صفحه اصلی » استان » چادگان » 16 آذر نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است/ مراکز علمی، اصالت علم آموزی خود را حفظ کنند

فرماندار چادگان:

16 آذر نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است/ مراکز علمی، اصالت علم آموزی خود را حفظ کنند

فرماندار چادگان گفت: مراکز علمی ضمن برخورداری از فضای سیاسی، باید اصالت علم آموزی خود را از دست ندهند، و وظیفه ما بستر سازی برای فعالیت های آزاد و قاعده مند است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۴ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز همزمان با گرامیداشت روز دانشجو و همچنین بزرگداشت پیروزی جبهه مقاومت بر کفر و مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم علیرضا نوری، عصر امروز مراسمی در دانشگاه پیام نور چادگان، با حضور فرماندار، مسئول امور بانوان، رئیس دانشگاه، دانشجویان، اساتید دانشگاه پیام نور چادگان و دیگر مدعوین برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور چادگان، روز دانشجو را به دانشجویان این دانشگاه تبریک گفت و گزارشی از وضعیت دانشگاه ارائه نمود.

در ادامه مراسم، مهدی اسدپور ضمن گرامیداشت ایام میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو، ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و شهادت قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی را نقطه عطفی در تاریخ جنبش آزادی خواهی ایران دانست و گفت: پس از باز شدن فضای جامعه از سال ۱۳۲۵(نسبت به سال های قبل) در سال 1332 فعالیت های دانشجویی به اوج خود رسید که منجر به شهادت این ۳ دانشجو شد.

فرماندار چادگان افزود: بعدها با پیوند حوزه و دانشگاه این حرکات انقلابی به مبارزات سال ۱۳۴۲ به رهبری امام خمینی(ره) رسید و نهایتا” به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ منجر شد.

وی با بیان این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور قاعده مند شد و مسئولان به صورت مسالمت آمیز و بر اساس انتخابات جابجا شدند اظهار کرد: یکی از ثمرات بزرگ انقلاب، آشتی دادن آزادی و امنیت بود.

اسدپور در ادامه بیان کرد: اگر فعالیت های سیاسی و صنفی در دانشگاه ها دانش بنیان شود، تاثیر گذاری آن به مراتب بهتر خواهد بود.

وی در این خصوص تصریح کرد: مراکز علمی ضمن برخورداری از فضای سیاسی، باید اصالت علم آموزی خود را از دست ندهند، و وظیفه ما بستر سازی برای فعالیت های آزاد و قاعده مند است.

اسدپور افزود: در شهرستان نیز علاقه مند هستیم کارهای فرهنگی و فعالیت های سیاسی نهادینه و قاعده مند شوند و در این شرایط این فعالیت ها مورد حمایت قرار می گیرند.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به دانشجویان توصیه کرد برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خود، خانواده و جامعه بر بستر قانون حرکت کنند و با علمی کردن فعالیت های خود، فعالیت های سیاسی خویش را قاعده مند کنند.

اسدپور با بیان این که، دانشجو باید تحرک، پویائی و جنبش داشته باشد افزود: باید جنبش های دانشجویی تکیه بر علم و آرمان خواهی بر اساس تعالیم اسلامی، وطن دوستی و دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

فرماندار چادگان در پایان سخنان خود گفت: دانشجو فرقی ندارد که در کدام دانشگاه و کدام شهر تحصیل کند، بلکه همین اراده اوست که از دیگران متمایزش می کند.

انتهای پیام/چادگان نا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!