82595805-71737221
۱۹:۴۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

رییس مجمع نمایندگان استان خبر داد؛

کلیات لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصویب شد/ تدوین لایحه اصلاح نظام بانکی کشور در مجلس

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان، گفت: یکی از مقررات، برای خروج از رکود و ایجاد رونق در بازار اقتصادی کشور، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی، شامگاه امروز در همایش مجلس و جایگاه قانون در توسعه پایدار که در سالن سرو مجموعه شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی به دنبال اتخاذ تدابیر و وضع قوانینی است تا از رکود کمرشکنی که بر بازار حاکم است خارج شویم.

رییس مجمع نمایندگان استان، اظهار کرد: یکی از مقررات برای خروج از رکود و ایجاد رونق در بازار اقتصادی کشور لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: یکی از بدترین مشکلات کشور قاچاق و واردات بی رویه کالاها است که باعث شکست صنایع داخلی و سلب امکان رقابت آنها با صنایع خارجی شده است.

حجت الاسلام ناصر موسوی لارگانی ادامه داد: وارد کنندگان کالای قاچاق چون 9 درصد ارزش افزوده را نمی پردازند می توانند کالایی ارزانتر از تولیدات داخلی را به بازار عرضه کنند و مردم هم به دلیل معضلات اقتصادی از خرید آنها استقبال می کنند.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان از نظر تولید لوازم خانگی در همه کشور از موقعیت برتری برخوردار هستیم اما واردات کالای قاچاق باعث شده کارخانه ای دو هزار نفر از نیروهای خود را اخراج کند.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: قانون دیگری که در حال طرح آن در مجلس هستیم لایحه اصلاح نظام بانکی است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی، در ادامه این مطلب افزود: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سود تسهیلات بانکی باید حداکثر 18 درصد باشد اما بانکها با اتخاذ تدابیری همچون بلوکه کردن 25 درصد مبلغ وام در سپرده های بدون سود عملا تسهیلاتی با سود بیش از 25 درصد را به کارآفرینان واگذار می کنند.

وی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال تصویب قانونی است تا 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی گرفته شود البته این مسئله در لایحه بودجه سال 96 نیز تصویب شد که دولت برای اجرای ان زیر بار نرفت.

مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند

مسعود پزشکیان در این همایش عنوان کرد: ما در گذشته در جبهه های خارجی به پیروزی رسیدیم و موفق شدیم و عراق با همه متحدانش در برابر ما شکست خوردند.

وی ادامه داد: در آن زمان ما هیچ نداشتیم اما پیروز شدیم چون مردم ما ایستادگی کردند و از همه چیز خود گذشتند اما واقعیت این است که در شرایط فعلی در داخل کشور اینگونه نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه نتوانستیم در داخل کشور آنچه را که شهدا و رهبری از ما خواستند را براورده کنیم، مشکل کشور ما در حال حاضر نبود عدالت است و در این زمینه فقط مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند.

پزشکیان، بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید ما برای هر امتی رسولی فرستادیم که آن رسولان در جامعه بر اساس عدالت رفتار می کردند، در این زمان هم ما منتظر امام زمان(عج) هستیم تا عدالت را در جامعه ترویج کند اما بی عدالتی در همه بخش های جامعه وجود دارد و تنها مسئولان هستند که باید این مشکلات را حل کنند.

وی، اذعان کرد: متاسفانه در حوزه بهداشت و درمان برخی افراد چندصد میلیون و تا چند میلیارد درآمد دارند اما برخی هم ماهیانه حدود یک و نیم میلیون درآمد دارند در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، آنها مسلمان نیستند و ما با مسلمانی اینگونه رفتار می کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اینکه انسان بتواند حرف درست را بشنود و درست هم اجرا کند بسیار مهم است، امکان ندارد برای حل مشکلات راه حل درستی ارائه کنیم اما آن مشکل حل نشود علت این مسئله آن است که ما مسئولان تخصص کافی نداریم و جرأت اینکه بگوییم نمی دانیم و بروید از کارشناس بپرسید را هم نداریم.

پزشکیان، تصریح کرد: عمری است پیوسته قانون می نویسیم اما اگر قوانین از کارایی لازم برخوردار بودند نباید پس از شش ماه یا شش روز نقض می شدند.

وی، تأکید کرد: ما باید پاسخگوی مردم باشیم و جز این راهی نداریم، ما همه امکانات را در اختیار داریم اما به جای اتحاد برای حل مشکلات به دنبال تفرقه هستیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر جهان اسلام متحد باشند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .و اگر در داخل کشور متحد باشیم مشکلات به سادگی قابل حل است.

نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های مردم شهرضا و دهاقان ولایتمداری و التزام انها به مبانی انقلاب و لایت فقیه است.

سمیه محمودی ادامه داد: شهرستان دهاقان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی و کشت گلخانه از زیرساختهای مناسبی برخوردار است و شهرستان شهرضا نیز در بخشهای مختلف صنعتی از شرایط ممتازی برخوردار است.

وی تأکید کرد: لازم است به شهرستانهای حوزه انتخابیه توجه ویژه شود و برای حل معضلات مختلفی که در بخشهای گوناگون وجود دارد برنامه ریزی و حمایتهای دولتی ایجاد شود.

انتهای پیام/ شهرضا نیوز/ پ