صفحه اصلی » اجتماعی » دموی مزاج ها از آرامش جسمی بالایی برخوردار هستند/ تاثیر مزاج و ژن خانوادگی بر قد افراد

کارشناس طب سنتی:

دموی مزاج ها از آرامش جسمی بالایی برخوردار هستند/ تاثیر مزاج و ژن خانوادگی بر قد افراد

کارشناس طب سنتی گفت: رطوبت و حرارت موجود در بدن دموی ها موجب شده است که افراد این مزاج از آرامش جسمی بسیار بالایی برخواردار باشند، بنابراین هرموقع اراده کند می خوابد و موقع خواب هم، این خواب بسیار عمیق خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید علی حجازی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز  با بیان اینکه انسان های دموی مزاج، اشک زیادی دارند، اظهار کرد: این نکته عکس آن چیزی است که در صفراوی ها مشاهده می کنیم، انسان های صفراوی به دلیل خشکی که در بدن خود دارند، اشک کمی در چشمان آن ها دیده می شود.
کارشناس طب سنتی ادامه داد: رطوبت دهان افراد دموی از افراد صفراوی بیشتر است، میزان ادرار افراد دموی نیز از افراد صفراوی بیشتر است.

خواب دموی ها از عمق بیشتری نسبت به انسان های صفراوی برخوردار است
وی با بیان اینکه خواب دموی ها از عمق بیشتری نسبت به انسان های صفراوی برخوردار است، خاطرنشان کرد: انسان های صفراوی خواب عمیقی دارند اما چون خشکی بدن آن ها زیاد است عمق خواب آن ها کم تر است، اما دموی ها به دلیل رطوبتی که در بدن خود دارند و به دلیل اینکه خود خواب هم مرطوب است، این خواب یک رطوبت فزاینده ای در فرد ایجاد می کند، لذا انسان های دموی هرموقع اراده کنند می خوابند.
حجازی افزود: سروصدای محیط، میزان نور و حتی تکان دادن آن ها را اذیت نمی کند و ضرب المثلی که می گوید«دنیا را آب ببرد او را خواب می برد» ، مخصوص انسان های دموی است.
دموی مزاج ها از آرامش جسمی بالایی برخوردار هستند
کارشناس طب سنتی بیان کرد: رطوبت و حرارت موجود در بدن دموی ها موجب شده است که افراد این مزاج از آرامش جسمی بسیار بالایی برخواردار باشند، بنابراین هرموقع اراده کند می خوابد و موقع خواب هم، این خواب بسیار عمیق خواهد بود.
وی تاکید کرد: خواب افراد دموی به گونه ای است که نمی توان به آسانی آن ها را از خواب بیدار کرد و هر مقدار خواب آن ها زیادتر شد، عمق این خواب نیز بیشتر خواهد شد و ممکن است یک دموی بالغ بر 12 تا 13 ساعت در روز بدون خستگی بخوابد.
حجازی اذعان کرد: این ویژگی ها برخلاف بلغمی ها و سودایی ها است؛ خواب افراد سودایی بسیار کم است و بلغمی ها هم خواب بسیار ناآرامی نسبت به بقیه مزاج ها دارند.
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه رنگ پوست انسان های دموی متمایل به گلی است، تصریح کرد: این انسان ها نه سبز؛ نه سفید و نه زرد هستند و بلکه سرخ هستند که باید در کنار دیگر مزاج ها دیده بشوند تا بتوان آن ها را به خوبی از نظر رنگ پوست تشخیص داد.
وی با بیان اینکه رنگ پوست دموی ها به سرخی متمایل است، گفت: یک پرتوی از رنگ صورتی در کل بدن افراد دموی ریخته شده است که این پرتو در صورت متجلی می شود و ما از صورت شخص دموی بودن آن ها را متوجه می شویم.

قد افراد دموی بلند است
حجازی با بیان اینکه قد افراد دموی بلند است، اظهار کرد: البته این بلندی قد به معنای درازی نیست و دموی ها انسان های بلند،چهارشونه و هیکلی هستند.
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه حرارت موجود در بدن این افراد، قد آن ها را بلند می کند، عنوان کرد: البته در میان جامعه، انسان های قد کوتاهی را مشاهده می کنیم که از فعالیت زیادی برخوردار هستند و بعضا صفراوی و دموی هستند.
وی در رابطه با علت کوتاه بودن قد این افراد، گفت: تعبیر و توصیف ما از قد کوتاه در حوزه های مختلف متفاوت است، برای مثال در خانواده ای که همه افراد قد کوتاهی دارند، انسان های دارای مزاج دم این خانواده از قد بلندتری برخوردار هستند.

تاثیر مزاج و ژن خانوادگی بر قد افراد
حجازی با بیان اینکه نمی توان گفت تمام انسان های قدبلند دنیا دارای مزاج دم یا صفرا هستند، تصریح کرد: ممکن است در یک خانواده ای از لحاظ ژنتیک بیش از حد خاصی رشد نمی کند و ممکن است در خانواده ای هم که از لحاظ قد بلند هستند، یک فرد بلغمی دیده شود و تنافی بین این ها وجود ندارد.
کارشناس طب سنتی ادامه داد: به طور معمول اهل چین و ژاپن معمولا انسان های قدکوتاه دنیا را تشکیل می دهند که مزاج های مختلفی در آن ها دیده می شود و در کشورهای آفریقایی و عربی که انسان های قدبلند هم دیده می شوند، مزاج های مختلفی وجود دارد.
وی ادامه داد: آن فرد قد کوتاه پرحرکت را اگر بررسی کنید، یک فرد ضفراوی است که ژنتیک او اجازه رشد قد به او نداده است، هرچند حرارت بر روی حرکات آن ها متبلور است.
حجازی اذعان کرد: این قضیه در بحث وزن نیز دارای مصداق است، هرچند افراد دموی در هنگام تولد نوعا وزن زیادتری از آن ها انتظار داریم.
کارشناس طب سنتی ادامه داد: بیشترین وزن بر همین اساس، ابتدا دموی، سپس بلغمی و بعد از آن سودایی و صفرایی ها به یک اندازه در هنگام تولد اندازه گیری می رسند، هرچند بلندی قد صفراوی ها وزن آن ها را از سودایی ها بیشتر می کند.

انتهای پیام/م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد