صاحب نیوز

012

تلاش ضدانقلاب برای انتشار شایعه ای نخ نما شده در مورد امام جمعه اصفهان/ دفتر آیت الله طباطبایی نژاد: خبر از اساس شایعه است

جریان ضد انقلاب در روزهای اخیر، بار دیگر به دنبال انتشار شایعه ای تکراری در بین مردم اصفهان در مورد امام جمعه اصفهان بود؛ اما تکذیبیه به موقع دفتر آیت الله طباطبایی نژاد و واکنش منفی افکار عمومی به این شایعه، به خوبی نشان داد حنای این جماعت دیگر در بین مردم رنگی ندارد.

کدخبر: 818452
۱۳۹۶/۰۹/۳۰ @ ۱۲:۴۶

به گزارش صاحب نیوز؛ شبکه های مجازی در سال های اخیر در کشور از رشد چشم گیری برخوردار بوده است و قشر زیادی از مردم به استفاده از این شبکه ها روی آورده اند که به همین دلیل بسیاری از سایت های رسمی خبری و فرایند گسترش خبر نیز به این شبکه ها منتقل شدند.

اما گسترش این شبکه ها در سطح جامعه، سبب رشد اخبار غیر رسمی و شایعات نیز شده است و گاه برخی از شایعات منتشرشده در این شبکه ها، فضای روانی جوامع را دست خوش تغییر و تحولات کرده است.

انتشار این شایعات گاه به دلیل سو تفاهم بخشی از جامعه، گاه به دلیل نبود منبع رسمی برای خبر و گاه توسط دشمنان و عوامل داخلی آن ها برای تاثیر بر جامعه و هزینه تراشی برای نظام بوده است که هوشیاری مردم و مسئولان زمینه از بین رفتن فضای شایعه در جامعه را فراهم کرده است.

در روزهای گذشته یک خبر در برخی از کانال های شبکه های مجازی به سرعت منتشر شد که در ابتدا ترس و تعجب مردم و مخاطبان این شبکه ها را در پی داشت.

ماجرا از این قرار بود که یکی از کانال های ضدانقلاب با جعل لوگو و صفحه خبر یکی از خبرگزاری های رسمی کشور مدعی شده بود، که امام جمعه اصفهان در پی اعلان فرماندهی سپاه از تشکیل و فعالیت گشت‌های مقابله با اراذل و اوباش و بدحجابان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی خواستار استفاده از انواع متداول اسید رقیق شده موسوم به دیلوتد اسید برای برخورد قهرآمیز تر با بدحجابان و متجاوزان به عفت جامعه شده است.

این کانال در مطلب ادعایی خود چنین مطرح می کند، که آیت‌الله طباطبایی نژاد که در یادواره شهدای مدافع حرم گفته است: «به منظور کاهش و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گشت‌های جلوگیری از بد حجابی و مبارزه با اراذل و اوباش لازم است که از جانب بسیج و سپاه اقدامات شدیدتری انجام گیرد یکی از اقدام هایی که تحت نظر مراجع بوده و تحت نظر کارگروه کار کارشناسی هم قرار گرفته و تایید شده، اسید پاشی با انواع اسید رقیق شده است که برای حد مشخصی از بی حجابی است و البته تنها سوختگی سطحی ایجاد می کتد ولی در دل ضد انقلاب هم رعب و وحشت می اندازد.»

این کانال در بخشی دیگری از این خبر جعلی خود از زبان نماینده ولی فقیه در استان، خواستار برخورد عملی در قضیه امر به معروف و نهی از منکر شده و در سابقه خبر خود نیز این چنین بیان می کند که اخیرا برخی از بسیجیان استان اصفهان هم خواستار برخورد شدیدتر و استفاده از اسید در برخورد با متجاوزان به عفت جامعه داشتند.

اگرچه این کانال سعی کرده است که در نوع تنظیم خبر خود به شیوه تنظیم خبر این خبرگزاری نزدیک شود، اما نبود وجود خارجی چنین همایشی در استان و نیز عدم پرداختن سایت رسمی دفتر امام جمعه اصفهان به این همایش و صحبت های امام جمعه اصفهان در آن نشان دهنده کذب بودن این خبر بود.

با این وجود دفتر امام جمعه اصفهان در اقدامی به موقع تکذیبیه این خبر را نیز صادر کرد تا زمینه سواستفاده جریان های ضد انقلاب را از این شایعه بگیرد.

در بخشی از این تکذیبیه این چنین آمده است که با توجه به انتشار عکس و متن خبری از سایت غیر مجاز که با شمایل یکی از خبرگزاری های رسمی کشور در حال گسترش است ، نظر خوانندگان گرامی را به چند نکته جلب می کنیم که اولا سایت منتشر کننده خبر ، یک سایت جعلی و غیر مجاز بوده که در حال حاضر فیلتر می باشد و از شمایل و آرم سایت یکی از خبرگزاری های رسمی کشور استفاده کرده است.
ثانیا در چند روز و چند هفته گذشته جلسه ای با عنوان شهدای مدافع حرم در اصفهان برگزار نشده و یا آیت الله طباطبائی نژاد در یک ماه گذشته در جلسه ای با این عنوان شرکت نداشته اند، همچنین بی ربط بودن مطالب عنوان شده با جلسه ای با عنوان یادواره شهدای مدافع حرم نیز بر این عمل ناشیانه صحه گذاشته است.
ثالثا قطعاً مطالعه کنندگان اخبار به این امر واقف هستند که هیچ عقل سلیم و هیچ انسانی به خود اجازه چنین فرمان یا پیشنهاد و یا عمل سخیف و غیر انسانی را نمی دهد که به قول تولید کنندگان ناپاک این اخبار ، کار کارشناسی و نظر مراجع نیز بر این امر بوده باشد، این در حالی است که آلام واقعه تلخ اسید پاشی اصفهان و واقعه تلخ انتشار اخباری مشابه توسط عوامل دشمن انقلاب اسلامی و باور پذیری عده ای بی بصیرت و متهم کردن امام جمعه اصفهان و یا بسیج و امت حزب الله، کاسته نشده است.
چند سال پیش نیز همزمان با یک مورد اتفاق اسیدپاشی در شهر اصفهان که با اهداف شخصی انجام شد، شایعاتی مشابه از سوی جریان های ضدانقلاب پیگیری شد و سعی در متشنج کردن فضای شهر اصفهان و تاثیر بر سلامت روان جامعه داشت که پس از گذشت چند روز شایعه بودن این قضایا مشخص شد.

حال این سوال مطرح است که چرا جریان ضدانقلاب در شرایط کنونی بار دیگر متوسل به این حقه نخ نمای خود شده است؟ جریان انقلابی و حزب اللهی اصفهان کجا به این جریان ضربه زده است که این جریان سعی در تلافی و خراب کردن وجهه مثبت انقلابیون اصفهان در بین مردم دارد؟

انتهای پیام/ گ