صفحه اصلی » اقتصادی » بانک‌ها تمایل چندانی برای پرداخت وام مسکن ندارند/ افزایش قیمت مسکن همیشه از پایتخت شروع می‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان لنجان:

بانک‌ها تمایل چندانی برای پرداخت وام مسکن ندارند/ افزایش قیمت مسکن همیشه از پایتخت شروع می‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان لنجان، گفت: بانک‌ها برای جلوگیری از حبس سرمایه‌های خودشان تمایل چندانی برای پرداخت وام‌های بلندمدت مسکن را ندارند، چراکه همین بانک‌ها از طریق برخی از فعالیت‌های تجاری خود نظیر مضاربه می‌توانند در مدت کوتاه‌تری به سودهای بیشتری دست یابند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ رضا شیر محمدی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای لنجان با اشاره به خبر افزایش تسهیلات خرید مسکن اظهار کرد: اقشار مختلف مردم از نظر اقتصادی دارای درآمدهای مشخصی هستند که بر اساس همین درآمدها هزینه‌های زندگی‌شان را مدیریت می‌کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان لنجان، با بیان اینکه بسیاری از مردم توان بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن را ندارند، خاطرنشان کرد: برخی از تسهیلات بانکی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد از نرخ بالای بهره برخوردار هستند و همین موضوع سبب می‌شود تا مردم در بازپرداخت این وام ها با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند.

وی با توجه به سخت گیری برخی از بانک‌ها برای ارائه تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان متذکر شد: بانک‌های ارائه ‌دهنده تسهیلات خرید مسکن، سند ملک متقاضیان را در اختیار دارند و در صورت عدم وصول مطالبات خود می‌تواند از محل این اسناد خسارات خود را جبران کند، این موضوع در حالی است که بانک‌ها در کنار این تضمین مطمئن از متقاضیان می‌خواهند که ضامن و یا ضامن‌هایی را به بانک معرفی کنند.

شیرمحمدی در پاسخ به این سؤال که چرا بانک‌ها تمایل کمی به پرداخت وام مسکن دارند، تصریح کرد: بانک‌ها برای جلوگیری از حبس سرمایه‌های خودشان تمایل آن‌چنانی برای پرداخت وام‌های بلند مدت مسکن را ندارند چراکه همین بانک‌ها از طریق برخی از فعالیت‌های تجاری خود نظیر مضاربه می‌توانند در مدت کوتاه‌تری به سودهای بیشتری دست یابند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان لنجان در خصوص افزایش 10 الی 15 درصدی قیمت مسکن در روزهای اخیر متذکر شد: افزایش قیمت مسکن همیشه از پایتخت شروع می‌شود و به طبع آن و با مرور زمان در سایر استان‌ها هم شاهد افزایش قیمت خواهیم بود که البته این افزایش مربوط ساختمان‌های نوساز است و ما در کلیه املاک شهرستان لنجان تغییر قیمتی نداشتیم و تا پایان سال هم روند به همین شکل خواهد بود.

وی افزود: با وجود نرخ تورم و رشد قیمت مصالح ساختمانی در چهار سال گذشته هیچ گونه افزایش قیمتی در خرید و فروش ملک را نداشتیم چراکه فشار این موضوع بر دوش سازنده‌های ساختمان‌ها می‌افتاد و در چنین شرایطی یا سازنده‌ها ساختمان باید کارشان را تعطیل بکنند و یا اینکه به نسبت افزایش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت سازه‌ها را افزایش دهند.

شیرمحمدی از رونق خرید و فروش بازار مسکن در روزهای اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: متقاضیان آپارتمان‌هایی با قیمت 200 تا 300 میلیون تومان در اصفهان و آپارتمان‌هایی با قیمت بین 100 تا 120 میلیون تومان در شهرستان لنجان افزایش یافته است.

انتهای پیام/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد