صفحه اصلی » سیاسی » باید صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا کرد/ مطالبات به حق مردم باید از سوی مسئولان پاسخ داده شود

امام جمعه دامنه:

باید صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا کرد/ مطالبات به حق مردم باید از سوی مسئولان پاسخ داده شود

امام جمعه دامنه گفت: اگر صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا نکنیم باعث می شود که اعتراضات به حق را هم ساکت کنیم، ما موضع خود را در برابر آشوبگران مشخص می کنیم و البته حساب اختلاس گران و ایجادکنندگان مشکلات برای مردم را نباید پای نظام نوشت.

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ناصر صابری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به روی آوردن به کارهای نیک و داشتن نگاه خوش بینانه به حسنات گفت: همانگونه که فرد پس از انجام کارهای نیک از انجام آن ها لذت می برد امام عصر (عج) نیز از کارهای نیک افراد و داشتن چنین پیروان و شیعیانی خوشنود می شوند و خوب است که انسان با چنین دیدی نسبت به عمل خیر اقدام کند.

امام جمعه شهر دامنه درمورد فتنه اخیر اظهار کرد: این فتنه هر چند به سادگی جمع شد اما فتنه بزرگی بود که سیر تحولات آن شامل نارضایتی عمومی، تخریب ها و شعارهای ساختار شکنانه، ورود عناصر دست نشانده خارجی، بمب گذاری، ایجاد تفرقه و اختلاف بوده و هدف آن ایجاد آشوب و بلوا و جنگ داخلی در ایران بود.

وی با اشاره به لزوم آگاهی و صحبت با مردم به صورت صریح و شفاف گفت: این فتنه عوامل بیرونی و درونی دارد که در سیر تحولات آن باید گفت که علاوه بر عوامل آشوبگر خارجی که فتنه گران را حمایت کردند باید به عوامل داخلی آن نیز که به وجود آورنده آن بوده اند پرداخت.

حجت الاسلام صابری گفت: در طی این سال ها جریانی وعده نسیه غرب به مردم می دادند و فضای نگرانی از عدم مذاکره با پیامدهای شوم سایه جنگ را در جامعه ایجاد کردند و حالا علاوه بر اینکه بهبودی در وضعیت مردم به وجود نیامده است کار به خط و نشان کشیدن های جنگ برای ایران از آمریکا به کشور مفلوکی مانند عربستان رسیده است.

وی با اشاره به سیر آشوب ها ادامه داد: در این قضایا موجی ایجاد شد و آشوبگران و داعشیان وطنی نیز از آن سوء استفاده کردند و در این جریانات علاوه بر آگاهی و اینکه نباید به داعشیان وطنی اجازه سوء استفاده داد ما باید بدانیم که این موج را چه کسانی به وجود آورده اند.

امام جمعه دامنه گفت: کسانی که اغتشاش می کنند یا تا به حال رأی نداده اند و ما صف خود را از اغتشاشگران جدا می کنیم اما این که ما این فتنه را محکوم کرده ایم دلیل بر این نیست که مطالبه گری های برحق را باید خفه کرد.

وی گفت: اگر صف مطالبه گران را از صف فتنه گران جدا نکنیم باعث می شود که اعتراضات به حق را هم ساکت کنیم و ما موضع خود را در برابر آشوبگران مشخص می کنیم و البته حساب اختلاس گران و ایجادکنندگان مشکلات برای مردم را نباید پای نظام نوشت.

وی گفت: ما علاوه بر آنکه انزجار خود را از آشوبگران و حمایت کنندگان خارجی آن ها از جمله ترامپ و.. اعلام می کنیم انزجار خود را نیز از برخی مسئولان بی کفایت و همچنین مسببان و بانیان این مشکلات اقتصادی و گرانی و.. اعلام می کنیم.

وی با اشاره به سخنی از امام علی (ع) عنوان کرد: اگر مردم جامعه ای بیدار و آگاه باشند آنوقت رهبران دلسوز می توانند موفق شوند و جامعه را به سرمنزل مقصود برسانند وگرنه امیرالمؤمنین ها هم با جهل مردم راه به جایی نخواهند برد.

حجت الاسلام صابری با اشاره به داستان اشعث که تحمیل کننده حکمیت به امام علی (ع) بود ادامه داد: جهل مردم باعث شد امام علی (ع) اشعثی را که سابقه مشخصی در مخالفت با اسلام و اهل بیت دارد به عنوان استاندار بر سر کار گمارد و آن رهبری که معصوم هم باشد و اطاعت نشود رأی و نظر و تدبیرش راه به جایی نخواهد برد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد