images
۱۲:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳

رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان:

اتوبوسرانی حق بیمه کسرشده از حقوق کارگران را به حساب تأمین اجتماعی واریز نمی کند/ بجای دفترچه درمانی کارگران حساب شهرداری اصفهان را مسدود کنید/ تأمین اجتماعی حق ندارد دفترچه درمانی کارگران را مسدود کند/ مسئولان تخلف کرده اند، نه کارگران

رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان، در رابطه با تجمع امروز رانندگان اتوبوسرانی اصفهان، گفت: شرکت اتوبوسرانی حق بیمه را از حقوق کارگران خود کسر کرده، اما آن را به حساب تامین اجتماعی نریخته است و اکنون کارگران توانایی استفاده از زیرساخت های بیمارستانی را ندارند.

مرتضی مشهدی، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، در رابطه با جزئیات تجمع امروز رانندگان شرکت اتوبوسرانی اصفهان، در اعتراض به سو تدبیر مدیران این شرکت و بسته شدن سامانه درمانی شرکت اتوبوسرانی در بیمه تامین اجتماعی، با بیان اینکه شرکت اتوبوسرانی با مشکلاتی در زمینه تهیه گازوئیل، تامین حقوق کارکنان و کارگران مواجه بوده است، اظهار کرد: این شرکت به همین دلیل حق بیمه ای که از حقوق کارگران خود کسر کرده است، به حساب تامین اجتماعی نریخته است.

مرتضی مشهدی، با با بیان اینکه تامین اجتماعی استان نیز به همین دلیل دفترچه بیمه کارگان اتوبوسرانی را تمدید نمی کدپند، تصریح کرد: این اقدام تامین اجتماعی بنا بر ماده 36 تامین اجتماعی تخلف محسوب شده و این بیمه موظف است حتی با وجود اینکه کارفرما توانایی پرداخت حق بیمه کارگران را نداشته باشد، دفترچه بیمه کارگران را تمدید کند.

وی با بیان اینکه مشابه چنین مشکلی در شرکت اتوبوسرانی تهران نیز به وجود آمد، خاطرنشان کرد: بیمه تامین اجتماعی تهران در مواجهه با این مشکل، حساب های شهرداری تهران را مسدود کرد اما سازمان تامین اجتماعی اصفهان با ناشی گری جلوی تمدید دفترچه های درمانی کارگران را گرفته است.

مشهدی با بیان اینکه اکنون هیچ بیمارستانی به کارگران اتوبوسرانی اصفهان خدمات نمی دهد، تصریح کرد: بنا بر گفته بیمارستان ها سایت اتوبوسرانی اصفهان بسته است و لذا کارگران ما نمی توانند از بیمه استفاده کنند.

رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان با بیان اینکه  دوماه است که در حال نامه نگاری هستیم ولی جواب نگرفته ایم، خاطرنشان کرد: زمانی که کارگران ما با عدم پاسخگویی مسئولان مواجه شدند، دست به این اعتراض زدند.

وی با بیان اینکه اکنون کار به شورای تامین استان کشیده شده است و قرار است فردا جلسه ای به منظور رفع مشکلات  برگزار شود، خاطرنشان کرد: اگر مشکل ما حل شد که اوضاع به حالت عادی برمی گردد، در غیر این صورت به روش های قانونوی و راه های دیگری اقدام خواهیم کرد.

مشهدی با بیان اینکه اکنون ما یک خیابان را بسته ایم و مسئولان این گونه برخورد می کنند، اظهار کرد: اگر رانندگان ما یک روز سر کار نروند و یا با یک ربع تاخیر در خطوط حاضر شوند، شهر فلج می شود.

رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان تاکید کرد: هم اکنون هر سه دقیقه یک اتوبوس بی آرتی در خطوط حاضر می شود و اگر رانندگان ما یک ربع بر سر کار نیایند، شهر به طور کلی قلج خواهدشد.

وی اذعان کرد: چرا تنها با کارگران ما برخورد می کنند که کار غیرقانونی انجام داده اند و چرا با مسئولانی که کار غیرقانونی انجام می دهند برخورد نمی شود.

مشهدی با بیان اینکه بالغ بر دو هزار کارگر و هشت هزار نفر از دفترچه خدمات تامین اجتماعی در این شرکت استفاده می کنند، گفت: 26 نفر از خانواده کارگران این شرکت، ms دارند و برخی دیگر از کارگران سرطان دارند که در این بیماری ها تنها با وجود دفترچه می توان روند مداوا را ادامه داد و هزینه های  درمان آن ها بسیار زیاد است.

رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان تاکید کرد: نمی توان که بیمار نشد و از دفترچه بیمه استفاده نکرد و امروز خواسته کارگران اتوبوسرانی اصفهان تمدید مجدد دفترچه ها و باز شدن سایت اتوبوس رانی در تامین اجتماعی است.

بر این اساس، با وجود این مشکلات و معضلاتی که کارگران تامین اجتماعی با آن مواجه هستند،؛ اما هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل آن که با روی کار آمدن شورا و شهردار جدید تغییر کرده اند، تاکنو اقدام مشخصی برای این کارگران انجام نداده اند.

هیئت مدیره این شرکت برای اولین جلسه بررسی صورت مالی شرکت اتوبوسرانی اصفهان در شورای شهر حاضر نشدند و شورای شهر نیز به بهانه عدم حضور مدیران این شرکت بررسی این صورت مالی را به جلسه بعد موکول کرد.

اما اعضای شورای شهر اصفهان نیز در پانزدهمین جلسه شورای شهر اصفهان که بررسی صورت جلسه مالی این شرکت اختصاص پیدا کزده بود، تمام مشکلات این شرکت را به برخی بهانه گیری های سیاسی و حزبی محدود کردند با وجود تلاش رئیس شورای برای تصویب لایحه گزارش مالی شرکت اتوبوسرانی، از تصویب آن سر باز زدند تا با وجود این که این گزارش توسط هیئت مدیره مورد تایید شورا تهیه شده  و به تصویب نرسد و مشکلات آن باقی بماند.

تاثیرهای این نگاه سیاسی شورا اکنون اولین ترکش هایش را به شهر و امنیت روانی آن زده است که در صورت تداوم این روند باید منتظر مشکلات بیشتر باشیم که نتیجه آن چیزی جز زمین خوردن شرکت با سابقه اتوبوس رانی نخواهدبود.

انتهای پیام/گ