صفحه اصلی » اجتماعی » تضمین سلامت و تامین آب شرب در مواقع بحرانی و حوادث/ دو دستگاه تانکر آبرسان از اصفهان به کرمانشاه اعزام شد

مدیر عامل آبفار اصفهان:

تضمین سلامت و تامین آب شرب در مواقع بحرانی و حوادث/ دو دستگاه تانکر آبرسان از اصفهان به کرمانشاه اعزام شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، گفت: تأمین آب شرب سالم و پایدار، وظیفه و مأموریت اصلی این شرکت است و در زمان وقوع حوادث، حفظ پایداری و سلامت آب شرب در اولویت قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، آیین تجلیل از عوامل اجرايي مانور تأمین اضطراری آب شرب روستاهاي شهرستان چادگان، صبح امروز در سالن همایش فرمانداري این شهرستان برگزار شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، در این آیین، تأمین آب شرب سالم و پایدار را وظیفه و مأموریت اصلی این شرکت اعلام کرد و گفت: در زمان وقوع حوادث، حفظ پایداری و سلامت آب شرب در اولویت قرار دارد و این مسئله در مطالعات و طراحی تأسیسات آبرسانی مورد توجه جدی قرار می گیرد.

محمد حسین قرائتی، با اشاره به زلزله اخیر استان کرمانشاه اظهار کرد: در این حادثه تأمین آب شرب به دلیل شکستگی لوله ها و کدورت آب یکی از چالش های اساسی بود که با تلاش های صورت گرفته مشکلات موجود برطرف شد.

وی تصریح کرد: در زلزله اخیر استان کرمانشاه، دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار نیز توسط شرکت آبفار استان برای کمک به تأمین آب شرب هموطنان زلزله زده اعزام شد، که یکی از تانکرها از شهرستان چادگان بود.

قرائتی، با اشاره به تعامل و همکاری خوب سایر دستگاه های اجرایی شهرستان چادگان، در برگزاری مانور پدافند غیرعامل گفت: در سال های اخیر به مدیریت بحران و پدافند غیر عامل به صورت جدی تر پرداخته شده و اعتبارات جداگانه ای نیز در بودجه دستگاه های اجرایی برای آن اختصاص داده شده است.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان مانور تأمین آب شرب اضطراری روستاهای غرب چادگان در هفته پدافند غیرعامل، بیان کرد: مهمتر از مانور، بررسی و تحلیل دقیق و همه جانبه و برنامه ریزی برای اقدامات اصلاحی است، تا در شرایط واقعی، بتوان اقدام سریع و مناسب انجام داد.

قرائتی مناسب بودن تجهیزات و وسایل مورد استفاده را برای خدمت رسانی به مردم به ویژه در شرایط اضطراری را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: باید با درست هزینه کردن اعتبارات تخصیص داده شده، نظارت ویژه و جدی صورت گیرد.

مدیر امور آبفار شهرستان چادگان در ادامه، به تشریح روند اجرای مانور، تشکیل جلسات مختلف با مدیران، کارشناسان استان و شهرستان، تهیه سناریو، سازماندهی کمیته های تخصصی و عملیاتی، هماهنگی با استان و شهرستان های معین اشاره کرد و گفت: در این مانور 9 دستگاه تانکر آبرسانی سیار، دو تانکر ثابت، 23 خودروی گروه حوادث، یک دستگاه جرثقیل و بیل مکانیکی، سه دستگاه ماشین آتش نشانی، دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس و تجهیزات دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

مهدی زمانی، هدف کلی از برنامه ریزی و اجرای این مانور را آمادگی شرکت آب و فاضلاب روستایی و کارگروه پدافند غیرعامل شهرستان و دستگاه های اجرایی در مقابل بحران های احتمالی عنوان کرد و اظهار کرد: تبادل تجربيات مدیران دستگاه های اجرایی، ارزیابی تعامل بین بخشی سازمان ها، سنجش میزان اثربخشی آموزش های صورت گرفته و برآورد کمبودهای تجهیزاتی و خلاء های کارکردی از دیگر اهداف آن بوده است.

وی از همکاری موثر فرمانداری و دبیرخانه پدافند غیرعامل شهرستان چادگان و حضور به موقع شهرستان ها و استان معین در محل برگزاری مانور به عنوان نقاط قوت نام برد و گفت: نامناسب بودن امکانات ارتباطی بی سیم، عدم وجود چادرهای امدادی بزرگ و نیز کارگاه بسته بندی آب نیز از نقاط ضعف در این مانور بوده که به یاری خدا و کمک مسئولان آن ها را برطرف خواهیم کرد.

 

فرماندار شهرستان چادگان، هم در ادامه مراسم، سخت کوشی، تلاش و پیگیری در امور آبرسانی به مردم را از خصوصیات بارز کارکنان آب و فاضلاب روستایی این شهرستان دانست و گفت:  با وجود کمبود در منابع آبی هیچ گونه چالش و مشکل اساسی در زمینه تأمین آب شرب مردم وجود نداشته است.

مهدی اسدپور، با تقدیر از پیگیری های مدیر عامل شرکت آبفار استان اصفهان در خصوص پروژه آبرسانی به روستاهای سینه کوه چادگان، ابراز امیدواری کرد و افزود: این پروژه که یکی از بزرگ ترین پروژه های غرب استان است به زودی به بهره برداری برسد.

وی ضمن تشریح واژه پدافند، مردم محور کردن آن و حضور مردم در صحنه را باعث مطرح شدن پدافند غیرعامل یا دفاع غیر نظامی دانست و گفت: پیرو تأکید مقام معظم رهبری و اهمیت بسیار زیاد این مسئله، سازمانی تحت عنوان پدافند غیر عامل در کشور تشکیل شد و در اعتبارات دستگاه های اجرایی نیز توجه ویژه ای به این امر شده است.

فرماندار چادگان با اشاره به وقوع زمین لرزه های اخیر و حضور گسترده و کم نظیر مردم در کمک رساني به زلزله زدگان، تقسیم وظایف در صحنه عمل را مشکل اصلی و ضعف بزرگ در زمان وقوع حوادث دانست و افزود: اهتمام جدی به اجرای پدافند غیر عامل و دستورالعمل های آن باعث مدیریت بهتر بحران و برطرف نمودن مشکلات خواهد شد.

بر این اساس، مانور تامین اضطراری آب شرب به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، روز سه شنبه نهم آبانماه در روستای چهل چشمه از بخش چنارود شهرستان چادگان برگزار شد که در این مانور، شرکت آبفار و برخی از دستگاه های اجرایی شهرستان چادگان و همچنین امور آبفار شهرستان های فریدن، فریدونشهر، بویین میاندشت و تیران و کرون به عنوان شهرستان های معین و شرکت آبفار استان اصفهان و چهارمحال بختیاری به عنوان استان معین حضور داشتند.

انتهای پیام/چادگان نا/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99