JamNe
۱۲:۵۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

در مؤسسه آموزش عالی مجتهده امین اصفهان بیان شد:

راه اندازی شبکه های ماهواره ای به نام اهل بیت با هدف ایجاد شبه دراعتقادات

کارشناس پلیس فتا، با اشاره به اینکه حدود ۴۵ میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود دارد و روزانه بیش از ۱۰۰ هزار وب‌سایت تولید می‌شود، که ۱۲ هزار از آنها فقط برای فعالیت مجرمانه به وجود می‌آید، گفت: حتی شبکه‌هایی به نام اهل‌بیت(ع) وجود دارد در حالی که این نوع شبکه‌ها به صورت مهندسی شده و حرفه‌ای در اعتقادات افراد شبهه ایجاد می کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از مباحث، محسن حیدری، کارشناس پلیس فتا فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان روز گذشته در اولین نشست جرائم و آسیب‌های فضای مجازی، در جمع طلاب مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین(ره)، اصفهان، اظهار کرد: پلیس فتا مخفف فضای تولید و تبادل اطلاعات است و همچون سایر پلیس‌های تخصصی که هر کدام وظایف اختصاصی خود را دارند، پلیس فتا نیز مخصوص رسیدگی به جرائمی است که در اینترنت و فضای مجازی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: پیدایش پلیس فتا به سال 1388 برمی‌گردد و بعد از اتفاقاتی که طی آن سال در کشور رخ داد و مشخص شد که هماهنگی و هدایت اغتشاشات از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد، این کمبود احساس شد که نظارت کمتری بر این حوزه اعمال می‌شود، بنابراین به دستور مقام معظم رهبری در سال 1389 پلیس فتا آغاز به کار کرد.

ستوان یکم حیدری بیان کرد: در اهمیت فضای مجازی همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است و ما نباید از این فضا غافل شویم، چرا که دشمن از این فضا استفاده می‌کند و جنگ نرم را علیه ما آغاز کرده که دو ابزار اساسی آن، فضای مجازی و ماهواره است.

این کارشناس پلیس فتا خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت متهمان فضای مجازی میانگین سنی یا شخصیت خاصی دارند، در این فضا، سن و سال معنا نداشته و ملاک خاصی برای شناسایی متهمین وجود ندارد.

وی ادامه داد: طبق آماری که تا پایان سال 1395 به دست آمده است، حدود 45 میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود دارد و روزانه بیش از 100 هزار وب‌سایت تولید می‌شود که 12 هزار از آنها فقط برای فعالیت مجرمانه به وجود می‌آید.

به گفته وی، از طرف دیگر، بیش از 25 هزارماهواره‌ای در کشور ما قابل دریافت بوده و بیش از 90 درصد مضامین موجود در این شبکه‌ها، بحث خیانت و نیز عادی‌سازی روابط میان دختر و پسر است.

وی ابراز کرد: حتی شبکه‌هایی به نام اهل‌بیت(ع) وجود دارد و کسانی که آگاهی کافی ندارند، به این شبکه‌ها اعتماد کرده و تصور می‌کنند مطالب مطرح در آنها صحیح است در حالی که این نوع شبکه‌ها به صورت مهندسی شده و حرفه‌ای در اعتقادات افراد شبهه ایجاد کرده و باعث کمرنگ شدن و از بین رفتن باورهای دینی میان جوانان و خانواده‌ها می‌شوند.

کارشناس پلیس فتا، با بیان اینکه، امروز زمان گفت‌و‌گو در خانواده‌ها به کمتر از 15 دقیقه در روز رسیده و ارتباطات چهره به چهره کمرنگ شده است، گفت: توصیه کارشناسان این است که برای بچه‌های زیر 12 سال گوشی موبایل تهیه نکنید و حداقل گوشی خود را در اختیار آنها قرار دهید.

انتهای پیام/ ن