صفحه اصلی » اجتماعی » ثبت یک هزار و ۴۳۳ ولادت و ۵۰۶ وفات در هشت ماهه ابتدایی امسال/ صدور کارت ملی هوشمند برای ۴۵ درصد از جمعیت شهرستان

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا خبرداد؛

ثبت یک هزار و ۴۳۳ ولادت و ۵۰۶ وفات در هشت ماهه ابتدایی امسال/ صدور کارت ملی هوشمند برای ۴۵ درصد از جمعیت شهرستان

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا گفت: در هشت ماهه ابتدایی سال جاری تعداد یک هزار و ۴۳۳ ولادت، ۵۰۶ وفات و ۸۴۴ ازدواج در اداره ثبت احوال شهرستان ثبت شده است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵

به گزارش صاحب نیوز؛علی صدری در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز به مناسبت روز ثبت احوال در رابطه با آخرین تغییر و تحولات جمعیتی در سطح شهرستان شهرضا، اظهار کرد: سازمان ثبت احوال در 30 آذرماه سال 1297 در حدود 99 سال پیش در کشور در تهران تاسیس شد و در تاریخ سوم دی ماه همان سال یعنی چهار روز پس از تاسیس سازمان ثبت احوال اولین شناسنامه به اسم اولین ایرانی به اسم فاطمه و نام خانوادگی ایرانی به ثبت رسید؛ به همین خاطر این روز را تحت عنوان روز ملی ثبت احوال به ثبت رسانده اند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا در رابطه با چرایی ایجاد این سازمان در سطح کشور و نیز استان ها و شهرستان های مهم، تصریح کرد: تشکیل این سازمان به دلیل نیاز دولت به داشتن آمار اشخاص برای تشکیل یک ارتش منظم، اخذ مالیات و دیگر نیازهای دولت بود و در مرور زمان شهرهای بزرگ کشور که دارای جمعیت زیادی بودند این سازمان تشکیل شد که از جمله می توان  شهرستان شهرضا را نام برد.

اداره ثبت احوال شهرضا در اسفندماه سال 1304 تاسیس شد

وی با بیان اینکه اداره ثبت احوال شهرضا در اسفندماه سال 1304 تاسیس شد، خاطرنشان کرد: در آن زمان این اداره علاوه بر خود شهرستان شهرضا و توابع آن، شهرهای دهاقان، ایزدخواست، نغنه، جرقویه و طالخونچه را نیز زیر نظر خود داشت.

اولین شناسنامه شهرضا به نام دکتر محمد علی دانشکده صادرشده است

صدری با اشاره به اولین شناسنامه صادر شده در شهرضا، عنوان کرد: اولین شناسنامه شهرضا به نام دکتر محمد علی دانشکده بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا با بیان اینکه آمارهای جمعیتی براساس آخرین سرشماری اعلام می شود، اظهار کرد: در هشت ماهه ابتدایی سال جاری تعداد یک هزار و 433 ولادت، 506 وفات و 844 ازدواج در اداره ثبت احوال شهرستان ثبت شده است.

وی با اشاره به نبود دفتر طلاق در سطح شهرستان شهرضا، تصریح کرد: متاسفانه نبود دفتر طلاق در شهرستان شهرضا موجب شده است که آمار دقیقی از میزان طلاق موجود در شهرستان نداشته باشیم و نمی توانیم چیزی ارائه کنیم.

استقبال خوب شهروندان از کارت ملی هوشمند

صدری یکی از اقدامات انجام شده در سطح اداره ثبت احوال شهرضا را صدور کارت ملی هوشمند دانست و خاطرنشان کرد: صدور این کارت ملی هوشمند در شهرستان با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا با اشاره به فعالیت دو ایستگاه صدور کارت ملی هوشمند در شهرضا، خاطرنشان کرد: پست مرکزی شهرضا و دفتر پیشخوان هویت ملی شهید همت شهرضا در سطح شهرستان به شهروندان در زمینه صدور کارت ملی هوشمند خدمات می دهند.

صدور 11 هزار و 818 کارت ملی هوشمند در سال جاری

وی ادامه داد: در هشت ماهه ابتدای امسال تعداد 11 هزار و 818 کارت ملی هوشمند در سطح شهرستان درخواست و صادرشده است.

صدری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با درصد کارت هوشمند صادرشده در سطح شهرستان، تاکید کررپد: خوشبختانه سازمان ما به دلیل پاسخگویی مناسب به نیاز ارباب رجوع در زمینه صدور کارت ملی هوشمند و نیز فعالیت مناسبی که تیم صدور کارت ملی هوشمند ما دارد، توانسته است تمام کارت های ملی درخواست شده را ظرف مدت 20 زوز صادر کرده و به دست همشهریان عزیز برساند.

صدور کارت ملی هوشمند برای 45 درصد از جمعیت شهرستان

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا با بیان اینکه درخواست های ما کاملا به روز است، گفت:  در کل استان 25 درصد از استان اصفهان موفق به دریافت کارت ملی هوشمند شدند، اما در شهرستان شهرضا موفق شدیم برای 45 درصد از مردم شهرستان از سال 93 تاکنون کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که در سه ماهه آخر سال با توجه به اینکه دولت دستور برای صدور کارت ملی هوشمند برای همه شهروندان داده است، برای 80 درصد از مردم شهرستان کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

صدری با اشاره به عملیاتی شدن این کارت های هوشمند از ابتدای سال آینده، خاطرنشان کرد: تلاش های لازم صورت گرفته و اطلاع رسانی ها در سطح شهرستان انجام شده است تا مردم شهرستان برای این کار به مراکز ما مراجعه کنند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا در توصیه به شهروندان شهرضا، اعلام کرد: مسلما وقتی برای کاری فرجه ای تعیین می شود همیشه در ساعات و روزهای آخر حجم ارباب رجوع  درخواست ها زیاد خواهد بود، لذا از شهروندان شهرضا درخواست دارم که به مرور برای این کار مراجعه کنند تا ما با ازدحام جمعیت ارباب رجوع مواجه نباشیم.

وی با بیان اینکه تعداد نیروهای کار مستقر ما در ایستگاه های صدور کارت ملی هوشمند زیاد است، اظهار کرد: دستگاه های ما به روز است و تعداد دستگاه ها هم زیاد است، اما ازدحام بیش از حد ارباب رجوع موجب مشکل برای خود مردم می شود.

آمار ولادت شهرستان سه برابر آمار وفات است

صدری در رابطه با  آمار مهاجرتی و جمعیتی شهرستان به خبرنگار ما، گفت: آمار مهاجرت و جوانی یا پیری جمعیت در دست اداره آمار است و ما نمی توانیم آمار دقیقی ارائه کنیم اما همیشه تعداد ولادت های ما همیشه سه برابر تعداد وفات های شهرستان است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا ادامه داد: این سه برابر بودن آمار ولادت ها نسبت به فوتی ها هم در آمار یک ماهه و هم در آمار سالیانه قابل مشاهده است.

انتهای پیام/م.ت

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد