DSC0211
۰۹:۱۹ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

حاج حسین یکتا در آیین اختتامیه جشنواره عمار کاشان:

جهاد امروز حضور در عرصه «خدمات اجتماعی» است/ افتتاح اولین سینمامسجد کشور در کاشان

رزمنده و ایثارگر دوران دفاع مقدس، با اشاره به امتداد جهاد در عرصه‌های هشت سال دفاع مقدس، نهضت کاروان‌های راهیان نور و رویش نسل پرطراوت مدافعان حرم، گفت: میدان جهاد امروز، حضور در عرصه خدمات اجتماعی و کمک به محرومان است.

به گزارش صاحب نیوز؛ مبلغ فرهنگی جهان اسلام، شامگاه جمعه در آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار که با حضور گسترده مردم در مسجد حضرت ام‌البنین کاشان برگزار شد، ضمن پاسداشت مقام مرحوم حاج علی بدیعی، مجاهد فرهنگی و پشتیبان جنگ نرم، اظهار کرد: بعضی‌ها فقط حرکت بدون برکت دارند؛ اما حرکت حاج علی بدیعی، سرشار از برکت بود و ما باید این بنایی که او در کاشان گذاشت و خونی که پای آن ریخت را نقطه خیزش به سمت قله‌ها و سرآغاز معرفی این الگوی جهاد فرهنگی به دنیا بدانیم.

جانباز جبهه‌های جنگ تحمیلی، با بیان اینکه مرحوم بدیعی، آرم خود را کنار گذاشت و دنبال آرمان انقلاب حرکت کرد؛ افزود: آیا گمان کرده‌اید خون حاج علی بدیعی، هدر رفته است؟ بدانید که مزد جهاد، شهادت است؛ گاهی تیر می‌خوری و گاهی با بدن خونی تو را می‌برند، چون خون دل خورده ای و با زن و فرزند و خانواده به میدان جنگ نرم و پشتیبانی از جبهه انقلاب آمده‌ای.

جهاد امروز حضور در عرصه خدمات اجتماعی است

حاج حسین یکتا، با اشاره به امتداد جهاد در عرصه‌های هشت سال دفاع مقدس، نهضت کاروان‌های راهیان نور و رویش نسل پرطراوت مدافعان حرم، گفت: میدان جهاد امروز، حضور در عرصه خدمات اجتماعی و کمک به محرومان است.

وی، ضمن تاکید بر لزوم وحدت و اجتناب از تفرقه، اضافه کرد: ما هر موقع که از خدا و مردم جدا شدیم و عدالت و عقلانیت و معنویت را با هم نداشتیم و یک جبهه واحد نشدیم، کتک و لطمه خوردیم.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الاوصیا(عج)، با بیان اینکه زلزله اخیر در کرمانشاه، ما را دور هم جمع کرد، یادآور شد: زلزله کرمانشاه، با زلزله بم و رودبار و منجیل و ورزقان تفاوت داشت؛ این زلزله در مقتل الشهدا بود و آنان که به فرمان آقا آمدند، به مهمانی شهدا آمدند و این منطقه را کسانی که منطقه‌شناس هستند، می‌دانند چه خون‌های در آن ریخته شده و چه جایگاهی دارد.

به گفته وی، دشمن می‌خواست در منطقه کردنشینان غیور، چند دستگی قومیتی ایجاد کند و برای آن میلیاردها تومان خرج کرده بود، ولی خدا این گسل را حرکت داد و کرمانشاه تبدیل به محور وحدت شد.

یکتا، با اشاره به اینکه سرعت حرکت عالم تند و امتحان‌ها دشوار شده است، ابراز کرد: آن‌هایی که گوششان به دو لب امام است و اهل صبر و بصیرت هستند، تا آخر می‌مانند.

فعال فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی، افزود: تکلیف کنونی ما حضور در عرصه خدمات اجتماعی و کمک به محرومان است و علم این میدان هم در دست آتش به اختیاران است.

به گفته وی، «آتش به اختیار»، کسی است که به اختیار، در تنور آتش برود؛ کسی که در شلمچه میان آتش دشمن برود و در آتش زلزله، با زن و فرزند به دل مناطق آسیب دیده بزند.

یکتا، در پایان گفت: نقمت داعش، به نعمت حشد الشعبی و بسیجیان ایران و حزب الله لبنان و فاطمیون افغانستان و پاکستان تمام شد و این‌ها امروز دارند پشت دیوارهای بیت المقدس پا به زمین می‌کوبند.

افتتاح اولین سینما-مسجد کشور در کاشان با پخش فیلم کوتاه «تیهو»، تجلیل از مقام «آقا علی خشایی» پشتییان جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس، سخنرانی حاج علی پارچه‌باف، رونمایی از تابلو نقاشی محترم بانو توسط مادر شهیدان بارفروش و بدیعی و شعرخوانی شاعر آیینی جوان، از دیگر برنامه‌های این آیین اختتامیه بود.

عکاسان: سید علی نصرالله زاده- زهره کبودوندی

انتهای پیام/ کاشان اول/ پ