صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » دانشجویان و طلاب، ضعف های فرهنگی جامعه را جبران کنند/حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند

استاد حوزه و دانشگاه:

دانشجویان و طلاب، ضعف های فرهنگی جامعه را جبران کنند/حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه به عنوان قشر فرهیخته جامعه هستند و سعی کنند، این ضعف فرهنگی را در جامعه جبران کنند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

به گزارش صاحب نیوز  مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، بعد ازظهر امروز با حضور جمعی از طلاب خواهر و دانشجویان دانشگاه پیام نور در حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان چادگان برگزار شد.

حجت الاسلام محمود حقیقی در این مراسم گفت: تمام مشکلاتی که اکنون در ایران وجود دارد از جمله طلاق های عاطفی، طلاق های ثابت در خانواده ها و مشکلات اقتصادی، منشأیی جز ضعف فرهنگی ندارد.

استاد حوزه و دانشگاه در این خصوص تصریح کرد: چرا که اگر انسان در زمینه های مهم زندگی خود اطلاعاتی داشته باشد و بداند که هرمشکلی را باید چگونه حل کند، بهتر می تواند زندگی کند.

وی تأکید کرد: ما دانشجوها و طلاب به عنوان قشر فرهیخته جامعه، سعی کنیم این ضعف فرهنگی را در جامعه جبران کنیم.

حجت الاسلام حقیقی به دانشجویان و طلاب حوزه علمیه تأکید کرد: هر کدام از شما طلاب و دانشجوها، سرگروه تربیتی ۱۰ نفر از دانش آموزان مدارس را به عهده بگیرید و آن ها را از همین سن، با فرهنگ و تربیت اسلامی پیش ببرید تا بتوان در آینده، دیگر شاهد مشکلات اجتماعی که اکنون جامعه را در برگرفته نباشیم.

وی افزود: حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند، زیرا هر دو قشر، مغز فرهنگی جامعه محسوب می شوند.

حجت الاسلام حقیقی با بیان این که هم حوزه و هم دانشگاه باید خود را در زمینه های فرهنگی تقویت کنند و صرف درس خواندن نباشد گفت: ما باید مردم را با خود همراه کنیم و آگاه بخش جامعه خود باشیم.

وی خطاب به دانشجویان و طلاب تأکید کرد: نباید این گونه جلسات صرف یک روز خاص باشد، بلکه باید طلاب و دانشجوها همواره در طی یک سال در کنار هم باشند تا بتوانند تعامل بین خود را بیشتر کنند.

حجت الاسلام حقیقی خاطر نشان کرد: روابط بین طلاب و دانشجوها، اگر روابط دوستانه باشد، آن ها می توانند در کنار هم، نه در مقابل هم باشند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر ما در مقابل هم باشیم، عموم مردم سردرگم می شوند و مجبور به جانبداری از یک طرف می شوند.

انتهای پیام/چادگان نا/چادگان نا

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99