صفحه اصلی » اقتصادی » حل مشکل آب تیران و کرون با تکمیل پروژه پمپاژ آب خط کاشان/ نصب علمک گاز در شهرستان با سرعت بیش تری انجام می شود

فرماندار تیران و کرون:

حل مشکل آب تیران و کرون با تکمیل پروژه پمپاژ آب خط کاشان/ نصب علمک گاز در شهرستان با سرعت بیش تری انجام می شود

فرماندار تیران و کرون حل مشکل کمبود آب در روستاهای شهرستان را خواسته اساسی مردم دانست و گفت: تکمیل پروژه پمپاژ آب خط کاشان که سهمی از آن به شهرستان تیران و کرون اختصاص داده شده است، مشکل تامین آب شهر و روستاها را برای همیشه مرتفع می کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ علی رحمانی در گفتگو با  سفیر تیران و کرون،با اشاره به دیدارهای استانی خود با مسئولان برای حل مشکلات تیران و کرون، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون در مباحث مربوط به آب درگیر مسائل زیادی است که با توجه به پیگیری های صورت گرفته در دیدار با مسعود میر محمد صادقی مدیر عامل شرکت آب  منطقه ای استان، کارشناسان و نمایندگان این شرکت با حضور در شهرستان، مباحث مربوط به حق آبه و سهم آیه را توجیه و به ابهامات و سوالات نمایندگان کشاورزان پاسخ خواهند داد.

فرماندار تیران و کرون تقویت فشار گار گلخانه های شهرستان را امری مهم دانست و گفت: حل این مشکل مستلزم احداث خط گاز جدید است که کارشناسان آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و شرکت گاز استان مسیر احداث خط گاز جدید از نسیم آباد به سوران را کارشناسی کرده و اقدامات اولیه برای این کار را انجام خواهند داد.

وی حل مشکل کمبود آب در روستاهای شهرستان را خواسته اساسی مردم عنوان کردو افزود: تکمیل پروژه پمپاژ آب خط کاشان که سهمی از آن به شهرستان تیران و کرون اختصاص داده شده است، مشکل تامین آب شهر و روستاها را برای همیشه مرتفع می کند.

رحمانی ضمن اظهار امیدواری از حل مشکل آب در تابستان سال آینده، ادامه داد: مسئولان شهرستان باید تا اجرای این پروژه نسبت به مصرف آب  و مشکلات هر منطقه بررسی و تهمیدات لازم را انجام دهند.

فرماندار با اشاره به دیدار دیگر خود و تعدای از مسئولان شهرستان با مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، تصریح کرد: نصب علمک گاز در شهرستان به دلیل بالا بودن تقاضا مدت زیادی طول می کشد که موجب نارضایتی مردم شده است و با پیگیری های انجام شده با پشتیبانی پیمانکاران از طرف استان نصب علمک با سرعت بیش تری انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه امداد گاز بخش کرون در آینده ای نزدیک با مشارکت مردم احداث شده و برای خدمت رسانی به مردم روستاها فعال خواهد شد.

رحمانی با اشاره به مصوبات دیگر این دیدار با مدیر عامل شرکت گاز استان، یادآور شد: جهاد کشاورزی شهرستان باید برنامه توسعه خود در بخش کرون را تا پنج سال آینده اعلام کند تا اداره گاز شهرستان برنامه ریزی لازم را برای تامین فشار گاز این منطقه انجام دهد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

فرماندار تیران و کرون، با بیان اینکه در مسیر جاده تیران به سامان گازکشی انجام نشده است، گفت: گازکشی به روستاهای در مسیر این جاده تا روستای رحمت آباد و تامین گاز واحدهای صنعتی و دامی با توجه به مطالعات مقدماتی مورد بازدید مدیر عامل شرکت گاز در دهه فجر قرار می گیرد و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 5 =