صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » «ایکاب» تکمیل کننده زنجیره ایده تا ثروت در دانشگاه/ دانشجویان به سمت کارآفرینی می روند

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان:

«ایکاب» تکمیل کننده زنجیره ایده تا ثروت در دانشگاه/ دانشجویان به سمت کارآفرینی می روند

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: امیدواریم با مجموعه این فعالیت ها فرهنگ دانشگاه را به سمت فرهنگ اشتغال، نوآوری و تکمیل زنجیره ایده تا ثروت هدایت کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سید محمود مدرس هاشمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری قلمکده، افزود: حدود سه سال پیش مدیریتی با عنوان نوآوری و تجاری سازی، در ذیل معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان راه اندازی شده که این مدیریت از سه اداره مرکز نوآوری، مرکز کارآفرینی، دفتر انتقال فناوری ایجاد شد.

وی افزود: مدیریت نوآوری و تجاری سازی برای این است، که ایده های دانشجویان و اعضای هیئت علمی حمایت شده و در قالب محصول و خدمتی متبلور شود و برای تجاری شدن به جامعه برسد.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد: هدف این رویداد ها تکمیل زنجیره «ایده تا ثروت» است و این کار به خوبی انجام شده که در بخش مرکز نوآوری دانشگاه راه اندازی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه، از واحدهای فناوری حمایت می کنیم، اظهار کرد: کار اصلی دفتر انتقال فناوری، پیدا کردن سرمایه گذار برای ایده های به نتیجه رسیده و بخشی هم با عنوان کارآفرینی که برای فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه فعالیت  می کند و دانشجویان را با موضوع کارآفرینی، نحوه نوشتن ایده ها، نحوه کسب و کار با یک ایده آموزش می دهد.

مدرس هاشمی، با بیان اینکه ایکاب یک رویداد بومی و برند دانشگاه صنعتی است، اظهار کرد: ایکاب واژه ای برخاسته از ایده، کار، برکت بوده و مفهومش این است که دانشجویان را در یک موضوع خاص و نیازمند جامعه به چالش می کشد، و سپس دانشجویان ایده های خود را معرفی می کنند و پس از داوری به گروه های برتر جوایزی اهدا می شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این رویداد طرح های ارائه شده نیست درحالی که تاکنون طرح های ارائه شده در این رویداد بسیار ارزشمند و جدید بوده اما هدف اصلی این رویداد آشنایی دانشجویان با این موضوع است که می توان در زمینه ای ایده داد و در آن ایده کارآفرینی کرد.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان در پایان گفت: امیدواریم با مجموعه این فعالیت ها فرهنگ دانشگاه را به سمت فرهنگ اشتغال، نوآوری و تکمیل زنجیره ایده تا ثروت هدایت کنیم.

انتهای پیام/ قلمکده / گ.ف

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد