صاحب نیوز

IMG_6567

صاحب نیوز بررسی کرد؛

شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان غائبان راهپیمایی بزرگ ۹ دی/ مدیران شهری «صدای مردم اصفهان» را نمی شنوند

شهر اصفهان در حال در روزهای گذشته با حوادث تلخ و شیرین بسیاری همراه بود که شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان ترجیح دادند از کنار آن ها به آرامی عبور کنند و حتی در صفحات مجازی خود نیز به این اتفاقات و رویدادها، اشاره نکنند.

کدخبر: 825217
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ @ ۱۸:۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حماسه بزرگ مردم اصفهان در هشتم دی ماه سال 88 و حماسه مردم ایران اسلامی، در نهم دی ماه همان سال یکی از زرین ترین و درخشان ترین، برگ های تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

مردم ایران در این ایام به خوبی متوجه این نکته شدند که آن چه توسط برخی تحت عنوان ایجاد تقلب در انتخایات و یا دعواهای سیاسی مطرح می شود بهانه ای بیش نیست و عده ای انتخایات را بهانه ای قرار داده اند تا فتنه ای در کشور راه بیندازند و در مقابل جمهروی اسلامی و انقلاب بایستند.

مردم ایران در طول این ایام، بالغ بر هشت ماه فتنه گری آشوب گران در سطح کشور را مشاهده کردند و با چشم خود دیدند که چگونه عده ای به اسم تقلب در انتخابات به باارزش ترین باورها و ارزش های فرهنگی و مذهبی آن ها توهین کرده و به دستگاه عزاداری امام حسین(ع)، مساجد  و اموال عمومی حمله ور می شوند و با وقاحت تمام تصاویر رهبری و امام خمینی(ره) را پاره می کنند.

لیکن صبر انقلابی مردم این ایام به پایان رسید و پا خروش آتش به اختیار به خیابان ها آمدند تا نشان دهند که با وجود گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی پای نطام و آرمان های آن ایستاده اند و به احدی اجازه هتک حرمت نسبت به ارزش ها را نمی دهند.

مردم ایران در این روز نشان دادن که در رابطه با ارزش های نظام با احدی مسامحه نخواهند کرد و همه یک صدا پای ارزش های آن می ایستند.

خروش حماسی مردم 9 دی ماه را به یعنوان یوم اللهی در تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل کند که هر سال مردم به دلیل یاداوری حفظ بصیرت در بین خود و مقابله با قتنه های جدید، به خیابان می آیند و با نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب تجدیدی بیعت می کنند.

راهپیمایی 9 دی ماه امسال به دلیل برخی از حرمت شکنی هایی که روز پیش از نهم دی ماه در اصفهان توسط عده ای معدود به وجود آمده بود، بسیار پرشور بود و مردم از سراسر شهر مسیرهای منتهی به میدان انقلاب اسلامی کلانشهر اصفهان را پر کرده بودند.

در بین مردم اما مسئولان نیز حضور داشتند تا اعلام کنند به خطوط قرمز نظام و مردم پایبند هستد.

امام جمعه اصفهان، استاندار، فرماندار، مسئولان بسیاری از ادارت کل، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و چهره های شاخص فرهنگی و سیاسی و مذهبی در میان جمعیت حضور داشتند.

اما نکته قابل توجه در این رابطه عدم حضور هیچ یک از مدیران شهری در این راهپیمایی مردمی بود. هیچ کدام از اعضای شورای شهر اصفهان و شهردار اصفهان در این تجمع حضور نداشتند.

اما تلاش مسئولان شهری اصفهان برای مسکوت نگه داشتن این حماسه بزرگ ملت ایران به این نقطه ختم نشد و مسئولان شهرداری و شورای شهر که در رابطه با کوچک ترین و کم ارزش ترین مناسبت های هفته  نظر داده، نطق کرده و یا توییت می زدند سعی کردند با سکوت از کنار این حماسه مردم اصفهان بگذرند.

این بایکوت خبری  و عدم تمایل شورای شهر و شهرداری که باید نماینده همه اقشار جامعه باشد نسبت به این موج پرخروش مردم اصفهان چیست؟

این تلاش اعضای شورای شهر برای عدم همراهی با صدای ملت آیا تنها مربوط به این زمینه می شود و یا مسئولان و مدیران شهری در رابطه با تصمیمات شهری هم این گونه خواهد بود و قشر عظیمی از مردم توسط اعضای شورای شهر و شهردار دیده نمی شوند؟

از طرفی اصفهان در روزهای گذشته شاهد اعتراضات به وضعیت اقتصادی به وجود آمده توسط دولت بود، که هیچ یک از اعضای شورای شهر و شهرداری به دلیل این که دولت موردعلاقه آن ها بر سر کار است ساکت ماندند تا بار دیگر شعارهای اصلاح طلبی  و عمل به آن ها را به رخ تمام شهروندان اصفهانی بکشند.

از طرفی برخی از عناصر ضدانقلاب و آشوبگر، اعتراض های مردمی را به صحنه تسویه حساب با نظام و سواستفاده برای مقدمه چینی در تحریم های جدید و واکنش منفی به کشورمان  تبدیل کرده و به نوعی به دنبال جنگ خیابانی بوده اند.

از آن جایی که یکی از مهم ترین اهداف این اغتشاش گران، حمله به اموال عمومی که اکثر آن ها با استفاده از عوارض مردم تهیه  شده است بوده است و از آن جایی که این خشونت های خیابانی تاثیرات منفی بسیار بدی بر توریست های حاضر در اصفهان و صنعت گردشگری محسوب می شود، آیا نباید اعضای شورای شهر، هیئت رئیسه این شورا و شهرداری و مدییران شهری حداقل برای حفظ اموال شهری شهرداری و حفظ جان و مال و نامسو شهروندان که وظیفه ذاتی و قانونی شورای شهر و شهرداری است، صحبتی کنند و یا توییتی ارسال کنند.

آیا حفظ امنیت شهر در نظر اعضای شورای شهر به اندازه مسائلی مانند تغییر در مدیریت شهری و لزوم وجود مدیران اصلاح طلب در همه رده های مدیریتی، حضور عضو غیرمسلمان در شورای شهر دیگر شهرها و نیز تسویه حساب با دولت های پیشین و رقبای انتخابتی تا بعد از انتخابات دارای اهمیت نیست؟

انتهای پیام/ ی