صفحه اصلی » اجتماعی » احیای تالاب گاوخونی شرق اصفهان را متحول می کند/ برای احقاق حقابه زیست محیطی تلاش کنیم

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان:

احیای تالاب گاوخونی شرق اصفهان را متحول می کند/ برای احقاق حقابه زیست محیطی تلاش کنیم

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، گفت: آثار سوء تالاب گاوخونی مختص شهر ورزنه و یا مردم اطراف آن نیست، بلکه فراگیر تر از یک شهر و یا روستا خواهد بود که نیازمند تدبیر مسئولان کشوری است.

تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، در بازدید از منطقه شرق اصفهان و تالاب گاوخونی از نهایی شدن مطالعه نیازه آبی تالاب گاوخونی خبر داد.

سید رحمان دانیالی، در سفر به شرق اصفهان و بازدید از دریاچه نمک و تالاب بین المللی گاوخونی، تصریح کرد: مشکلات پیش آمده برای تالاب گاوخونی نتیجه عملکرد یک روزه و یا چند روزه نیست و در همین زمینه احیای زاینده رود نیازمند تکمیل مطالعات دقیق و کارشناسی است.

وی اظهار کرد: از استاندار درخواست داریم تا در جلسه ستاد احیای زاینده رود با تکیمل این مطالعات زمینه احیای زاینده رود را فراهم کرده و شاهد این مهم باشیم.

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، یکی از راه های تسریع در امر احیای تالاب گاوخونی را کمک های مردمی و تشکل های زیست محیطی دانست و بیان کرد: سال های گذشته نیز در همایش استان ها این نکته مطرح شده که با کمک مردم می توانیم در امر احیای تالاب با سرعت بیشتری عمل کنیم و در همین خصوص امیدواریم این اقدامات متمرکز شود و با جدیت بیشتر برای احقاق حقابه زیست محیطی تلاش کنیم.

دانیالی بیان کرد: امروزه با توجه به مطالات و تحقیقاتی که استادان دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر دانشگاهای استان های همجوار انجام داده اند، اثرات سوء تالاب مختص شهر ورزنه و یا مردم اطراف آن نیست بلکه فراگیر تر از یک شهر و یا روستا خواهد بود که نیازمند تدبیر مسئولان کشوری است.

وی خاطرنشان کرد: با احیای تالاب گاوخونی بسیار از مشکلات مردم از جمله کشاورزی و توریستی رفع خواهد شد و این عامل، انقلابی اقتصادی توریستی برای منطقه شرق اصفهان خواهد بود.

 

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد