صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » سخت پسندی اصفهانی ها در موسیقی/ سالن کنسرت استاندارد نداریم

هنرمند اصفهانی مطرح کرد؛

سخت پسندی اصفهانی ها در موسیقی/ سالن کنسرت استاندارد نداریم

خواننده اصفهانی، گفت: مردم اصفهان از موسیقی شناخت خوبی دارند و به همین دلیل در انتخاب آن سخت سلیقه و در واقع سخت پسند هستند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ پارسا حسن دخت، با بیان این مطلب که مردم هنرمند اصفهان به هنر علاقه فراوانی دارند به طوری که موسیقی و آواز را به خوبی می‌شناسند، ادامه داد: آن ها در این زمینه انتخاب و سلیقه سختی دارند و به راحتی نمی توان آن ها را راضی نگه داشت.
به گفته وی، مردم اصفهان به دلیل شناخت خوبی که از موسیقی دارند حتی در انتخاب خواننده و کنسرت نیز دقت فراوانی دارند و اگر آثار موسیقی و خواننده ای را نشناسند و به آن ها علاقه‌ای نداشته باشند به سمت سالن‌های اجرا نمی‌روند.
وی ادامه داد، با اینکه موزیسین‌های بزرگی در اصفهان متولد شده‌اند اما کار کردن در اصفهان و پرکردن سالن‌های کنسرت برای آن ها سخت است و این از شناخت و آگاهی مردم اصفهان نسبت به هنر موسیقی است.
وی با بیان این مطلب که اصفهان محافل خصوصی موسیقی زیادی دارد اذعان کرد: موسیقی سنتی در اصفهان مخاطب خاص خود را دارد و مردم آن ترجیح می دهند بیشتر، هنرمندان این حوزه را به جای  سن در بزم خصوصی بببینند.
وی با بیان این مطلب که ترانه‌های سنتی را بیشتر گوش می‌دهم افزود: موسیقی و آواز را نزد استادانی چون شاهزیدی آموختم و از بین خوانندگان مطرح کشور علاقه فراوانی به صدای آن ها دارم.

نبود یک سالن مجزا واستاندارد در اصفهان
وی در ادامه یکی از اصول مهم که نقش اساسی در روند موفقیت آمیز اجرای یک کنسرت دارد را داشتن سالن های استاندارد برشمرد وافزود: یکی از مشکلات حوزه موسیقی در اصفهان نبود سالن های استاندارد و مجهز است به طوری که اگر یک سالن بسیار خوب و مناسب برای این کار ساخته شود می توانیم باظرفیت بیشتری کنسرت ها را به روی سن ببریم.
خواننده گروه سرمست درخصوص همکاری با این گروه نیز، خاطرنشان کرد: اولین همکاری من با گروه سرمست بود و به خاطر حمایت از بچه ها همکاری با این گروه را پذیرفتم چرا که نوازندگان با وجود سن وسال کمی که داشتند بسیار خوب با مهارت و حرفه ای ساز می زدند به طوری که استقبال نیز رضایت بخش بود.
کنسرت گروه سرمست پنجشنبه هفته گذشته به همت شهرداری و موسسه هنرسرای خورشید در دو قسمت سنتی و کلاسیک برگزار شد که بخش اول آن دشتی و با هنرمندی مهران اعظمی کیا نوازنده عود، سعیددایی زاده نوازنده تار وسه تار، مهران نساج پور نوازنده کمانچه، محسن بنازاده دف، امیر سلیمان زاده تنبک و بخش دوم آن بیات اصفهان بود که علاوه بر این نوازندگان، امیرحسین اخشی نوازنده سنتور ومسیح مردیا نوازنده ویلنسل به آن ها اضافه شدند که با استقبال بی نظیری همراه بود.
پارسا حسن دخت متولد ٢۵ اردیبهشت ١٣۶۶ در اصفهان است که فعالیت هنری خود را از سن 10 سالگی در رشته آواز در اصفهان نزد استاد طباطبایی و فراگیری اصول صداسازی و ردیف را نزد استاد طاهرزاده و حمید رضا نوربخش آموخت و سپس باشرکت در کارگاه آواز استاد محمد رضا شجریان،تصنیف خوانی و وزن خوانی کامیار فانیان به فراگیری آواز در مکتب اصفهان نزد استاد علی اصغر شاهزیدی روی آورد.
اجرای کنسرت های متعدد با گروه های کهن، خاموش، رهاب، آریا از جمله سوابق هنری وی دراین زمینه است.
بر این اساس، این هنرمند اصفهانی، در شهرهای تهران، اصفهان، گرگان، تبریز ، گنبد، بندرترکمن، بوشهر، قونیه  وهمچنین کشورهای هند و یونان اجرای کنسرت داشته است.

انتهای پیام/ هنرما/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!