صفحه اصلی » اقتصادی » بسیاری از مدیران از اختیارات خود به خوبی استفاده نمی کنند/ بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد کشور

استاندار اصفهان:

بسیاری از مدیران از اختیارات خود به خوبی استفاده نمی کنند/ بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد کشور

استاندار اصفهان، گفت: مدیرانی که نتوانند از اختیارات خود بخوبی استفاده کنند و همیشه منتظر ابلاغ باشند، بدانند جایگاه شغلی خود را در حد کارمندی تنزل داده اند و ناتوان از استفاده از اختیاراتشان هستند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن مهرعلیزاده، در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، افزود: فرآیند اداری استان اصفهان باید ظرف دوتا سه ماه آینده از بروکراسی اضافی و سنگین رهایی یابد و با ایجاد پنجره واحد، ‌راه برای تقویت سرمایه گذاری باز و مهیا شود.
این مقام مسئول، ایجاد پنجره واحد جذب سرمایه گذاری را از تصمیم های مورد تاکید مدیریت جدید این استان بیان کرد و افزود: با جدیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم مشوق ها را زیاد و سرمایه گذاران را جذب کنیم بسیاری از مشکلات استان اصفهان خود به خود حل خواهد شد.
استاندار اصفهان با اشاره به سوابق حضور خود در اتاق های بازرگانی ایران و تهران افزود: با اعتقاد به توانایی و ظرفیت های بخش خصوصی، همواره از برنامه های این بخش حمایت کرده ام.
مهرعلیزاده با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و فشارهایی که در این زمینه به دولت وارد می شود، گفت: دولت برای برون از مشکلات، دست تولیدکنندگان را باز کرده و معتقد است که بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد کشور است.
وی افزود: دولت در این زمینه، تصدی امور را به بخش خصوصی واگذار کرده و به عنوان ناظر عمل خواهد کرد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه این اقدام در کشورهای پیشرفته اجرا شده و قدرت دولت را کاهش نداده است، افزود: این راهبرد موجب شده است تا دولت ها در آن کشورها با توسعه توان خود، قدرتمند تر شوند.
مهرعلیزاده، با اشاره به امکانات محدود دولت، اظهارکرد: حتی اگر تعادل بین منابع و مصارف دولت به هم نخورده بود باید از قبل این سوال را از خود می کردیم که آیا زیبنده است؛ سوغاتی برای آینده بگذاریم که همیشه متکی به منابع دولتی باشند.
وی شرایط فعلی اقتصاد کشور را خاص دانست و تصریح کرد: دولت در این زمینه در پی تغییر و اصلاح مسیر است تا از درآمدهای نفتی به سمت درآمدهای پایدار و پویا شدن فعالیت های بخش خصوصی استفاده شود.
مهر علیزاده افزود: بنابراین باید با قوانین مشخص و سهل و آسان موضوعات را پیگیری کنیم.
وی با ابراز خرسندی از اینکه در استانی مکلف به انجام وظیفه شده است که همه اقشار آن فرهیخته هستند، گفت: از زمان های دور تاکنون اصفهان در زمینه تجارت، صنعت، تولید، خلاقیت و کارآفرینی زبانزد خاص و عام بوده است و امروز هم از نظر زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری حرف اول را می زند.
استاندار اصفهان از این استان به عنوان یکی از استان های ارزشمند کشور نامبرد و افزود: اصفهان باید به استان الگو در کشور بویژه در زمینه های اقتصادی، جذب سرمایه گذاری و توسعه منابع تبدیل شود.
مهر علیزاده بابیان اینکه اصفهان در این زمینه قویترین و قابل ترین استان هاست، افزود: اصفهانی ها از قدیم به افرادی توانمند در زمینه انجام امور اقتصادی و فعالیت های تولیدی و بازرگانی معروف بوده اند و باید راهکارهای مناسب برای استفاده از این توانایی ها اتخاذ شود.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه مدیران باید با بخش خصوصی همراه باشند و بخش خصوصی نیز باید بصورت قوی تر برنامه های خود را عملیاتی کند، افزود: قابلیت الگو و اول شدن در استان اصفهان وجود دارد.
مهرعلیزاده تصریح کرد: مدیرانی که نتوانند از اختیارات خود بخوبی استفاده کنند و همیشه منتظر ابلاغ باشند، بدانند جایگاه شغلی خود را در حد کارمندی تنزل داده اند.
وی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از مدیران حتی از اختیارات داده شده خود نیز به خوبی استفاده نمی کنند.
استاندار اصفهان افزود: رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی و روی پای خود ایستادن تاکید دارند و این توصیه، وظیفه بخش دولتی و خصوصی برای ایجاد اقتصاد درون گرا و برون زا را دوچندان می کند.
وی افزود: اتاق بازرگانی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی فضای ارزشمندی است که برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوجود آمده است و جهت گیری های چند سال اخیر نشان می دهد که این قابلیت و امکان وجود دارد.
انتهای پیام/ ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!