صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشگاه شهرضا کمبود خوابگاه ندارد/ اعطای وام دانشجویی به دانشجویان هر دو نوبت روزانه و شبانه

مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا:

دانشگاه شهرضا کمبود خوابگاه ندارد/ اعطای وام دانشجویی به دانشجویان هر دو نوبت روزانه و شبانه

مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا، در رابطه با وضعیت خوابگاه های این مرکز، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دو خوابگاه خودگردان در اختیار دارد و با مشکل کمبود خوابگاه مواجه نیست.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سید ایوب میرطاووسی، در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، در رابطه با اقدامات انجام شده توسط معاونت دانشجویی دانشگاه شهرضا، اظهار کرد: مسابقات ورزشی دانشجویی همزمان با شروع هفته تربیت بدنی در دانشگاه شهرضا آغاز شد و تا 16 آذرماه، روز دانشجو نیز ادامه داشت.
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا اظهار کرد: این مسابقات در رشته های همگانی مانند طناب کشی، طناب زنی، دارت و پرتاب توپ پیگیری شده است.
برپایی جشن و تقدیر از دانشجویان برتر در روز دانشجو
وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در روزدانشجو، گفت: در این روز طبق روال سال های گذشته، یک جشن همراه با سخنرانی، تجلیل از رتبه های برتر علمی و فعالان دانشجویی و فرهنگی برگزار شد.
میرطاووسی در پاسخ به خبرنگار ما در رابطه با وضعیت خوابگاه های دانشگاه شهرضا، عنوان کرد: دانشگاه شهرضا در حال حاضر دو خوابگاه خودگردان در اختیار دارد که یکی از این خوابگاه ها، ساختمان سابق دادگستری شهرضا است که در سال های گذشته تعمیراتی بر روی آن انجام شده است.
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا تاکید کرد: این تعمیرات با توجه به فرسودگی ساختمان همراه با آهن کشی کل ساختمان و تعمیرات اساسی با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شد و مشکل مستحکم سازی خوابگاه برطرف شد.
خوابگاه دانشگاه به سیستم گرمایشی پکیج تجهیز خواهدشد
وی با اشاره به استفاده از سیستم گرمایشی بخاری و خطراتی که دانشجویان را در خوابگاه ها تهدید می کند، اظهار کرد: با صحبت هایی که انجام شده است، در اولین فرصت سیستم گرمایشی این خوابگاه ما به سیستم پکیج تبدیل خواهدشد.
میرطاووسی در رابطه با وضعیت خوابگاه شماره دو دانشگاه شهرضا، عنوان کرد: این خوابگاه که در هسته مرکزی شهر قرار دارد به صورت سوییتی بوده و تعمیرات زیادی احتیاج نداشته و با یک سری از تعمیرات جزئی در اختیار دانشجویان قرار گرفت.
دانشگاه با مشکل کمبود خوابگاه مواجه نیست
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا با بیان اینکه امسال خوشبختانه مشکل کمبود خوابگاه نداشتیم، خاطرنشان کرد: هرکدام از دانشجویان که درخواست خوابگاه کرده بودند، با درخواست آن ها در دانشگاه موافقت شده است.
تهیه محل اسکان برای دانشجویان دختر جدیدالورود
وی در رابطه با وضعیت اسکان داشنجویان دختر، تصریح کرد: امسال برای اولین بار پذیرش دانشجوی دختر داشتیم و به صراحت در دفترچه کنکور قید کرده بودیم که خوابگاه برای دانشجویان دختر نداریم، اما با توجه به این که این دانشجویان از راه های دور و نزدیک می آیند و مهمان شهر ما هستند و میزبانی ایجاب می کند که شرایط خوبی برای آن ها فراهم کنیم.
میرطاووسی ادامه داد: بالغ بر 20 نفر از دانشجویان دختر، از نقاط دور بودند و احتیاج به خوابگاه داشتند که با همکاری دانشگاه دو منزل استیجاری تهیه کردیم و با نظارت دانشگاه در اختیار آن ها قرار دادیم.
رضایت نسبی دانشجویان از خوابگاه های دانشجویی
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا افزود: این اقدام و مجموعه اقداماتی که برای تهیه خوابگاه برای دانشجویان پسر انجام داه ایم، با رضایت نسبی دانشجویان همراه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که روند پذیرش دانشجویان دختر در دانشگاه ادامه داشته باشد، برای تهیه خوابگاه مناسب برای این دسته از دانشجویان در سال های آینده اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
میرطاووسی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با ارائه تسهیلات دانشجویی به دانشجویان متقاضی، خاطرنشان کرد: امسال برای پرداخت وام دانشجویی با توجه به جابجایی های بودجه ای که در صندوق رفاه دانشجویان انجام شده بود، با یک سری موانع مواجه بودیم.
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا خاطرنشان کرد: با این وجود توانستیم 48 نفر از دانشجویان روزانه و پنج نفر از دانشجویان شبانه خود در سامانه پرداخت وامثبت نام کنیم تا برای دریافت تسهیلات اقدامات لازم را انجام دهند.
اعطای وام دانشجویی به 98 دانشجوی نوبت روزانه و 25 دانشجوی نوبت شبانه
وی با بیان اینکه پرداخت وام با صندوق رفاه دانشجویی است، تصریح کرد: اعتبار امسال دانشگاه پس از پرداخت این وام ها به اتمام رسید که ما درخواست اختصاص اعتبار جدید را به صندوق رفاه دانشجویان ارائه کردیم و پس از پیگیری های لازم اعتبار لازم برای اعطای وام به 50 نفر دیگر از دانشجویان به دانشگاه اختصاص پیدا کرد.

