صفحه اصلی » مقاومت » امروز عده ای سعی می کنند که مردم ۹ دی را فراموش کنند/ تقلب رمز آشوب های فتنه ۸۸ بود

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فریدن :

امروز عده ای سعی می کنند که مردم ۹ دی را فراموش کنند/ تقلب رمز آشوب های فتنه ۸۸ بود

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فریدن گفت: سکوت برخی خواص جامعه در سال ۸۸ باعث اتفاق افتادن این فتنه شد و البته امروزه عده ای سعی دارند تا مردم ۹ دی را به فراموشی بسپارند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۵۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ پیش از ظهر امروز نشست بصیرتی به مناسبت دهه بصیرت و گرامی داشت 9 دی در بیت العباس شهر دامنه برگزار شد.

سرهنگ احمد قاسمی در این نشست اظهار کرد: 9 دی در جریان انقلاب اسلامی برای مردم در حال تبدیل شدن به یک ایام الله است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فریدن افزود: این یوم الله همانند ایام الله 22بهمن، 3خرداد، روز بسیج و.. بزرگ داشته می شود زیرا مانند فتح لانه جاسوسی انقلاب دومی برای جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه انتخاب مسئولان یک اصل مهم در ادامه راه انقلاب است تأکید کرد: انتخابات برای جمهوری اسلامی ایران هم می تواند یک فرصت و هم می تواند یک تهدید محسوب شود.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: در سال 88 زمزمه تقلب رمز آشوب بود و در ساعت هشت شب هنگامی که هنوز زمان انتخابات به پایان نرسیده بود یکی از سران فتنه خود را پیروز انتخابات اعلام کرد.

وی افزود: وقتی نتیجه انتخابات با 11 میلیون رای اختلاف رئیس جمهور وقت را مشخص کرد، با این زمزمه های تقلب و.. از سوی سران فتنه، دشمنان انقلاب زمینه را بسیار مناسب دانستند.

وی با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد 88 گفت: در این سخنرانی رهبر انقلاب طرف های شاکی را به مُر قانون توصیه کردند.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای فریدن افزود: با شمارش آرا و مشخص شدن اینکه تقلبی در کار نبوده است نیز سران فتنه دست از غرور کاذب خود برنداشتند و بعد از 29 خرداد هر روز یک اتهام بی پایه و اساس به نظام جمهوری اسلامی زدند که البته همان زمان بی اساسی تمامی این اتهامات پس از بررسی مشخص می شد.

وی عنوان کرد: بزرگترین گناه فتنه گران این بود که این مشارکت عظیم ملت ایران در انتخابات و پیروزی بزرگ ملت را که قدرت و فرصتی بی نظیر بود به زهر و تهدید تبدیل کردند.

وی با این پرسش که در کجای جهان مشارکت 70 و 80 درصدی مردم در انتخابات وجود دارد افزود: سران فتنه 88 و عمال آن، این دموکراسی عظیم و این پیروزی را به نقطه ضعف تبدیل کردند و با برخی کارشکنی ها دشمن را جری کردند تا نظام قدرتمند جمهوری اسلامی را تهدید و تحریم کند.

سرهنگ قاسمی گفت: فتنه گران با به آتش کشیدن پرچم عزای امام حسین (ع) و سر دادن شعارهایی نابخردانه، خودشان را به دست خود نابود کردند و روشن شدن قضایا برای مردم و محبت و برکت اهل بیت (علیهم السلام) فتنه را قلع و قمع کرد.

وی با اشاره به اینکه امروزه نیز اظهارات برخی بیان کننده این است که سکوت برخی خواص جامعه در سال 88 باعث اتفاق افتادن این فتنه شد، تأکید کرد: البته امروز عده ای سعی دارند تا مردم 9 دی را به فراموشی بسپارند.

وی با اشاره به داستانی از بیعت عده ای از افراد یمن از جمله ابن ملجم با امام علی (ع) در زمان حکومت ایشان و ملاک دانستن حال فعلی افراد افزود: اولین لازمه و اهرم برای مقابله با جریان فتنه داشتن بصیرت است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای تصریح کرد: بصیرت قطب نما، جهت دهنده و لازمه حرکت انقلابی است و عملی به اندازه، بجا و به موقع است.

وی با مقایسه دو حرکت تاریخی قیام عاشورا با داشتن 72 شهید و قیام مختار با داشتن ده ها هزار شهید عنوان کرد: عاشورا یک قیام بجا، به موقع، به اندازه و در حقیقت حرکتی از روی بصیرت بود و در تاریخ ماندگار شد اما قیام مختار به دلیل به موقع نبودن در تاریخ مهجور مانده است.

وی با اشاره به وقایعی که منجر به عاشورا شد و مقایسه آن با فتنه 88 افزود: اگر با حمایت نشدن و سکوت خواص جامعه در آن زمان مسلم بن عقیل شهید شد و در پی آن حادثه عاشورا رقم خورد، در فتنه 88 نیز سکوت خواص جامعه و موضع نگرفتن آنان در برابر فتنه منجر به این شد که این فتنه ماه ها ادامه پیدا کند.

سرهنگ قاسمی افزود: امروز وظیفه ما هوشیار بودن، بیدار بودن و داشتن بصیرت در برابر فریب دشمنان بوده و مهم ترین زمینه بصیرت افزایی گوش به فرمان رهبر بودن است.

وی گفت: برخی خواسته یا ناخواسته و برخلاف سخنان رهبری درمورد حل مشکلات مردم با عدم حل مسائل اقتصادی و اشتغال، گرانی و حاشیه سازی مسائل دست دوم باعث نا امیدی مردم از انقلاب می شوند.

وی با اشاره به هدف نهایی انقلاب و وصل شدن آن به قیام امام زمان گفت: به انتظار فرج امام زمان نشستن درست نیست و باید برای آن تلاش کرد و البته زمان فرج بستگی به عمل ما دارد و باید برای داشتن جامعه اسلامی تلاش کنیم.

فرمانده حوزه مقاومت امام خامنه ای افزود: دشمنان در تلاش هستند تا کشورهای اسلامی کشوری مانند ترکیه را الگو قرار دهند زیرا این کشور دلخواه دشمنان بوده و تحت فرمان آن هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد مشکلات منطقه و کشور گفت: رهبر انقلاب با فرمایشات خود منطقه را هدایت کردند اما نگرانی ما از ابوموسی های داخلی است تا مبادا کشور و حیثیت نظام و.. را بفروشند و ما غافل باشیم.

وی در پایان با اشاره به سخنی از رهبر گفت: اگر در جامعه ای تقوا و معیار های الهی عوض شود و عده ای برای حفظ جان، مال و مقامشان حق را نگویند، حسین بن علی (ع) ها به مسلخ می روند.

انتهای پیام/ دیار اقوام/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد