صفحه اصلی » ورزشی » «ساماندهی مربیان داخلی» اولویت فدراسیون دو و میدانی/ تمام برنامه ها مربی ‌محور خواهد بود

رئیس فدراسیون دو و میدانی در اصفهان:

«ساماندهی مربیان داخلی» اولویت فدراسیون دو و میدانی/ تمام برنامه ها مربی ‌محور خواهد بود

رئیس فدراسیون دو و میدانی، در نشست مشترک رؤسای هیأت‌ های دو و میدانی سراسر کشور به میزبانی اصفهان، گفت: دو و میدانی ایران نیز از این به بعد، مانند سایر کشورهای صاحب ‌نام در این رشته از مربیان متخصص در هر ماده استفاده خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از میدان نیوز، نخستین نشست مشترک رؤسای هیأت‌ های دو و میدانی سراسر کشور به میزبانی هیأت دو و میدانی استان اصفهان شامگاه چهارشنبه، برگزار شد.

رئیس فدراسیون دو و میدانی، در این نشست، اظهار کرد: افتخارات ورزشکاران دو و میدانی کشور حاصل تلاش ‌های رؤسای هیأت‌ های دو و میدانی استانی است.

مجید کیهانی با بیان این که برگزاری این نشست ‌ها به صورت هر شش ماه یک ‌بار، در دستور کار فدراسیون دو و میدانی قرار دارد، ادامه داد: بر اساس نگاهی که قبل از ورود به فدراسیون داشتم، در دو و میدانی کشور به استراتژی واحدی دست پیدا کرده‌ ایم و دستورالعمل جدید فدراسیون بر این مبنا تدوین شده است.

برنامه ‌های آینده فدراسیون، در 14 محور طراحی شده است

وی افزود: عملکرد فدراسیون با این که در دو سال گذشته فراز و نشیب داشته ایم، در نتیجه‌ گیری خوب بوده است، همان ‌طور که در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، بهترین نتیجه را کسب کردیم.

رئیس فدراسیون دو و میدانی، با اشاره به این که برنامه ‌های آینده فدراسیون، در 14 محور طراحی شده است، تصریح کرد: مطالعه زیادی در دو سال گذشته در زمینه دو و میدانی داشتم، تأکید کرد و به جز این محورها، هدف دیگری را دنبال نمی‌ کنیم.

ساماندهی مربیان داخلی اولویت الی فدراسیون

کیهانی با اشاره به اجرای طرح ملی استعدادیابی، گفت: ساماندهی مربیان داخلی اولویت اصلی ما است که به منظور پشتوانه‌ سازی برای تیم ملی بزرگ ‌سالان طرح ملی استعداد یابی در بازه زمانی سه ساله دنبال می ‌شود که این طرح با اتکا به مربیان داخلی اجرا خواهد شد.

وی افزود: اجرای طرح ساماندهی و به کارگیری داوران، ساماندهی برنامه آموزشی با تکیه بر مربیان و داوران نیز از دیگر موارد ذکر شده در برنامه فدراسیون است.

رئیس فدراسیون دو و میدانی، در تشریح دیگر برنامه های فدراسیون، اظهار کرد: اجرای طرح پاداش برای نفرات برگزیده در مسابقات داخلی و خارجی، اجرای طرح رده پایه برای مسابقات نوجوانان و جوانان، اجرای طرح تأسیس کمیته پیشکسوتان دو و میدانی، طرح جاکارتا 2018 و توکیو 2020 در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

کیهانی، گفت: طرح مشارکتی خرید تجهیزات دو و میدانی به صورت مشارکتی با ادارات ورزش و جوانان با هدف احیای هدفمند دو و میدانی استان ‌ها صورت می‌ گیرد.

به گفته وی، اتخاذ رویکرد درآمد زایی در فعالیت‌ های آموزشی فدراسیون، استراتژی فدراسیون در کمیته آموزش، سازماندهی، استانداردسازی، برند سازی و هدفمند کردن مسابقات داخلی شامل لیگ طلایی، لیگ امید، لیگ باشگاه‌ ها، مسابقات منطقه‌ ای، مسابقات داخل سالن فجر، ماراتن هرمز و مسابقه بین المللی، ساماندهی فعالیت ‌های اقتصادی فدراسیون با دو محور درآمد زایی و جذب اسپانسر، توسعه روابط بین‌ الملل و کسب کرسی‌ های آسیایی و جهان از محورهای 14 گانه فدراسون خواهد بود.

در تمام کشورهای صاحب سبک دو و میدانی، مربی محور کار است

وی با اشاره به این که در تمام کشورهای صاحب سبک دو و میدانی، مربی محور کار است، خاطر نشان کرد: پس از سفر به کشورهای مختلف و بررسی سیستم دوومیدانی کشورهایی همانند لهستان، چک و چین، به این نتیجه رسیدم.

رئیس فدراسیون دو و میدانی، در کشوری مانند لهستان که در مسابقات قهرمانی جهان به هشت مدال رسید و برای المپیک، کسب مدال‌ های زیادی را در دستور کار دارد، یک مربی خارجی کار نمی ‌کند و نتیجه‌ گیری آن ‌ها ماحصل ساماندهی مربیان داخلی است.

تمام برنامه های فدراسیون دو و میدانی مربی ‌محور خواهد بود

کیهانی، ادامه داد: تمام برنامه های فدراسیون دو و میدانی مربی ‌محور خواهد بود و دو و میدانی ایران نیز از این به بعد، مانند سایر کشورهای صاحب ‌نام در این رشته از مربیان متخصص در هر ماده بهره خواهد برد که تا کنون ۱۲۰ مربی را در سراسر کشور شناسایی کرده ‌ایم که به صورت تخصصی به آموزش بپردازند.

وی با بیان این که به تمام مربیان طرح ساماندهی حقوق پرداخت می ‌شود، تصریح کرد: حقوق مربیان از منابع غیر حرفه‌ای تأمین می ‌شود و البته به حساب هیأت‌ های استانی پرداخت می ‌شود تا نظارت لازم بر عملکرد مربی وجود داشته باشد.

رئیس فدراسیون دو و میدانی، با بیان این که اگر هر استان پنج استعداد صددرصدی داشته باشد، دو و میدانی ایران متحول می ‌شود، خاطر نشان کرد: تأکید ما بر جذب استعدادهای صددرصدی است، وقت گذاشتن برای ورزشکاری که استعداد لازم برای این رشته ندارد، وقت هدر دادن است که باید در جذب استعدادها به تمام فاکتورها دقت شود.

کیهانی، تأکید کرد: اگر دو و میدانی ایران می ‌خواهد در تمام مواد به طور متوازن پیشرفت کند، راهکارش فقط ارتقا سطح فنی مربیان است و در طرح ساماندهی مربیان، در مرحله نخست 44 مربی در نظر گرفته شده‌اند و در مرحله دوم نیز 40 مربی دیگر اضافه می‌ شوند.

تلاش برای رشد و بالندگی و افزایش افتخارات رشته دو و میدانی

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، در ادامه این نشست، اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، بررسی برنامه ‌ها، استراتژی ‌ها و اهداف رشته دو و میدانی به عنوان ورزش پایه و ورزش مادر است.

سلطان ‌حسینی، با بیان این که شهر اصفهان با تلاش و همت چند صد ساله مردم ایران زمین، به یکی از زیباترین شهرهای ایران تبدیل شده است، ادامه داد: امیدوارم در مدت حضور در اصفهان، از زیبایی ‌های این شهر و آثار تاریخی آن لذت ببرید و زمان خوشی را در این شهر سپری کنید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، تصریح کرد: امید داریم روزی برسد که به جای تک مدال دو و میدانی در المپیک، در این مسابقات به مدال‌ های بیشتری برسیم، اداره ورزش و جوانان استان اصفهان به دلیل برخی مشکلات مالی، نمی‌ تواند تلاش ‌های رئیس هیأت دو و میدانی استان اصفهان را جبران کند.

سلطان ‌حسینی، گفت: فدراسیون دو و میدانی نیز توان مالی برای کمک به هیأت ‌‌های استانی را ندارد، روسای این هیأت ‌ها با تکیه بر تلاش خود، هم برای جذب منابع مالی تلاش می کنند و هم به قهرمان ‌پروری و کار در سنین پایه می بپردازند.

برگزاری مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور

رئیس هیأت دو و میدانی استان اصفهان، در حاشیه برگزاری نشست روسای هیأت ‌های استانی، اظهار کرد: مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور، در رده‌ های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در باشگاه سیمان شهر ابریشم اصفهان برگزار می شود.

عبدالرسول یزدی ‌زاده، ادامه داد: 90 دونده در رده سنی بزرگ‌ سالان، 60 دونده در رده سنی جوانان و 65 دونده در رده سنی نوجوانان از سراسر کشور در این رقابت ‌ها حضور دارند.

وی افزود: دو تیم در رده سنی نوجوانان، یک تیم در رده سنی جوانان و دو تیم در رده سنی بزرگسالان از استان اصفهان، در این رقابت ‌ها حضور دارند.

رئیس هیأت دو و میدانی استان اصفهان، تصریح کرد: این مسابقات حکم انتخابی تیم ملی رده ‌های سنی جوانان و بزرگسالان داشته و نفرات منتخب به مسابقات آسیایی اعزام خواهند شد.

یزدی ‌زاده، گفت: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز با حضور رئیس فدراسیون دو و میدانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، مدیرعامل شرکت سیمان اصفهان و مسئولان ورزش اصفهان در سالن آمفی تئاتر اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد