صفحه اصلی » اقتصادی » مردم اردستان در9ماهه امسال بیش از چهارمیلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مدیر کمیته امداد امام خمینی اردستان:

مردم اردستان در9ماهه امسال بیش از چهارمیلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان، گفت: زکات جمع آوری شده در اردستان به صورت نقدی و کالا بوده و مبلغ زکات جمع آوری شده در ۹ماهه امسال چهار میلیارد و ۶۹۲ میلیون و ۴۲۰هزار و ۵۰۰ ریال بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مهرداد پویان در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: اردستان از جمله شهرهایی بوده که در بخش جمع‌آوری زکات همیشه پیشگام و پیشتاز بوده است.

وی افزود: پرداخت زکات مستحب در منطقه اردستان مورد توجه بوده و این نشان از تدین و دینداری مردم ولایتمدار این منطقه است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان گفت: شهرستان اردستان در چند سال گذشته مقامهای اول پرداخت زکات استان را به خود اختصاص داده است.

پویان با بیان اینکه زکات جمع آوری شده بصورت نقدی و کالا بوده، تصریح کرد: مبلغ زکات جمع آوری شده در 9ماهه امسال چهار میلیارد و 692 میلیون و 420هزار و 500 ریال بوده است.

وی تاکید کرد: با اشاره به احادیث ائمه(ع) در زمینه پرداخت زکات و با توجه به کشاورزی و دامدار بودن منطقه، از مردم درخواست می شود برای نزول رحمت الهی نسبت به پرداخت زکات خود اقدام کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان خاطرنشان کرد: تا کنون دو هزار درخت پسته در قالب شجره طیبه از طریق مردم اردستان برای امداد رسانی به فقراء و محرومان اختصاص داده شده که با بار دهی در موضوع زندگی فقراء هزینه می شود.

پویان همچنین نقش مبلغان و عاملان زکات در شهرستان را ارزنده توصیف کرد و افزود: باید با جلوه‌‌ای حماسی زمینه توسعه و ترویج این واجب الهی در جامعه فراهم شود.

کمیته امداد امام خمینی(ره) اردستان در حال حاضر یکهزار و 700 خانوار نیازمند را زیر پوشش خود قرار داده است.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!