0100
۱۲:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

امدادگران سمیرم یک خانواده گرفتار در برف و کولاک را نجات دادند

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم، از نجات یک خانواده گرفتار در کولاک و برف شدید، در گردنه سخت گذر و کوهستانی بیژن، در بخش دنا کوه سمیرم خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سید نورمحمد موسوی، در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، افزود: این خانواده سه نفری عصر روز گذشته قصد داشتند از شهرستان سی سخت یاسوج و از مسیر گردنه بیژن به روستای رهیز دنا کوه سمیرم بیایند که در برف و کولاک گرفتار شدند.
این مسئول خاطر نشان کرد: هشت نفر از امدادگران پایگاه امداد و نجات کوهستان بخش دنا کوه، در قالب دو تیم امدادی با دو دستگاه ماشین کمک دار در یک عملیات پنج ساعته توانستند پدر، مادر و فرزند خردسال این خانواده را از مرگ حتمی نجات دهند.

وی از مردم و هموطنان خواست در فصل زمستان ضمن رعایت همه جوانب سفر و ایمنی از وضعیت هوای سایر نقاط و جاده ها اطلاع کسب کنند تا دچار مشکلاتی از این دست نشوند.
گردنه بیژن در فاصله 150کیلومتری جنوب سمیرم راه ارتباطی بخش دنا کوه سمیرم به استان کهکیلویه و بویر احمد با ارتفاع بالای دو هزار متر در ارتفاعات رشته کوه زاگرس در دامنه دنا واقع شده و بسیار سخت گذر است.

بارندگی در شبانه روز گذشته دمای هوا را تا منفی چهار درجه سانتی گراد سرد کرد و صبح امروز دمای هوا به دمای یک درجه زیر صفر رسید.
طبق اعلام سایت هواشناسی استان اصفهان، دو میلیمتر بارش در سمیرم گزارش شده که این میزان در شمال شهر و روستاهای بخش وردشت و همچنین جاده منتعی به شهرضا تا پنج سانتیمتر نیزرسیده است.
هم اکنون نیز هوا ابری و وزرش باد ملایم است.
سال گذشته از ابتدای مهرماه، 146 میلیمتر بارش را در سمیرم شاهد بودیم، اما از ابتدای سال زراعی جدید تا کنون این میزان بارش با وجود برف اخیر تنها به 34 میلیمتر رسیده است که کاهش 80درصدی را نشان می دهد.

راه و شهرسازی، هر سال در فصل زمستان، این گردنه را به دلیل کوهستانی و برفگیر بودن، مسدود اعلام می کند.

شهرستان سی سخت از توابع استان کهکیلویه و بویراحمد و هم مرز با استان اصفهان است.

انتهای پیام/ سمیرم خبر/ گ.ف