صفحه اصلی » مقاومت » مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای تیران و کرون به اتمام رسید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون:

مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای تیران و کرون به اتمام رسید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون، گفت: ۲۹۶ شهید والامقام در شهرستان مدفون هستند که ۲۹۳ شهید از شهدای دفاع مقدس بوده و سه شهید دیگر، مدافعان حرم عزیمان هستند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مهرداد حسن پور در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به وجود ۴۰ گلزار شهدا در تیران و کرون، اظهار کرد: پروژه بهسازی، مرمت و بازسازی گلستان های شهدای تیران و کرون از سال ۱۳۸۲ آغاز شده و در سال جاری با بازسازی گلزار شهدای رضوانشهر به اتمام رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون، یادمان شهدا را یکی از غنی ترین و مستندترین میراث های دفاع مقدس دانست و گفت: امام خمینی (ره) شهدا را مظهر عزت و سربلندی کشور خطاب کردند و رهبر معظم انقلاب فرمودند گرامیداشت یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست که بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون هم با توجه به این بیانات از ۱۴ سال پیش مبادرت به به سازی و بازسازی مزار مطهر شهدا کرد.

 ۴۰ گلزار شهدای بالای دو شهید و سه گلزار تک مزاری بازسازی شد

وی با بیان اینکه در ابتدای کار بودجه فقط برای کف سازی گلزار شهدا پرداخت می شد، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۲ از طریق بودجه های استانی و شهرستانی بازسازی گلزار شهدا پیگیری شد که در شهرستان تیران و کرون حدود ۴۰ گلزار شهدای بالای دو شهید و ۳ گلزار تک مزاری بازسازی شد.

حسن پور تعداد شهدای تیران و کرون را ۴۵۷ شهید عنوان کرد و افزود: ۲۹۶ شهید والامقام از این تعداد در شهرستان مدفون هستند که ۲۹۳ شهید از شهدای دفاع مقدس بوده و سه شهید دیگر از شهدای مدافع حرم هستند.

بزرگ ترین گلزار شهدای شهرستان در رضوانشهر با کمک خیر به سازی شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون با بیان اینکه گلزار شهدای منطقه ۳ رضوانشهر بزرگترین گلزار شهدای شهرستان است، خاطرنشان کرد: بازسازی این گلزار شهدا از سال ۹۴ در دستور مسئولان استانی و شهرستانی با محوریت بنیاد شهید قرار گرفت و از مرداد سال ۹۵ مرمت و به سازی کف گلزار آغاز شد.

وی تعداد شهدای مدفون در این گلزار را ۶۰ شهید اعلام کرد و ادامه داد: به سازی کف بزرگترین گلزار شهدای شهرستان در پنجم آذر ماه ۹۵ مصادف با روز بسیج به اتمام رسید و همزمان موضوع اجرای سقف و یادمان شهدا توسط خیر محترم حاج محمد شجاعی شروع شد.

حسن پور گفت: حددو ۴۰۰ میلیون تومان با کمک خیر محترم برای بازسازی این گلزار هزینه شد و در تاریخ ۳۱ شهریور سال جاری اجرای سقف، یادمان و راه پله ورودی به اتمام رسید.

گلزار شهدای منطقه یک رضوانشهر، آخرین گلزار شهدای شهرستان برای بازسازی بود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون با بیان اینکه گلزار شهدای منطقه یک رضوانشهر با ۱۰ شهید، آخرین گلزار شهدای شهرستان برای بازسازی بود، یادآور شد: مطالعات لازم برای این پروژه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد ولی به دلیل کمبود بودجه تا ابتدای سال ۹۶ مسکوت ماند.

وی با اشاره به اتمام بازسازی این گلزار شهدا در روزهای اخیر، اظهار کرد: خیر رضوانشهری، حاج اسماعیل امینی نسبت به بازسازی گلزار شهدای منطقه یک اقدام کرده و ۹۸ درصد هزینه مربوطه را شخصا پرداخت کرد.

 بعد از گذشت پنج ماه از مهمانی شهدای گمنام در رضوانشهر یادمان آن ها ساخته نشده است

حسن پور وجود دو شهید گمنام در رضوانشهر را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: بعد از گذشت بیش از پنج ماه از مهمانی شهدای گمنام در رضوانشهر تا این لحظه هیچ اقدامی در خصوص احداث بنای شهدا انجام نشده که شایسته است نسبت به این موضوع اهتمام جدی تری صورت گیرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =