صفحه اصلی » سیاسی » تداوم عدم انتخاب فرماندارشهرضا در فصل تدوین بودجه به نفع شهرستان نیست/ برخی جریان های سیاسی به دنبال تحمیل گزینه های رادیکالی هستند

شهرضا؛ 40 روز بدون فرماندار

تداوم عدم انتخاب فرماندارشهرضا در فصل تدوین بودجه به نفع شهرستان نیست/ برخی جریان های سیاسی به دنبال تحمیل گزینه های رادیکالی هستند

شهرستان شهرضا بالغ بر 40 روز است که بدون فرماندار مانده است و تداوم این شرایط با توجه به مشکلاتی که شهرستان با آن ها مواجه است و فشار برخی جریان ها برای تحمیل گزینه های سیاسی رادیکالی به نفع شهرستان نیست.

❖ نویسنده: آرمان دباغ | تاریخ انتشار: ۱۸:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ انتخاب فرماندار شهرضا به عنوان مدیر کل امور روستایی استانداری شهرضا را از حدود 40 روز پیش بدون فرماندار کرده است و در این مدت سرپرستی فرمانداری برعهده جانشین فرماندار سابق شهرضا بوده است.
در نوشتارهای گذشته خود(اینجا و اینجا را بخوانید) در رابطه با مشکلات شهرستان شهرضا، موقعیت و پتانسیل های آن به طور اجمالی صحبت کردیم تا شاید بتوان بخشی از دغدغه های مردم رنج دیده شهرستان را به گوش مدیران استانی برساند.
اما علی رغم وجود حرف و حدیث های متعدد در رابطه با انتخاب افراد مختلفی به عنوان فرماندار شهرضا و اخبار غیرموثقی که گاه احتمال تایید آن ها نیز بالا می گرفت، بالغ بر چهل روز است که دومین شهر سیاسی و سومین شهرستان مهم استان بدون فرماندار مانده است که بالطبع این انتفاق مانعی برسر راه توسعه شهرستان و رفع مشکلات موجود خواهدبود.
فصل پاییز به عنوان فصل تدوین بودجه ها شناخته می شود و همین امر موجب شده است که مدیران بخش های مختلف سعی بر این داشته باشند که با اولویت بندی مشکلات خود، زمینه جذب بودجه برای حل این مشکلات را فراهم کنند؛ از طرفی شهرستان نیز با مشکلات زیادی مواجه است که فصل پرداختن صحیح به آن ها در حال سپری شدن است و بیم آن وجود دارد که شهرستان از این قافله جذب صحیح بودجه با توجه به نبود فرماندار عقب بماند.
امام جمعه موقت شهرضا روز گذشته در همین رابطه در تریبون نماز جمعه گفت: فقدان فرماندر در شهرستانی همچون شهرضا به مدت ۴۰ روز باعث عقب ماندگی آن می شود.
حجت الاسلام صالح تأکید کرد: در شرایط فعلی که نمایندگان در حال بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۷ هستند همه مسئولان از همه شهرها به دنبال انعکاس مشکلات خود برای حذب اعتبارات بیشتر هستند آن وقت در چنین شرایطی شهرضا بدون فرماندار است.
حجت الاسلام صالح عنوان کرد: ادامه این وضعیت ظلم به مردم شهرضا است، این وضعیت به منزله توهین به مردم فرهیخته و شهیدپرور شهرضا است.
وی تصریح کرد: در این شهرستان افراد تحصیل کرده و باتجربه بسیاری هستند که می توانند به عنوان فرماندار خدمت کنند، اگر به دنبال انتخاب فردی از حزب و جناح خودتان هستید هم باید سریع تر اقدام کنید زیرا حق مردم شهرضا در معرض تضییع است.
این صحبت های امام جمعه موقت شهرضا جلوه ای از دغدغه ها و مشکلات مردم شهرستان بود؛ حضور فرمانداری که از جنس مردم شهرستان باشد و فارغ از حزب و جریان سیاسی کمر به رفع مشکلات و موانه موجود در شهر بپردازد، خواسته ای است که جز در دوره های محدود در شهرستان محقق نشده است و شهرضا در دچار تنزل در فاکتورهای متعددی کرده است.
اما علی رغم این دغدغه و صحبت های مطرح شده در تریبون نماز جمعه و در بین مردم جامعه؛ شاهد اتفاقی تامل برانگیز در سطح استان بودیم که اگرچه جزئیات آن مطرح نشده است، اما بیم آن می رود که شهر بار دیگر دچار مشکلات گذشته شود.
روز جمعه استاندار اصفهان در یکی از اولین جلسات خود میزبان فعالان ستاد یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری دولت دوازدهم بود؛ دیداری که از همان صبح جمعه با انتقادات تند و تیز فعالان رسانه ای استان همراه بود و آن را در شرایط فعلی مشکلات استان نوعی سیاست زدگی دانستند.
اما آنچه از این دیدار برای شهرستان ما مهم است حضور برخی از چهره های سیاسی رادیکالی شهرستان در کنار استاندار در این نشست است؛ چهره هایی که مردم در سال های گذشته با روش های مختلف اعتراض و خشم خود را نسبت به این جریان و اقدامات آن ها در شهرستان ابراز کرده اند.
اگرچه این جلسه یک جلسه کلی با فعالان ستاد انتخاباتی استان بود و محتوای آن هنوز بر روی خروجی رسانه ها قرار نگرفته است اما حضور این افراد رادیکالی در کنار استاندار اصفهان که از  اتفاق به تازگی هم وارد استان شده است، این شائبه را مطرح می کند که برخی از جریان های سیاسی به دنبال تحمیل برخی گزینه های رادیکالی به عنوان فرماندار شهرستان هستند
این شائبه زمانی قوت می گیرد که بالغ بر 40 روز است شهرستان بدون فرماندار مانده است و با وجود این که شهرستان در معرفی مدیران موفق به استان و کشور همیشه سرآمد بوده است، هنوز جایگزینی برای فرماندار سابق شهرستان انتخاب نشده است.

در پایان ذکر این نکته حائذ اهمیت است که شهرستان در سال های گذشته به دلیل سیاست زدگی برخی از مدیران ادارات دچار مشکلاتی شده است و این مدیران بیش از آن که نماینده اداره خود باشند نماینده حزب و دسته سیاسی خود بوده اند و برگزاری نشست های سیاسی در شهرستان را بر برگزاری نشست های تخصصی در رابطه با آن چه برای آن در ادارات دولتی مامور شده اند مقدم دانسته اند؛ تداوم این سیاسی کاری ها در سطح شهرستان و خارج کردن شهرستان از مدار آرامش سیاسی که به دلیل تلاش های برخی از مدیران خوب گذشته و البته آگاهی مردم فراهم شده است؛ بار دیگر شهرستان را وارد مراحل تنشی می کند که نتیجه آن تنزل موقعیت شهرستان بیش از پیش خواهد بود.
گزارش از آرمان دباغ

انتهای پیام/گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + چهار =