صفحه اصلی » مقاومت » شهید محسن حججی کانون توجه همه جهان/ مسئولان باید برای خدمت به جامعه عملگرا باشند

در دیدار مسئولان ورزنه با خانواده شهید حججی مطرح شد؛

شهید محسن حججی کانون توجه همه جهان/ مسئولان باید برای خدمت به جامعه عملگرا باشند

امام جمعه ورزنه گفت: شهید محسن حججی از آن دست افرادی بود که بر روی قله های سعادت صعود کرده و سپس دیگران رابه سمت خود دعوت کرد، شهید امروز کانون توجه همه جهان شده و این باعث افتخار ایران زمین است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح امروز جمعی از مسئولان بخش بن رود و شهر ورزنه با خانواده معظم شهید مدافع حرم محسن حججی دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه ورزنه در این دیدار با ادای احترام و سلام به همه شهدای اسلام به ویژه شهیدحججی اظهار کرد: شهدا امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آوردند و به فرموده رهبر انقلاب که شهید را حجت خدا دانستند باید گفت، شهید امروز کانون توجه همه جهان شده و این باعث افتخار ایران زمین است.

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی افزود: پدر و مادر این شهید عزیز نه تنها فرزند خود را به خوبی تربیت کردند بلکه سبب تربیت فرزندان ما شدند چرا که فرزندان با الگوگیری از شهید راه صحیح زندگی را می پیمایند.

وی با اشاره به اینکه شهید حججی با عمل خود توانست مسیر را به خوبی به همگان نشان دهد، تصریح کرد: شهید حججی از آن دست افرادی بود که بر روی قله های سعادت صعود کرده و سپس دیگران رابه سمت خود دعوت می کنند که این امرسبب گردید درک این مسئله برای مردم آسان شود.

پدر شهید با بیان اینکه صلابت اسیران ایرانی نتیجه خط شهادتی است که امام خمینی(ره) به ما نشان دادند، بیان کرد: وقتی سربازان آمریکایی به دست نیروهای سپاه ایران اسیر شدند با توجه به اینکه از لطف نیرو های ایرانی برخوردار بودند ولی به دلیل ترسی که داشتند گریه کردند ولی یک سرباز ایرانی وقتی اسیر دشمن می شود با اینکه می داند به قربانگاه می رود؛ چنان صلابتی از خود نشان می دهد و برای دشمنان خود ارزشی قائل نمی شود که دنیا متحیر می ماند.

محمد رضا حججی با اشاره به اینکه نباید جوانان را با سرزنش های خود، متواری کنیم، تصریح کرد: جوان اگر خطایی بکند این بخاطر جوانی او است و نباید زیاد او را سرزنش کرد ولی اگر خطایی از یک بزرگتر خصوصا کسی که مسئولیتی و اسم رسمی دارد صورت بگیرد این خطرناک است.

وی به ویژگی های شهدا اشاره و افزود: آقا محسن مثل همه شهدا عزیز و عزتمند بود و برای ما امنیت و آرامش آوردند ولی بعضی از شهدا شاخص هستند که این حکمت در کار خداوند متعال است، محسن مرد عمل بود و هرکجا که من می روم و جوان ها من را می بینند می گویند محسن به ما درس«ما می توانیم و می شود کار کرد» را آموخت.

پدر شهید حججی بیان کرد: بعضی ها جو منفی راه می اندازند که دیگر جوان ها از دست رفته اند که این تفکر اشتباه است و اگر انسان مرد عمل و معتقد باشد هیچگاه دچار انحراف نخواهد شد بلکه برای فرزندانش نیز الگوی خوبی در راه سعادت و پیشرفت است.

وی گفت: پدر و مادر اولین افرادی هستند که دست به تربیت فرزند می زنند و رفقا و دوستان در مرحله بعدی همراهی با فرزندان هستند و محسن حججی نیز در این دانشگاه تربیت یافت و کار جهادی، فرهنگی و اعتقادی را با تمام وجود کرد.

پدر شهید به زنگ خطر بودن شهادت امثال محسن حججی برای مسئولان اشاره و افزود: شهادت محسن یک زنگ خطر است برای ما که نگوییم نمی شود و از میدان عمل خود را کنار بکشیم که اگر این کار را انجام دادیم خیانت است و امیدواریم همه مردم و مسئولان برای خدمت به جامعه به تمام معنا عملگرا و تلاشگر باشند.

مادر شهید حججی در بخش دیگر این دیدار با بیان اینکه نماز اول وقت محسن هیچ گاه ترک نشد، خاطرنشان کرد: از ویژگی های شهید محسن حججی اقامه نماز در اول وقت و روزه های مستحبی بود به نحوی که در سال چندین مرتبه روزه گرفته و حضور در صف نماز جماعتش ترک نمی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: احترام به پدر و مادر و بوسیدن دست آنها از خصلت های آقا محسن بود و مرتبه آخر هم که برای خداحافظی آمد گفت می خواهم پای شما را ببوسم که اینکار را انجام داد و قطعا این احترام به پدر و مادر باید الگوی همه جوانان باشد.

در این دیدار چادر سفید که نماد شهر ورزنه و پوشش اصلی زنان ورزنه ای است به مادر و همسر شهید حججی اهدا شد.

اهدای چفیه شهید حججی برای شفای مادر شهید محمد امامی از ورزنه که در بستر بیماری بودند نیز یکی از حواشی جالب این دیدار بود.

 

انتهای پیام/ اصفهان شرق/گ.پ

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد