ادلب (2)
۰۸:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

تحولات منطقه؛

نیروهای مقاومت سوریه به دروازه جنوبی فرودگاه نظامی«ابوالظهور» رسیدند+ نقشه

نیروهای جبهه مقاومت، در ادامه عملیات خود در جنوب استان ادلب توانستند خود را به ورودی جنوبی فرودگاه «ابوالظهور» برسانند.

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای سوری و مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی حملاتی را از غروب روز گذشته علیه مواضع تروریست های «جبهه النُصره، احرارالشام و …» در محور شمالی شهرک «سنجار» آغاز کردند و در نهایت موفق شدند دو شهرک «الجابریه(ام میال) و الخریبه» را تحت کنترل خود دربیاورند و ده ها تروریست را کشته و زخمی کنند.

شهرک راهبردی «الجابریه» در پنج کیلومتری فرودگاه نظامی «ابوالظهور» واقع شده است و نیروهای مقاومت تنها با آزادی چند شهرک خود را به فرودگاه خواهند رساند.

شهرک «الجابریه» در مسیر قطار«دمشق_حلب» واقع شده است و به طور کامل بر شهرک های«معریا، الحصیه» اشراف کامل دارد.

نیروهای جبهه مقاومت غروب روز گذشته نیز توانستند با آزادسازی چند ارتفاع در محور جنوب غربی فرودگاه، جاده ارتباطی بین«ابوالظهور_معره نعمان» را مسدود کنند و اجازه انتقال نیرو و تجهیزات را از محور غربی به سمت فرودگاه مسدود کنند.

جنگنده های روسی نیز در چند روز گذشته به شدت مواضع تروریست ها را در اطراف فرودگاه و شهرک های اطراف آن را مورد هدف قرار داده است و خسارت سنگینی را به تجهیزات و نیروهای تروریست ها وارد کرده است.

نیروهای مقاومت در دو ماه گذشته موفق شده اند حدود 10 درصد از تمام استان ادلب را آزاد کنند و ده ها تروریست از گروه های مختلف را کشته و زخمی کنند.

بخش وسیعی از استان ادلب همچنان تحت اشغال گروه های تروریستی«جبهه النُصره، احرارالشام،جیش العزه و …» است.

انتهای پیام/مراسلون/ ت.ج