میرطاووسی تاکید کرد: در صورتی که این اعتبار به صورت کامل تخصیص پیدا کند، دانشگاه امسال به 98 نفر از دانشجویان خود تسهیلات خواهد داد.
وی ادامه داد: علاوه بر این تا پایان سال به 25 دانشجوی شبانه، تسهیلات و 20 نفر از دانشجویان وام ضروری اعطا خواهیم کرد.
تجهیز اتاق تندرستی خوابگاه دانشگاه
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا، در رابطه با اقدامات انجام شده برای تامین زیرساخت های ورزشی و اقدامات فرهنگی در سطح خوابگاه های دانشگاه، عنوان کرد: بحث اقدامات فرهنگی با معاونت فرهنگی دانشگاه است و این دانشگاه بسته به وظایف خود اقداماتی را انجام داده است.
میرطاووسی تصریح کرد: در بحث تامین زیرساخت های ورزشی با مساعدتی که از سوی صندوق رفاه دانشجویی انجام شد، ساخت و تجهیز اتاق تندرستی در دستور کار دانشگاه قرار گرفت که با اعتباری بالغ بر 350 میلیون ریال وسائل ورزشی بدنسازی برای دانشجویان از دوره مقدماتی تا نیمه حرفه ای با مشورت مربیان بدنسازی خریداری و در خوابگاه دانشگاه نصب شد.
مدیر دانشجویی دانشگاه شهرضا با بیان اینکه بالغ بر 30 نفر از دانشجویان ما در کلاس های بدنسازی دانشگاه ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: اتاق تندرستی از ساعت 16 عصر تا 22 آماده پذیرایی از دانشجویان است.
اجرای برنامه های کوهگشت برای افزایش نشاط دانشجویان
وی بیان کرد: علاوه بر این اتاق تندرستی، میز تنیس، میز فوتبال دستی و وسایل ورزش های عمومی در خوابگاه قرار داده شده است تا دانشجویان از آن ها اسفاده کنند.
میرطاووسی با اشاره به دیگر اقدامات ورزشی برای دانشجویان، اظهار کرد: هر ساله چندین برنامه کوهگشت در فصل بهار برای دانشجویان اجرا می کنیم تا دانشجویان از طبیعت اطراف شهرستان شهرضا و دهاقان استفاده کنند.

انتهای پیام/شهرضانیوز/ م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!