صفحه اصلی » اجتماعی » معرفی ظرفیت های شهرستان و مطالبه گری، وظایف مهم اصحاب رسانه/ فعالان فضای مجازی زمینه ارتقاء نشاط اجتماعی را فراهم کنند

در کمیته فرهنگی فضای مجازی فریدن مطرح شد؛

معرفی ظرفیت های شهرستان و مطالبه گری، وظایف مهم اصحاب رسانه/ فعالان فضای مجازی زمینه ارتقاء نشاط اجتماعی را فراهم کنند

امام جمعه داران در جلسه کمیته فرهنگی شهرستان گفت: معرفی ظرفیت های شهرستان و مطالبه گری های به حق از وظایف اصحاب رسانه است و نباید با استفاده ناصحیح از فضای مجازی فرصت ها را به تهدید تبدیل کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۲ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه کمیته فرهنگی فضای مجازی پیش از ظهر امروز با حضور برخی مسئولان شهرستان فریدن، خبرنگاران و مدیران کانال های تلگرامی برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان فریدن ضمن درخواست از فعالان فضای مجازی برای ارتقاء نشاط اجتماعی و افزایش امید در شهرستان اظهار کرد: هم اندیشی مسئولان و اصحاب رسانه در فضایی بدون التهاب و جلوگیری از شیوع یأس و ناامیدی از موارد موثر در این زمینه است.

کمال رضایت همچنین به نقش رسانه ها در توسعه و پیشرفت منطقه اشاره کرد و گفت: انتقادهای بجا و به حق رسانه ها مخصوصا فضای مجازی را می پذیریم اما برخی رسانه ها نباید با نقدهای غیرمنصفانه یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق کنند و تلاش و کوشش مسئولان شهرستان را نادیده بگیرند.

وی افزود: بیشترین تسهیلات اشتغالزایی در منطقه وجود دارد اما متاسفانه طرحی برای استفاده از این اعتبارات اشتغال از سوی مردم ارائه نمی شود و برخی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه به دلیل برخی فضاهای مسموم همراه با ناامیدی از بین می رود که وظیفه رسانه ایجاد بستر مطلوب است.

فرماندار فریدن توجه به ظرفیتهای منطقه را نقطه عطفی برای رشد و تعالی شهرستان دانست و افزود: برای اولین بار در کشور طرح آبیاری زیرسطحی در سطح30هکتار از مزارع فریدن اجرا شده که نقش مهمی در مصرف بهینه آب و توسعه کشاورزی دارد اما معرفی این طرح به درستی بین مردم و بویژه کشاورزان صورت نگرفته است.

در ادامه این جلسه امام جمعه داران خطاب به اصحاب رسانه گفت: رسانه ها زمانی می توانند خدمت واقعی به جامعه داشته باشند که خبررسان باشند و قضاوت را به عهده مردم گذاشته و قاضی و خبر ساز نباشند.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی افزود: معرفی ظرفیت های شهرستان و مطالبه گری های به حق از وظایف اصحاب رسانه است و نباید با استفاده ناصحیح از فضای مجازی فرصت ها را به تهدید تبدیل کنیم.

وی تخریب افراد و اشخاص در فضای مجازی را موجب سلب اعتماد مردم از رسانه دانست و افزود: اگر از فضای مجازی بخوبی و درست استفاده نشود تغییر نگرش عظیمی نسبت به آن در بین مردم ایجاد می شود که ضربه محکمی به جایگاه فضای مجازی وارد می کند.

حجت الاسلام سیاوشی ادامه داد: عمل رسانه باید مانند انعکاس تصویر در آینه باشد به طوری که صادقانه محاسن و معایب را نشان دهیم و با انعکاس واقعیت ها در آینه ای پاک و بدون غبار، مواردی اضافه یا کم نکنیم.

وی پیشنهاد داد: معرفی شهرستان و نیروهای ارزشی توسط رسانه ها، برگزاری جلسات مداوم هم اندیشی و پرسش و پاسخ رسانه ها با مسئولان شهرستان و همچنین کمک به رسانه ها در دریافت اطلاعات صحیح از فعالیت های انجام شده در شهرستان می تواند در این زمینه راه گشا باشد.

رئیس دادگستری در این جلسه ضمن اشاره به رسالت مطبوعات اظهار کرد: رسانه ها در زمینه هایی مانند آگاهی مردم برای ثبت املاک و کاهش مشکلات آن، معرفی مشاهیر شهرستان برای استفاده از ظرفیت های شهرستان و.. می توانند به شهرستان کمک کنند.

در پایان این جلسه دادستان شهرستان با یادآوری برخی جرم ها در فضای مجازی و وظایف قوه قضاییه در پیشگیری از وقوع جرم به برخی از توصیه های آیت الله حسن زاده آملی در فضای مجازی از قبیل حمایت از حق، جلوگیری از بحث های بیهوده، عدم توهین به قومیت ها و مقدسات، جلوگیری از نقل شایعات و انتشار تصاویر حرام و.. اشاره کرد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + چهارده =