آیت الله طباطبایی نژاد
۱۳:۰۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

امام جمعه اصفهان:

فعالیت های بانکی باید براساس سیستم قرض الحسنه پیگیری شود/ افزایش مالیات ها در رکود فعلی بازار اقدامی اشتباه است

نماینده ولی فقیه در استان افزایش مالیات‌ها در بودجه سال آینده را اقدامی اشتباه دانست و گفت: دولت در شرایطی که خود اعلام کرده است در رکود قرار داریم این مالیات ها را افزایش می دهد.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی ‌نژاد صبح امروز در دیدار با مدیرکل بانک انصار استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت های بانکی باید براساس سیستم قرض الحسنه پیگیری شود، اظهار کرد: دولت باید به کارمندان بانک ها حقوق دهد و بانک ها نیز به واحدهای تولید وام های قرض الحسنه بدهند تا چرخ تولید در کشور بچرخد.
امام جمعه اصفهان ادامه داد: دولت می تواند هزینه های خود در این زمینه را از طریق مالیات تامین کند.
وی با بیان اینکه بانک های ایران باید مشابه بانک های سایر کشورها وام های قرض الحسنه بدهند، خاطرنشان کرد: دولت باید شرایط افزایش تولید در کشور را ارتقاء داده و رکود را برطرف کند و بر اساس افزایش تولید به مالیات بیشتر برای تأمین هزینه‌ها دست یابد نه اینکه وقتی انبارهای شرکت‌های تولیدی پر است و مردم خریدی ندارند، مالیات را افزایش دهد؛ این نوع تصمیم‌گیری، تنها سبب ورشکستگی تولیدکنندگان می شود.
آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: امیرالمومنین(ع) در سفارشات خود به مالک می فرمایند که اگر می خواهی مالیات و خراج بیشتری دریافت کنی باید راه تولید را برای مردم هموار سازی و آن را افزایش دهی و در غیر این صورت هم مردم را هلاک کرده و هم حکومت را از بین خواهی برد.
نماینده ولی فقیه در استان افزایش مالیات‌ها در بودجه سال آینده را اقدامی اشتباه دانست و اظهار کرد: دولت در شرایطی که خود اعلام کرده است در رکود قرار داریم این مالیات ها را افزایش می دهد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بانک انصار، اظهار کرد: انتظار می رود بانک انصار همانند گذشته اشکالات سیستم بانکی را بررسی کرده و در راه برطرف سازی آن قدم بردارند.

انتهای پیام/ن