صفحه اصلی » اجتماعی » دمای هوای لنجان افزایش می یابد/ کاهش۹۹٫۵ درصدی بارندگی در این شهرستان

رییس اداره هواشناسی لنجان خبر داد؛

دمای هوای لنجان افزایش می یابد/ کاهش۹۹٫۵ درصدی بارندگی در این شهرستان

رییس اداره هواشناسی لنجان، گفت: دمای هوا در لنجان طی دو روز آینده دو تا سه درجه سانتی گراد افزایش خواهد داشت و احتمال بارش های پراکنده در سطح شهرستان وجود دارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از صدای لنجان، رئیس اداره  هواشناسی لنجان، در رابطه با آخرین وضعیت دمایی شهرستان و پیش‌بینی‌ها در رابطه با وضعیت دمایی شهرستان گفت: از روز شنبه 18 آبان، با ورود یک توده‌هوای سرد از شمال کشور، کاهش نسبی دما تا -۸٫۸ درجه سانتی‌گراد در  سطح شهرستان همراه داشته است.

احمد نوربخش، با اشاره به ورود سامانه ناپایدار از جنوب کشور افزود: حداقل دمای امروز به -۶٫۴ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و با ورود سامانه جوی ناپایداری از بخش‌های جنوبی کشور دمای هوا در لنجان  طی دو روز آینده دو تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت.

کارشناس اداره هواشناسی لنجان در رابطه باکیفیت هوای شهرستان گفت: آلودگی در فصول سرد سال و در مواقع سکون نسبی هوا اتفاق می‌افتد که این موضوع باعث  کیفیت هوا  در سطح شهرستان  کاهش پیدا کند به‌طوری‌که  دید افقی به کمتر از پنج هزار متر برسد.

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود با ورود سامانه ناپایدار به کشور، حالت سکون هوا از بین برود و کیفیت آن بهبود پیدا کند.

وی  افزود: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در سطح لنجان به گروه‌های حساس و بیماران خاص تنفسی، توصیه می‌شود تا در حد امکان از حضور در فضاهای باز جدا خودداری کنند و در  معرض آلاینده‌های جوی قرار نگیرند.

نوربخش بابیان اینکه طی دو روز آینده احتمال بارش‌های پراکنده در سطح شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: میانگین بارندگی بلندمدت سال در لنجان ۴۳ میلی‌متر بوده که انتظار می‌رفت تا این موقع از سال زراعی اتفاق بیفتد، اما از اول مهرماه تاکنون  ۰٫۲ میلی‌متر  بارش داشتیم، که با کاهش ۹۹٫۵ درصدی بارندگی در سطح شهرستان مواجهه بودیم.

انتهای پیام/  لنجان/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد