1472925
۱۰:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۶

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان خبرداد؛

اختصاص بالون های مخابراتی به استان ها/ توسعه سایت های موبایل در ۲۶۵ نقطه استان اصفهان

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، با بیان اینکه امروز شاهد پوشش تلفن همراه در همه روستاهای استان هستیم، گفت: وزارت ارتباطات، به دنبال این است که در هر استان یک بالون مخابراتی، مستقر کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی حیدری زاده، صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر اصفهان، با بیان اینکه دو هزار و 29 سایت موبایل در استان اصفهان فعال است، اظهار کرد: از این تعداد 839 سایت در اصفهان مستقر است که بالغ بر 912 سایت 4G در استان وجود دارد و از این تعداد 485 سایت در شهر اصفهان نصب شده است.

ضریب نفوذ تلفن همراه در استان اصفهان؛ 98.5 درصد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، با بیان اینکه بالغ بر سه میلیون تلفن همراه در شهر اصفهان فعال است، تصریح کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان 98.5 درصد است که این ضریب در شهر اصفهان به 175 درصد می رسد و از این حیث، رتبه دوم را به اصفهان اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: این ضریب نفوذ تنها مختص به شرکت همراه اول است و دو اپراتور دیگر را شامل نمی شود.

حیدری زاده با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان بالغ بر 52 درصد است، گفت: این ضریب نفوذ استان 10 درصد از کل کشور بیشتر است.

تمام روستاهای استان اصفهان؛ تحت پوشش تلفن همراه

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، با بیان اینکه تمام روستاهای استان دارای پوشش تلفن همراه است، خاطرنشان کرد: به تازگی تعدادی از خانه های هوشمند به عنوان شاخص مهم در بررسی ها قرار گرفته است که ما در چهار سال گذشته رتبه اول را در کشور کسب کرده ایم.

وی با اشاره به تعامل و همکاری شهرداری و شورای شهر با شرکت مخابرات استان، گفت: تعامل و همکاری شهرداری و شورای شهر موجب شده که اصفهان در شاخص های مخابراتی در جایگاه اول و دوم کشور قرار گیرد.

حیدری زاده با بیان اینکه، از چند ماه گذشته در مکان های عمومی اصفهان در حال عقد قرارداد برای ارائه وای فای به صورت پابلیک هستیم، عنوان کرد: سایت های خاصی را در این طرح ها به صورت رایگان ارائه می دهیم و سایت های بین المللی با یوزرنیم و پسورد ارائه می شوند.

اجرای طرح تفکیک اینترنت داخلی و خارجی در کشور

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، با اشاره به تفکیک اینترنت داخلی و خارجی، گفت: این طرح هم هزینه ها را کاهش می دهد و هم این که مردم را به استفاده از سایت های داخلی ترغیب می کند.

وی با اشاره به استفاده ای که استارت آپ ها از این طرح می کنند، تصریح کرد: بحث اینترنت بالونی برای اولین بار توسط وزارتخانه در مرز مهران در اربعین برگزار و اجرا شد.

اختصاص بالون های مخابراتی به استان های کشور

حیدری زاده، با بیان اینکه وزارتخانه به دنبال این است که در هر استان یک بالون مخابراتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در بحث نظارت ماهواره ای، در بحث ماهواره متولی وزارت ارتباطات است، اما ما می توانیم ارتباط بین دوربین های نظارتی را از طریق وای فای برقرار کنیم و مخابرات در زمینه ماهواره وارد نشده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان با اشاره به بروز بودن تلفن در کشور، عنوان کرد: توسعه تلفن از طریق فیبر نوری یکی از بسترهایی است که ما در این زمینه ارائه می کنیم.

حیدری زاده با بیان اینکه پس از خصوصی سازی مخابرات ایران، بیشترین سرمایه گذاری ما در شهرهای خارج از مرکز استان بوده است، خاطرنشان کرد: در صورت تعامل شهرداری و امکان حفاری، این توسعه تلفن ثابت را به درصد 50-50 برسانیم.

لزوم توسعه سایت های موبایل در 265 نقطه استان

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، با اشاره به لزوم توسعه سایت های موبایل در 265 نقطه استان، گفت: از این تعداد 165 نقطه در شهر اصفهان قرار دارد که در فاز هفت با تعاملات انجام شده، توسعه انجام می شود که تاکنون 145 نقطه مانده است.

وی با بیان اینکه اینترنت پرسرعت مخابرات به صورت نامحدود ارائه می شود، خاطرنشان کرد: متوسطه سرعت اینترنت در این زمینه هشت مگابیت بر ثانیه است.

حیدری زاده با اشاره به مصوبه هزینه اینترنت پرسرعت در کشور، خاطرنشان کرد: تا پیش از 10 آذر ماه،  اپراتورها اینترنت ها را به صورت حجمی ارائه می کردند که از این تاریخ سرویس های غیرحجمی ارائه شده که مشترک سرعت محبوب خود را دریافت می کند و یک مصرف منصفانه ای در این بخش تهیه شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان ادامه داد: با این بحث ایران چهارمین کشور از نظر اینترنت ارزان خواهد بود.

وی با بیان اینکه ارائه این اینترنت از این طریق در استان اصفهان از همین تاریخ شروع شده است، خاطرنشان کرد: در بحث نگرانی های مردم در رابطه با سیگنال ها در کشور، اپراتورها اقدامات خوبی را در دانشگاه در بحث خطرهای تشعشعات انجام داده اند و خود مجلس شورای اسلامی سازمان انرژی اتمی را به عنوان متولی بررسی خطرات فرکانس ها را کرده است.

حیدری زاده ادامه داد: فرکانس های استانداراد بررسی خواهد شد و به صورت محرمانه به دستگاه ها ارائه می شود که تا همه دستگاه ها در این فرکانس ها ارائه خدمات کنند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان، ادامه داد: مخابرات آمادگی استفاده از فیبرهای نوری شهرداری را دارد و اگر کارگروهی در این زمینه تشکیل شود، می توان در مورد استفاده از این زیرساخت های فیبر نوری صحبت کرد.

احداث 108 کیلومتر فیبر نوری در شهر اصفهان در سال جدید

وی با بیان اینکه ارائه بسترهای فیبرنوری به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت توسط مخابراط انجام می شود، گفت: 108 کیلومتر توسعه فیبر نوری در شهر اصفهان در طول سال جاری انجام شده است.

حیدری زاده با اشاره به ایمن سازی ساحتمان های مخابراتی در سطح استان، خاطرنشان کرد: ساختمان های مخابراتی در زلزله های گذشته دچار آسیب نشده اند اما تجهیزات مخابراتی دچار آسیب هایی شدند که این موضوع در دستور کار مخابرات قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان ادامه داد: ما در زلزله کرمانشاه قطعی ارتباط نداشتیم و دلیل عدم پوشش شبکه به دلیل قطعی برق منطقه بود.

انتهای پیام/ پ