صفحه اصلی » استان » اصفهان » ولایتی: دستاوردهای انرژی هسته ای را مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم

ولایتی: دستاوردهای انرژی هسته ای را مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم

کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به نقش هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دستاوردهای انرژی هسته ای را مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم…

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱۹

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، علی اکبر ولایتی شب گذشته در مسجد سید اصفهان در جمع هواداران خود گفت: در دولت خود کماکان دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه هسته ای را دنبال خواهم کرد.

وی ادامه داد: در مقابل زیاده خواهی های آمریکا خواهیم ایستاد مگر اینکه آمریکا از موضع زیاده خواهی های خود پایین بیاید و حق مسلم هسته ای ایران را قبول کند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما خواهان توسعه روابط با جهان هستیم مگر کشورهایی که بخواهند از موضع سلطه گری با ملت ما رفتار کنند و اگر آمریکا بخواهد به سلطه گری خود ادامه دهد همچنان موضع ما نسبت به آمریکا همان موضع رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت: در دفاع از انرژی هسته ای باید مقاومت مدبرانه در برابر زیاده گویی های دنیا داشته باشیم و باید از نفوذ و اقتدار ایران اسلامی با ایستادگی و تدبیر دفاع کرد.

ولایتی گفت: سیاست خارجی ما باید راهگشای مردم، مانع از افزایش تحریم ها و درچهارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به برخی از انتقادها در مناظره روز جمعه، گفت: بدون دیپلماسی پیش برد دفاع مقدس امکان پذیر نبود، زیرا بخشی از تهیه سلاح های دفاع مقدس با زمینه سازی هایی بود که در بعد دیپلماتیک انجام می شد.

این کاندیدای ریاست جمهوری افزود: در دوران دفاع مقدس تعدادی موشک “اسکاد بی” از یکی از کشورها تهیه شد که توسط آنها موازنه در عرصه میدانی و سیاسی به هم خورد.

وی اظهار کرد: در سال های دفاع مقدس دو نوبت با تلاش رزمندگان و بهره برداری درست در دستگاه سیاست خارجی، نامه نگاری و اعزام برخی افراد به سوی سران اجلاس عدم تعهد و رییس دوره ای آن از برگزاری این اجلاس در بغداد جلوگیری شد.

وی با اشاره به فداکاری عباس دوران در ناامن کردن بغداد، ادامه داد: در این زمینه با آیت الله خامنه ای که در آن زمان رییس جمهور وقت بودند نامه نگاری کردم و از ایشان خواستم برای تکمیل فعالیت های سیاسی انجام شده در عرصه بین المللی، با حمله هوایی به بغداد عدم امنیت آن را نشان دهیم.

ولایتی گفت: امروز هم بر اساس دیدگاه های رهبر معظم انقلاب که سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را در بحث روابط خارجی مطرح می کنند، باید در این چهارچوب حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه نام دولت خود را در آینده، دولت متمم گذاشته ایم، افزود: متمم یعنی دولت متدینین، تجربه، تخصص، معتدل و مشورت پذیر و از همین رو این دولت خود را عقل کل نمی داند و با دیگران و اصحاب تجربه مشورت خواهد کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه محور فعالیت های اقتصادی دولت آینده تولید است، ادامه داد: در دولت آینده تولید به مردم واگذار می شود و تولید مردمی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای درمان مشکلات اقتصادی باید به صورت کوتاه مدت و بلند مدت برنامه داشت، افزود: برای کاهش مشکلات در یکصد روز اول برنامه هایی اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: به تولید کنندگانی که به خاطر بدهی مالیاتی، دیرکرد، بهره بانکی و امثال آن دچار مشکل شده اند، به شرط افزایش تولید در مدت 4 ماه، با همکاری مجلس از طریق بخشودگی مالیاتی و امثال آن یک تنفسی می دهیم تا این تولید کنندگان از مشکلات حاد خود خارج شوند و تولیدشان افزایش پیدا کند.

ولایتی گفت: باید اعتماد بین دولت و مردم را بازگرداند و تلاش کنیم وعده های بانک ها و دولت به تولید کنندگان تحقق پیدا کند.

وی ادامه داد: افزون بر این باید تعاونی ها را تقویت کرد و در عوض قول می گیریم که 40-50درصد تولیدات خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به کالاهای موجود در گمرک که به علت درگیری مشتری ها و بانک مسدود است، افزود: با تأمین وثیقه مناسب، زمینه آزاد شدن این کالاها را فراهم می کنیم تا با زیاد شدن این محصولات در دست مردم گرانی ها کاهش پیدا کند.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه وظیفه دولت تنظیم بازار است، افزود: حتی اگر برخی از کالاها در بازار نباشد برای تنظیم بازار به طور موقت آن را وارد می کنیم تا بازار متعادل شود.

وی با بیان اینکه دوره چهارساله ریاست جمهوری 14دوره صد روزه است، گفت: ما متعهدیم هر صد روز گزارش فعالیت های خود را به مردم بدهیم.

ولایتی با اشاره به نقش اصفهان در انقلاب و دفاع مقدس، گفت: امروز اصفهان در تولید و مالیات در رده های بالای کشوری است ولی بودجه ای که برای عمران آن اختصاص می یابد در رده های پایین قرار دارد زیرا اصفهان به خاطر صنعت و تولید نیاز به کمک دارد.

وی به برخی از مشکلات اصفهان در زمینه خشکسالی، صنعت، کشاورزی و مسأله آب این استان اشاره کرد و گفت: کمبود آب باید جبران شود و با تدوین برنامه ای جامع همانطور که قانون حکم می کند و با مشورت استاندارها مسأله تقسیم آب زاینده رود بر مبنایی که شیخ بهایی داشته است تقسیم شود.

کاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: آب بهشت آباد باید هر چه سریعتر به زاینده رود برسد زیرا اگر آب اصفهان تأمین شود اصفهان کماکان در حوزه کشاورزی و  صنعت می تواند بدرخشد.

وی با بیان اینکه اصفهان در مرکز جغرافیایی ایران است، افزود: برای تسریع در رفت و آمدهای این استان باید فکر عاجل کرد و با افزایش سرعت قطار اصفهان – تهران و برخی برنامه های دیگر این مشکل را حل کرد./ محمد کامران/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد