صفحه اصلی » اجتماعی » همایش «طلاق، زنان و جامعه سالم» در شاهین شهر برگزار می شود

با هدف کاهش طلاق و ارتقاء سلامت اجتماعی؛

همایش «طلاق، زنان و جامعه سالم» در شاهین شهر برگزار می شود

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر 25 بهمن ماه سال جاری، همایش «طلاق، زنان و جامعه سالم» را با هدف تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق برگزار می کند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ نرگس عطریان از برگزاری همایش «طلاق، زنان و جامعه سالم» خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع خانواده و سلامت اجتماعی، همایش “طلاق، زنان و جامعه سالم” ۲۵ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی همایش توجه به آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها را گام مثبتی برای تقویت حوزه آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: برگزاری چنین همایش هایی به انجام مطالعات کاربردی و بررسی علل و عوامل زمینه های بروز کجروی ها و آسیب های اجتماعی و همچنین شناخت مفاهیم خاص و دستیابی به ابزارهای تحقیق عینی به صورت پژوهش های علمی، برای کاهش آسیبهای اجتماعی کمک می کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد واحد شاهین شهر در سال های گذشته به منظور مطالعه و ارائه راهکار کارشناسی آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد پرداخته است که امسال ششمین همایش بررسی آسیب های اجتماعی را به موضوع طلاق باحضور کارشناسان برتر حوزه جامعه شناسی اختصاص داده است.

عطریان، تحکیم بنیان خانواده، واکاوی علل و آسیب شناسی طلاق، آموزش های فرهنگی و اقتصادی برای جلوگیری از شیوع طلاق، آموزش های حقوقی برای جلوگیری ازشیوع طلاق، معرفی جایگاه و نقش رسانه ها در امر طلاق، همسوکردن فعالیت های نخبگان آکادمیک و دانشگاهی با دستگاههای فرهنگی را از اهداف برگزاری این همایش بیان کرد.

دبیر اجرایی همایش ” طلاق، زنان و جامعه” با اشاره به محورهای این همایش ابراز کرد: طلاق و مدرنیته، طلاق و داوری عادلانه، طلاق و نقض حقوق انسانی، طلاق و رسانه، جایگاه طلاق در نظام حقوقی ایران، آموزش های حقوقی و تاثیر آن در پیشگیری از وقوع طلاق، حقوق و تکالیف مالی ناشی از طلاق، عسر و حرج و مصادیق آن در طلاق، علل شناسی و اسیب شناسی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، روانی، عاطفی، جنسی و حقوقی طلاق، تبعات فردی، اجتماعی و خانوادگی طلاق، راهکار پیشگیری از طلاق، چالش های اشتغال زنان و طلاق، نقش سازمان های مردم نهاد در فرهنگسازی خانواده ایرانی، شاخص های خانواده سالم و نقش آن در ایجاد خانواده سالم و تاثیرات سوء طلاق در سلامت خانواده از محورهای این همایش است.

وی افزود: کارشناسان، اساتید، دانشجویان و علاقمندان به شرکت در همایش، تا دهم بهمن فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد