DSC_0062
۱۶:۰۱ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

امام جمعه قهدریجان:

دشمن به دبنال راه اندازی جنگ طایفه ای در قهدریجان بود/ دولت مشکلات مردم را نادیده نگیرد

حجت الاسلام هاشمی در خطبه های نماز جمعه قهدریجان گفت: اعتراض با آشوب فرق دارد و دشمن می خواهد با ایجاد آشوب در منطقه قهدریجان جنگ طایفه ای راه بیندازد.

به گزارش صاحب نیوز؛امام جمعه قهدریجان در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به برخی از ویژگی های حاکم اسلامی گفت: اگر مسئولی از لحاظ تقوا به کمال و شایستگی نرسیده باشد موجب فساد می شود و هدف حاکم اسلامی باید این باشد که جامعه را به سمت خدا ببرد.

حجت الاسلام قاسم هاشمی افزود: حاکمان نباید دشمن را دست کم بگیرند؛ حتی اگر آن دشمن ضعیف و کوچک باشد؛ کسی که از دشمن غافل شود به فرموده مولاعلی علیه السلام زیر لگدهای دشمن بیدار می شود و حاکمان نباید به دشمن خوشبین باشند و چشم و امید به آنها داشته باشند و عدم اعتماد به دشمن یکی از ویژگی های حاکم اسلامی در قرآن است.

وی ادامه داد: مسئولان مراقب باشند لبخند دشمن آنها را فریب ندهد زیرا دشمن همواره برای ما نقشه های حیله گرانه دارد و اگر ما در مقابل این حربه ها نتوانیم کید و زرنگی به خرج دهیم با توجه به اینکه آنها نقاط حساس ما را می دانند می توانند؛ ضربه ها و آسیب های سختی به ما وارد کنند.

امام جمعه قهدریجان در ادامه با اشاره به قیام ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ مردم قم اظهار کرد: مردم قم در آن زمان به خوبی موقعیت شناسی کردند و در حمایت از ولایت فقیه زمان خود به میدان آمدند و زمینه ساز انقلاب اسلامی اران در ۲۲ بهمن سال ۵۷ شدند.

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور و آشوب هایی که رخ داده است؛ اضافه کرد: در زمان حضرت علی علیه السلام هم مشکل خوارج عدم بصیرت و تحلیل سیاسی بود که موجب شد دل حضرت را خون کنند و یکی از محل هایی که می تواند به خوبی تحلیل مردم را بالا ببرد تریبون نماز جمعه است.

حجت الاسلام هاشمی در تکمیل این صحبت خود تاکید کرد: همه مردم باید تحلیل سیاسی داشته باشند و اگر جامعه ای قدرت تحلیل خود را از دست بدهد محکوم به نابودی است و ما وظیفه داریم با بالا بردن بصیرت خود و جامعه ملت را از فتن آخر الزمان نجات دهیم.

وی همچنین ضمن اظهار تاسف بابت اتفاقات رخ داده گفت: مردم دیدند دشمن در ایام آشوب ها چقدر علیه این نظام تاخت و همه ما ذوق زدگی غربی ها و سعودی ها را بابت این حوادث دیدیم و مردم ما مانند همیشه به موقع زمان شناسی کردند و به میدان آمدند و حربه ها را خنثی کردند و مشت محکمی در دهان لاشخورها زدند.

امام جمعه قهدریجان با اشاره به این مطلب که مردم بیدار بودند و متوجه شدند که دشمن بابت شکست هایی که از جمهوری اسلامی خورده است زخمی و جسور شده است تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان ما هنوز در خواب هستند و حواسشان نیست اما این ملت است که در همه حوادث از نظام دفاع کرده است.

وی ادامه داد: آشوب ها از نظر همه ما مردود است؛ اما اصل مطالبات و مشکلات مردم نباید پشت این آشوب ها نادیده گرفته شود؛ مشکلات مردم باید به صورت قانونی و نظام یافته بیان شود که تریبون نماز جمعه یکی از بهترین جاهایی است که می تواند صدای مردم را به گوش دولتمردان برساند.

حجت الاسلام هاشمی در ادامه گفت: اعتراض به مشکلات با آشوب متفاوت است؛ در فضای نا امن و فتنه گون هیچ مشکلی حل نمی شود و فقط موجب تخریب و ایجاد مشکلات دیگر می شود.

وی با گفتن این مطلب که خواسته مردم قهدریجان شناسایی تمام عوامل آشوب های اخیر و محاکمه قانونی آنهاست اظهار کرد: مردم قهدریجان همان مردمی هستند که در دهه ۶۰ زنانشان ده ها تن نان پختند و برای رزمندگان به جبهه ها ارسال کردند و این حقشان نیست که اینگونه نابود شوند.

امام جمعه قهدریجان در ادامه اضافه کرد: مردم قهدریجان همان هایی هستند که محافظان بیت امام بودند؛ همان هایی که اولین گروه اعزامی به کردستان بودند و زمانی که در سیستان بلوچستان در دهه ۶۰ دشمن فتنه انگیزی کرد مردم این شهر بودند که برای حراست از کیان این ملت به همراه مردم یزد به سیستان رفتند.

وی افزود: این مردم همان مردمی هستند که سردار صفوی در زمان حصر آبادن گفته بود اگر ۱۰ قهدریجانی در کنار من باشند من حصر را می شکنم زیرا هر کدام از مردان غیور این شهر خود یک گردان را حریف اند و دشمن بابت همین رشادت ها امروز می خواهد به این منطقه آسیب بزند ولی مردم قهدریجان اجازه نخواهند داد دشمن در نقشه خود برای این شهر موفق شود.

انتهای پیام / پلنا