صفحه اصلی » سیاسی » هیئت رئیسه مجلس مسئول عدم وصول طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور/ عدالت در بودجه ۹۷ جایی ندارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

هیئت رئیسه مجلس مسئول عدم وصول طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور/ عدالت در بودجه ۹۷ جایی ندارد

نماینده خمینی شهر در خانه ملت، با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس مسئول عدم وصول طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور بود، گفت: هیئت رئیسه مسئولیت دارد و اینکه آقای مطهری اعلام کرد که آقای لاریجانی، اجازه وصول را نمی دهد، به دنبال تبرئه خودش بوده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۱

سید جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، در رابطه با وضعیت اقتصادی موجود در جامعه و اعتراض هایی که به این منظور در روزهای گذشته برگزار شده است، اظهار کرد: در خصوص تظاهرات و آشوب ها باید این نکته را بررسی کرد که آیا این تظاهرات، ادامه اغتشاش های سال 88 بوده، رویکردی جدیدی است و یا ترکیبی از رویکرد 88 و خواسته های جدید است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم، با بیان اینکه رویکرد اغتشاشات در سال 88 سیاسی بود و بر محور انتخابات، تقلب و امثال این موارد می چرخید، تصریح کرد: رویکرد اغتشاشات فعلی مربوط به معیشت و اقتصاد است و لذا باید آن را از سال 88 تفکیک کرد.

فتنه گران سال88 و مسببان وضعیت فعلی از اعتراضات به حق مردم سوء استفاده می کنند

وی اذعان کرد: عده ای از همان فتنه گران سال 88 که هدف براندازی نظام را داشتند و خودشان مسببان همین وضعیت فعلی اقتصاد هستند از مطالبات و اعتراضات به حق مردم سوء استفاده می کنند و این اعتراضات مردمی، نسبت به عدم اجرای قوانین و مقررات، رشد بیکاری و گرانی و رکود را به سمت براندازی نظام هدایت می کنند.

ابطحی با بیان اینکه این همان چیزی است که در فتنه 88 نیز فتنه گران به دنبال آن بودند، عوان کرد: خوشبختانه مردم ما در وهله های مختلف هوشیار بوده و هم اکنون نیز هوشیار هستند و باید بین مطالبات به حق با سوء استفاده دشمنان فرق بگذرانند.

مردم مطالبه گران به حق را از سلطنت طلب ها، باند مهدی هاشمی و اشرافیت جدا کنند

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: مردم باید حساب مطالبه گران به حق را از ایادی داخلی استکبار جهانی، منافقان، سلطنت طلب ها، باند مهدی هاشمی، باند اشرافیت و کسانی که به نوعی پرونده های سنگین در دادگستری دارند و وابسته به برخی از مدیران هستند جدا کنند.

اجرای مقررات توسط دولت پیگیری شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلام، یبا بیان اینکه مردم باید هوشیار باشند، عنوان کرد: من معتقد هستم که آن چه که باید مطرح شود، آن چیزی است که نمایندگان در مجلس نیز باید پیگیری می کردند و بکنند و آن اجرای مقررات توسط دولت است.

ابطحی تاکید کرد: دولت پنج سال با تکیه بر برجام و این که اگر ما با برجام موافقت نکنیم روزی 100 میلیون دلار ضرر خواهیم کرد و اجرای این برجام برای بهبود وضعیت اقتصادی، وقت مردم را تلف کرد و هیچ گونه گشایشی ایجاد نشد.

فشار بر روی مردم به سبب برطرف نشدن مشکلات زیادتر شده است

ابطحی با بیان اینکه فشار بر روی مردم به سبب برطرف نشدن مشکلات زیادتر شده است، خاطرنشان کرد: دولت های زیاده طلب بر روی مسائل موشکی، حقوق بشر و بقیه مسائل فشار وارد می  کنند.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: ملت ما وقتی می بینند که شخصی مانند مریم رجوی، رادیو اسرائیل، ترامپ و نتانیاهو از این تظاهرات حمایت می کنند عقب می کشند.

وی تاکید کرد: اگر کسی در صف اعتراضات شعاری علیه نظام داد و وارد خطوط قرمز شد، پای خود را عقب بکشند و مرز خود را جدا کنند و همین که مرز خود را فتنه گران جدا کنند، فتنه شکست خواهد خورد.

اگر نمایندگان ملت به درستی انجام وظیفه می کردند این مشکلات به وجود نمی آمد

ابطحی با بیان اینکه در پیگیری مطالبات و لزوم پاسخگویی دولت، مجلس، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام شکی نیست، اظهار کرد: نمایندگان مجلس نمایندگان ملت هستند و اگر به درستی انجام وظیفه می کردند و می گذاشتند که استیضاح ها به درستی رقم بخورد و سوال ها از رئیس جمهور و وزیران کلید بخورد و مصلحت اندیشی نمی کردند این مشکلات به وجود نمی آمد.

بودجه 97 عدالت را فدا خواهد کرد

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: حرف ما در کلیات بودجه 97 هم همین بوده است، خاطرنشان کرد: بنده خود در رابطه با کلیات بودجه 97 همین صحبت ها را داشتم که سمت و سوی بودجه 97 ما را به سمت عدالت نمی برد؛ ممکن است ما توسعه پیدا کنیم اما این توسعه ملتزم فدا کردن عدالت خواهد بود.

بودجه 97 به جای محرومیت زدایی، محروم زدایی می کند

وی با بیان اینکه ما به جای محرومیت زدایی دچار محروم زدایی می کنیم با توجه به بودجه سال آینده، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در پیام تشکری که به مناسبت راهپیمایی 22 بهمن دادند، اعلام کردند ملت برای نظام آمده است و این موجب این نشود که برخی از مسئولان گمان کنند که عملکرد مطلوبی دارند، مردم گله مند هستند و باید به آن ها رسیدگی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: اگر شعارهایی که از سمت مقام معظم رهبری در مورد اقتصادی دادند، عملیاتی می شد و حقوق های نجومی و بده و بستان ها به اصطلاح ماست مالی نمی شد و مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان ذوب آهن و فولاد پیگیری می شد و کارخانه ها به کار می افتاد ما اکنون این اعتزاض ها را شاهد نبودیم.

مردم به دنبال این هستند که حرفشان به گوش مسئولان برسد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، با بیان اینکه مردم ما مردم نجیبی هستند، عنوان کرد: این مردم می خواهند فریادشان و حرف دلشان به مسئولان برسد که درحال له شدن زیر فشارهای اقتصادی هستند و این حرف حقی است که باید هم پیگیری شود.

کمیته آموزش و تحقیقات بحث افزایش قمیت حامل های سوختی را رد کرد

وی با بیان اینکه ما در کمیته آموزش و تحقیقات بحث افزایش قمیت حامل های سوختی را رد کردیم، گفت: این گرانی بنزین فشار را مضاعف می کرد؛ دولت به این نکته استناد می کرد که طبق قانون پنجم توسعه قیمت بنزین باید به فوب خلیج فارس برسد؛ اما دولت چندین سال است در این زمینه عمل نکرده است و اکنون می خواهد فشار بیاورد.

ابطحی ادامه داد: ما اعلام کرده بودیم که هرچه افزایش قیمت پیدا می کند باید به همان نسبت به مردم و تولید پرداخته شود؛ این نمی شود که تنها 24 میلیون یارانه بگیر حذف بشوند و بنزین گران شود بدون تغییر در زندگی مردم؛ چرا دولت تنها یک طرف از قانون را می بیند؟

درخواست از هیئت رئیسه مجلس برای برپایی جلسه علنی با دولت

وی با بیان اینکه ما از هیئت رئیسه مجلس درخواست کرده ایم که حتما هفته آینده جلسه علنی با دولت بگذارند، تصریح کرد: این جلسات به هیچ وجه نباید غیرعلنی باشد، اگر مردم بسیاری از حقایق را بدانند با دولت همراهی می کنند.

ابطحی تاکید کرد: این که مسائل را محرمانه پیگیری کنیم و مردم در رابطه با آن چیزی ندانند، دشمن نیز شایعات را در جامعه افزایش می دهد و در یک فضای غبارآلود حق و باطل با یکدیگر مخلوط می شود و  آن هایی که به دنبال براندازی نظام هستند به اهداف خود می رسند.

نماینده مردم خمینی شهر اذعان کرد: اگر گذاشته بودند که این طرح سوال از رئیس جمهور را در مجلس انجام می دادیم و در رسانه ملی پخش هم می شد، تجربه ها و نواقص دولت مشخص می شد.

صداوسیما به وظایف خود در قبال مطالبه های مردم عمل کند

وی با اشاره به وظیفه صداوسیما در رابطه با مطالبات مردم و اعتراض ها، خاطرنشان کرد: صداوسیما نیز در این حرکت باید جدی وارد شود، اخبار را به طور صحیح و درست به دست مردم برساند تا امثال بی بی سی و شبکه های مجازی سوء استفاده نکنند.

هیئت رئیسه مجلس مسئول عدم وصول طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور بود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم، با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس مسئول عدم وصول طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور بود، اظهار کرد: هیئت رئیسه مسئولیت دارد و اینکه آقای مطهری اعلام کرد که آقای لاریجانی اجازه وصول را نمی دهد، به دنبال تبرئه خودش بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم، با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس را اداره می کند نه رئیس مجلس، خاطرنشان کرد: رئیس مجلس رئیس جلسه و سخنگوی پارلمان است، تصمیم گیرنده هیئت رئیسه است و اگر هیئت رئیسه هرچه رئیس گفت انجام داد که دیگر نیازی به هیئت نبود.

انتهای پیام/م.ت

درج نظر