ازدواج
۱۳:۴۷ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱

ویژه طلاب جوان حوزه علمیه اصفهان:

طرح همسان گزینی با شعار «انتخاب آگاه، ازدواج پایدار» اجرا می شود

حوزه علمیه اصفهان به منظور ترویج ازدواج آسان و به هنگام ویژه طلاب مجرد و جوان ، طرح همسان گزینی را اجرا می کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حوزه علمیه اصفهان به محوریت معاونت تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت چندی پیش کارگروهی به منظور سیاست گذاری در امر تسهیل روند ازدواج طلاب جوان و محرد تشکیل داد.

با توجه به اینکه ایجاد شرایط آسان و تسهیل در امر ازدواج طلاب و خانواده آنان جزو ضروریات امروز به نظر می رسد، براین اساس کارگروه ازدواج با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، مرکز مشاوره، مرکزمدیریت حوزه علمیه خواهران و مرکز خدمات حوزه علمیه چندی پیش راه اندازی شد.

اجرای طرح همسان گزینی«انتخاب آگاه، ازدواج پایدار» ویژه طلاب مجرد جزء نخستین مصوبات این کارگزوه ازدواج حوزه علمیه است.

در این طرح  طلاب مجرد حوزه علمیه اصفهان ابتدا ثبت نام کرده و سپس به صورت کاملا محرمانه و خصوصی اطلاعاتی  که از مراجعین و متقاضیان گرفته شده است به خانواده موارد هم کفو و همسان برای ازدواج دائمی و پایدار داده شود.

در این طرح  ابتدا خانواده ها به یکدیگر معرفی شده  و در صورت نیاز مشاوره ازدواج و خانوادگی به آنها ارائه می شود.

همچنین تفاهم نامه ای از سوی حوزه علمیه اصفهان با مرکز ازدواج آسان استان اصفهان جهت معرفی خانواده های طلاب به این مرکز و بهره مندی از مزایا و خدمات این نهاد بسته شده است.

گفتنی است طبق اقدامات و رایزنی های صورت گرفته هدایای نقدی در قالب مساعدت نیز به طلاب مجرد جوان که در شرف ازدواج قرار می گیرند از سوی آیت الله العظمی مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله طباطبایی نژاد، مدیر حوزه اصفهان پرداخت می شود.

انتهای پیام/مباحث/ن