صفحه اصلی » بین الملل » ادامه تظاهرات مردم تونس در اعتراض به گرانی+ تصاویر

ادامه تظاهرات مردم تونس در اعتراض به گرانی+ تصاویر

هزاران تونسی در شهرهای مختلف در اعتراض به گران شدن کالاهای اساسی، به تظاهرات خود علیه دولت ادامه دادند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ با آغاز سال جدید میلادی، تونس شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی از جمله مواد غذایی، دارو، سوخت و حتی مالیات بر ارزش افزوده از جانب دولت بوده است.

همزمان با اعلام افزایش سوخت، مواد غذایی، دارو و مالیات در تونس، مردم شهرهای مختلف این کشور از دو روز گذشته شاهد تظاهراتی گسترده علیه دولت بوده است.

مردم شهرهای مختلف تونس از جمله«تاله، قصرین، سیدی بوزید، بوحجله، الوسلاتیه، القطار، طبربه، فریانه، سبیطه، الکاف، ملوش و …» با سردادن شعارهای ضد دولتی، خواستار لغو افزایش قیمت ها شدند.

به گفته رسانه های تونسی، تظاهرات در برخی از شهرها به درگیری بین مردم با نیروهای امنیتی منجر شده است و تا کنون ده ها تن از اهالی مناطق مختلف زخمی شده اند.

منابع محلی اعلام کردند: نیروهای امنیتی تونس در شهرهای«تاله و قصرین» واقع در نزدیکی مرز کشور جزایر نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به سمت آن ها گاز اشک آور شلیک کرده اند.

شبکه «یورونیوز» اعلام کرد: یکی از اهالی شهر«طبریة» تونس شب گذشته در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده و شماری نیز زخمی شده اند.

رسانه های تونسی اعلام کردند: پیش بینی می شود همزمان با افزایش قیمت مواد غذایی، سوخت و حتی مالیات، قیمت مسکن و خودرو نیز افزایش پیدا کند.

برخی از احزاب سیاسی تونس، با ارسال نامه از حکومت خواسته اند که قیمت ها را به حالت اول بازگرداند چرا که با این اقدام قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا می کند.

اتحادیه عمومی مشاغل تونس همچنین به دولت هشدار داده است که تصمیم های دولت، تورم را افزایش می‌دهد و منجر به فروپاشی قدرت خرید شهروندان و عمیق‌تر شدن شکاف طبقاتی خواهد شد.

انتهای پیام/ یورونیوز/ ت.ج

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد