صاحب نیوز

taj-edin

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد:

ایجاد درآمد پایدار در صنعت گردشگری با تعامل شهرداری و بخش خصوصی/ لزوم افزایش اقامتگاه های بوم گردی در شرق اصفهان

نماینده اصفهان در مجلس دهم، گفت: با توجه به چالش های مالی در مدیریت شهری، شهرداری ها باید با رویکرد مشارکت جویانه نسبت به بسترسازی لازم به منظور مشارکت بخش خصوصی در بخش گردشگری، صنایع دستی و ایجاد درآمدهای پایدار اقدام کنند.

کدخبر: 828818
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ @ ۱۲:۴۰

به گزارش صاحب نیوز؛ ناهید تاج الدین در گفتگو با اصفهان شرق، با اشاره به واگذاری تسهیلات کم بهره از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای متقاضیان اظهار کرد: ۲۰ درصد تسهیلات کم بهره از اعتبارات صندوق توسعه ملی به منظور اشتغال زایی روستایی در زمینه مشاغل خانگی و گردشگری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است که متقاضیان پس از مراجعه به بخشداری ها و فرمانداری ها و ارائه طرح مورد نظر به ادارات مربوطه جهت اخذ تسهیلات معرفی خواهند شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با توجه به بحران آب در شرق اصفهان افزود: در سایه آلودگی هوا، خشکسالی شرق اصفهان و رکود صنایع اصفهان، ضروری است توسعه گردشگری و صنایع مرتبط با این حوزه به صورت جدی و عملیاتی در دستور کار مدیران قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها باید در زمینه گردشگری فعال باشند، بیان کرد: با توجه به چالش های مالی در مدیریت شهری، شهرداری ها باید با رویکرد مشارکت جویانه نسبت به بسترسازی لازم به منظور مشارکت بخش خصوصی در حوزه گردشگری و صنایع دستی و ایجاد درآمدهای پایدار اقدام کنند.

تاج الدین یکی از بهترین ظرفیت هایی که در مناطق کویری و روستاهای حوزه شرق باید احیا شود را، بوم گردی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر اصفهان 208 اقامتگاه بوم گردی در 17 شهرستان دارد که اینها ظرفیت های خوبی برای گردشگری داخلی است و باید اقامتگاه های بوم گردی را در شرق اصفهان افزایش دهیم.

وی اذعان کرد: خانه های تاریخی و روستایی بخشی از اقامت گاه های بومگردی است که با مرمت می توان در زمینه جذب گردشگران مفید واقع شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، با بیان اینکه ابنیه تاریخی در اصفهان شرایط مساعدی دارد و در این خصوص باید پیگیر جذب سرمایه گذار و تبدیل این ابنیه به مجموعه های گردشگری مورد نیاز باشیم، گفت: به منظور جذب سرمایه گذار و توسعه گردشگری باید مقدمات و مجوزات لازم توسط میراث فرهنگی استان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: استان اصفهان، در نیمه اول سال ۱۳۹۶، با فعالیت ۲۰۸ اقامتگاه بومگردی رتبه اول کشور را در این زمینه به خود اختصاص داده و تا پایان آبان ماه سال جاری این تعداد به ۲۳۰ اقامتگاه فعال رسیده است.

تاج الدین با اشاره به نشستی که دو روز گذشته در تهران با حضور شهرداران شرق اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: در نشستی که به همراه شهرداران شهرستان اصفهان با ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور داشتیم، راهکارها و ابزارهای لازم برای تقویت حوزه گردشگری، صنایع دستی، مشاغل خانگی در شهرستان به ویژه حوزه شرق اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و درخواست های شهرداران در ارتباط با جذب منابع و اعتبارات لازم با ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور مطرح شد.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ گ.ف