جهاد کشاورزی نطنز
۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

برگزاری دوره های مهارتی در جهاد کشاورزی نطنز/ سه گلخانه تولید گل های آپارتمانی در شهرستان فعال هستند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، گفت: یک دوره چهار روزه مهارتی پرورش گل های آپارتمانی، یک دوره شش روزه مهارتی زراعت زعفران و یک دوره چهار روزه کلاس مهارتی زراعت گیاهان دارویی از مهم ترین دوره هایی بوده است که در ماه های اخیر در محل جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالرضا مهدی بادی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: جهاد کشاورزی شهرستان نطنز برگزاری دوره های مهارتی و ترویجی در زمینه های مختلف کشاورزی در شهرستان را یکی از اهداف خود قرار داده و این سیاست را ادامه می دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز افزود: یک دوره چهار روزه مهارتی پرورش گل های آپارتمانی، یک دوره شش روزه مهارتی زراعت زعفران و یک دوره چهار روزه کلاس مهارتی زراعت گیاهان دارویی از مهم ترین دوره هایی بوده است که در ماه های اخیر در محل جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شده است.

وی با بیان این که ۸۶ نفر از فعالان عرصه های مختلف کشاورزی از این دوره ها بهره مند شدند، تصریح کرد: ۲۷ نفر در دوره آموزشی پرورش گل های آپارتمانی، ۲۹ نفر در دوره آموزشی زراعت زعفران و ۳۰ نفر در دوره آموزشی کشت گیاهان دارویی شرکت کردند.

مهدی بادی با اشاره به ظرفیت و موقعیت شهرستان برای فعالیت در عرصه های کشت گیاهان دارویی و به خصوص کشت زعفران، تصریح کرد: هم اکنون بالغ بر ۲۳۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان به کشت زعفران اختصاص یافته است و شهرستان از این لحاظ رتبه اول استان را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: سالانه حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در شهرستان تولید می شود و در زمینه بسته بندی و بازاریابی این محصول نیز چهار شرکت در شهرستان فعالیت دارند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، خاطر نشان کرد: سه گلخانه تولید گل های آپارتمانی نیز هم اکنون در شهرستان نطنز فعال هستند.

انتهای پیام/ آوای نطنز/ گ.ف