صفحه اصلی » اجتماعی » انسان های دموی کم تر دچار بیماری می شوند/ دموی مزاج ها با موضوعات مختلف راحت برخورد می کنند

کارشناس طب سنتی:

انسان های دموی کم تر دچار بیماری می شوند/ دموی مزاج ها با موضوعات مختلف راحت برخورد می کنند

کارشناس طب سنتی فشارخون را مهم ترین بیماری دانست که ممکن است دموی ها به آن دچار شوند و گفت: بیشتر بیماری ها از سردی است و انسان های دموی کم تر دچار بیماری می شوند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید علی حجازی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز در رابطه با ویژگی های انسان های دموی، اظهار کرد: یکی از ویژگی های انسان های دموی، تعریق بالای آن ها نسبت به سایر مزاج ها است و این ویژگی به دلیل این است که هم رطوبت داشته و هم حرارت دارند.

انسان های دموی کم تر از صفروای ها عصبانی می شوند

کارشناس طب سنتی با بیان اینکه انسان های دموی مانند انسان های صفراوی پیش از بقیه حرارت را می فهمند، تصریح کرد این حرارت ممکن است موجب عصبانیت انسان های صفراوی بشود اما انسان های دموی دیرتر این عصبانیت از حرارت در آن ها ایجاد می شود.

رطوبت موجود در بدن انسان های دموی حرارت آن ها را تعدیل می کند

وی با بیان ایکه رطوبت موجود در بدن انسان های دموی حرارت آن ها را تعدیل می کند، خاطرنشان کرد: این رطوبت در بدن انسان های دموی همانند آب خنکی است که دما را کاهش می دهد و همانند فعالیت روغن در موتور خودروها است.

حجازی ادامه داد: این تعدیل حرارت موجب می شود دیرتر از انسان های صفراوی از حرارت عصبانی شوند.

کارشناس طب سنتی با اشاره به بیماری های انسان های دموی، خاطرنشان کرد: مقدار بیماری انسان های دموی کم تر از سایر انسان ها است و این نیز به دلیل حرارت موجود در بدن آن ها است.

انسان های دموی کم تر دچار بیماری می شوند

وی ادامه داد: بنا برآن چه گفتیم بیشتر بیماری ها از سردی است و انسان های دموی کم تر دچار بیماری می شوند.

حجازی فشارخون را مهم ترین بیماری دانست که ممکن است دموی ها به آن دچار شوند و گفت: انسان های دموی چون خون بیشتری در بدن خود دارند، لذا در معرض فشار خون هم هستند.

کارشناس طب سنتی با بیان اینکه انسان های دموی مزاج باید توصیه های مرتبط با حجامت را به طور کامل رعایت کنند، عنوان کرد: اگر دموی مزاج ها این توصیه ها را رعایت کنند، از طریق حجامت زندگی خوبی را خواهند داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با تفاوت میزان بیماری ها در انسان های صفراوی و دموی، اظهار کرد: به طور قطع این انسان ها به نسبت سوداوی ها و بلغمی ها، کم تر دچار بیماری می شوند و این به خاطر حرارت موجود در صفراوی ها و دموی هاست.

وی با اشاره به ویژگی های روحی انسان های دموی مزاج، تصریح کرد: انسان های دموی مزاج چون ویژگی های حرارت و رطوبت را دارند، بسیار خندان و بیخیال هستند.

دموی ها با موضوعات مختلف راحت برخورد می کنند

حجازی بیان کرد: انسان های دموی مزاج همان عبارت «می شود و می توانیم» صفراوی ها را استفاده می کنند، اما برخلاف صفراوی ها که بسیار جدی با مسئله برخورد می کنند و خط کشی شده جلو می روند، دموی مزاج ها با موضوع راحت برخورد می کنند.

دموی ها بهترین مدیریت را در بین مزاج ها دارند

کارشناس طب سنتی با بیان اینکه بهترین مدیریت را دموی ها دارند، خاطرنشان کرد: این افراد هم از مهربانی به دلیل رطوبت خود برخوردار بوده و هم از خوشرویی به خاطر حرارت خود بهره منده هستند و لذا مدیریتی را به معرض نمایش قرار می دهند که در این مدیریت خشونت کم تر از صفراوی ها دیده می شود.

وی ادامه داد: انضباط حد بالا و افراطی در دموی ها کم تر دیده می شود؛ البته صفراوی ها نیز بسته به مزاج خود انضباط افراطی نیست و در آن حیطه هایی که خداوند این ها را برای ان خلق کرده است، این چنینی انضباطی لازم است، اما در سایر حیطه ها می توانیم دموی ها را جایگزین کنیم.

دموی ها، انسان های بیخیالی هستند

حجازی با بیان اینکه دموی ها کار را سخت نمی گیرند اما آن را به سرمنزل می رسانند، خاطرنشان کرد: این ویژگی در دموی ها موجود است که در برابر سختی ها نسبت به صفراوی ها بهتر برخورد می کنند و یک بیخیالی در وجود آن ها هست.

کارشناس طب سنتی با اشاره به آثار این بیخیال در دموی ها، عنوان کرد: انسان های دموی صبوری بیشتری نسبت به بقیه دارند و این ها در مقابل سختی ها صبر بالاتری دارند.

وی با بیان اینکه همین «می شود و می توانیم» یکی از مصادیق بیخیالی در دموی ها است، اظهار کرد: یکی از معانی بیخیالی در این افراد این است که سختی ها آن ها را یا از پا درنمی آورد و یا بسیار دیر از پا در می آورد.

حجازی با بیان اینکه دامنه صبر انسان های دموی بسیار بالا است، تصریح کرد: انسان های دموی علاوه بر این که طولانی مدت یک قضیه را تحمل می کنند، به لحاظ عمقی هم صبر بالایی دارند، تا حد زیادی مقاومت کرده و زود از پای در نمی ایند.

کارشناس طب سنتی با بیان اینکه صفراوی ها صبوری بالایی دارند اما از یک حدی به بعد دیگر توان تحمل ندارند، خاطرنشان کرد: دموی ها در این مرحله از صفراوی ها بیشتر تحمل می کنند و فراتر می روند.

انتهای پیام/م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد