته‌اند.

وحدتی از تشکیل مجمع خیران سلامت در شهرستان لنجان خبر داد و متذکر شد: پیش از این شهرستان لنجان از داشتن انجمن و مجمع خیرین سلامت بی‌بهره بود که با حمایت نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان این مجموعه شکل گرفت و درصدد هستیم به‌واسطه خیران و بهره‌گیری از اعتبارات مشارکتی، روند پروژه‌های عمرانی شهرستان به‌ویژه باغ بهادران را تسریع ببخشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنجان با توجه به پروژه‌های در دست اقدام و نیمه‌تمام شهرستان لنجان در حوزه سلامت اظهار کرد: آزمایشگاه رفرانس لنجان بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 120 میلیون تومان، مرکز جامع خدمات سلامت سده با اعتباری بالغ‌بر 700 میلیون تومان، مرکز جامع خدمات سلامت شهر باغشاد و مرکز خدمات درمانی چمگردان ازجمله پروژه‌هایی است که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از این مراکز خواهیم بود.

وی توسعه فضای فیزیکی مراکز خدمات درمانی شهرستان لنجان را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: شهرستان لنجان در خصوص توسعه عمرانی مراکز بهداشتی و درمانی موفق شد با متراژی بیش از 8 هزار مترمربع رتبه دوم  در استان اصفهان را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/ صدای لنجان/ گ.ف